Budowę bloku wielorodzinnego przy ul. Wiejskiej planuje Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Ma on powstać do 2023 roku. Obecnie spółka poszukuje wykonawcy inwestycji.
ETBS ogłosiło przetarg na budowę bloku wielorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną przy ul. Wiejskiej. Zgodnie z projektem ma tam powstać sześciokondygnacyjny budynek z dodatkową kondygnacją podziemną oraz parkingiem i placem zabaw obok.
W budynku znajdzie się 60 mieszkań. Na kondygnacji podziemnej znajdą się komórki lokatorskie i wózkownia. Nie będzie tam dużego garażu, ale trzy indywidualne garaże. Obok budynku powstanie 57 miejsc postojowych na samochody
- mówi Agnieszka Nowińska, prezeska Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Zakres zamówienia, oprócz samej budowy bloku, obejmuje również m.in. wykonanie robót przygotowawczych, wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych, przyłączy i sieci zewnętrznych, budowę węzła cieplnego, miejsc postojowych i dróg dojazdowych, a także zagospodarowanie terenu, w tym: wykonanie placu zabaw wraz z wyposażeniem, budowę wiaty śmietnikowej, ogrodzenia ze szlabanem i elementów małej architektury. Na oferty chętnych spółka czeka do 19 listopada.
Przypomnijmy. Kompleks działek przy ulicach: obrońców Pokoju i Wiejskiej, pod nową nieruchomość, ETBS otrzymało w 2019 roku, jako aport elbląskiego samorządu. Docelowo mają tam powstać dwa bliźniacze budynki.
W sierpniu spółka otrzymała pozwolenie na budowę pierwszego z bloków. Wyburzanie znajdujących się na terenie przyszłej inwestycji nieruchomości, w tym budynków mieszkalnych z lat 20. i 30. XX wieku, rozpoczęto we wrześniu. Teraz ogłoszono przetarg.
Zakończenie tej inwestycji planujemy w 2023 roku. To oczywiście będzie zależało również od tego, jak szybko uda nam się wyłonić wykonawcę. Jeśli chodzi o drugi budynek, to jesteśmy w tej chwili na etapie koncepcji projektowej
- wyjaśnia Agnieszka Nowińska
Na budowę pierwszego budynku miasto otrzymało dofinansowanie 10 proc. wartości inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. - Tą samą drogą idziemy w przypadku drugiego obiektu. Pan prezydent również w tym przypadku wystąpi o grant - dodaje prezeska ETBS.
Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego powstało w 1996 roku. W swoich zasobach ma kilkaset mieszkań, m.in. w budynkach przy ulicach: Nowodworskiej i Żyrardowskiej. Ostatnim projektem zrealizowanym przez spółkę było zaadaptowanie na potrzeby mieszkaniowe pomieszczenia dawnej szkoły przy ul. Saperów. W 2017 roku do użytku oddano tam 41 lokali czynszowych.
Miejsce mocno srednie , ale w ramach rewitalizacji tej kiepskiej ulicy/dzielnicy - Latających noży - warto budować . Potem zapraszamy do inwestowania w Sródmieściu w osiedlu Osiek między Czerniakowską ,Tysiąclecia i Zagonową . Szczególnie o zmianę dopomina się kamiennica na Czerniakowskiej 27 , gdzie prawie polowa mieszkań jest wolna i niezamieszkała , a rodziny czekają w kolejce na mieszkania komunalne .
Alicja to nie deweloperka.
Co za koszmar w około 1piętro a tu 6 dlaczego nie 10
Ohydne pudło,pasujące do otoczenia jak pięść do nosa.
Do przedmówców .... okoliczne stare budynki też się wyburzy i będzie nowy pasował;)
W końcu okolica się zmieni na lepsze, a co do budynku, ładny, jasny. Miejsce do mieszkania super, dużo zieleni, szkoły, przedszkola sklepy w bliskim sąsiedztwie.
koreluje z zabudową Zawady.
Typówka. Architekt miejski powinien się bardziej angażować., psuje styl osiedla gdzie dominuje dość niska zabudowa.Podobnie jak "kamienica marszałka" pasująca jak pięść do nosa.
No,no, no.! Otóż okazuje się, że w Elblągu obok specjalistów z medycyny (doskonale znających problem Covid i szczepień), prawa (szczególnych znawców konstytucji RP) pojawili się też wybitni znawcy architektury. Jak tak dalej pójdzie to nasze miastop stanie się kopalnią wszystkich talentów i specjalności. A wtedy sława naszego grodu rozleje się nie tylko na cały kraj, a może na Europę, a nawet dotrze za ocean. Szkoda tylko, że na codzień nie widać tych speców, aby aktywnie działali w mieście. Więc ludkowie stańcie do roboty i wdrażajcie swe pomysły. Czekam z niecierpliwością na wasze pierwsze efekty działań.
Budynek niczym się się nie różni od typowych deweloperskich, ale otoczenie ma super. Dużo zieleni, park i cała infrastruktura, nie na końcu świata, super. Kiedy będą znane kryteria doboru najemców?