Informowaliśmy już o rozpoczęciu w maju br. dużej inwestycji jaką jest przebudowa rurociągu miejskiego. Kilka miesięcy temu prace z tym związane ruszyły na terenie zieleńca przy ul. Mickiewicza. Obecnie przeniosły się rejon szkoły podstawowej nr 4 i ul. Chocimskiej. Mieszkańcy tamtych okolic muszą spodziewać się pewnych utrudnień. Czy w związku z prowadzonymi pracami, roboty technologiczne zakończą się w takim terminie, by zabezpieczyć elblążan w dostawę ciepła?
Mieszkańcy ul. Chocimski i ulic sąsiednich muszą się uzbroić w cierpliwość. W okolicy ich domostw rozpoczął się właśnie kolejny etap wymiany sieci ciepłowniczej w ramach projektu „Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Elblągu” 2013-2014, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej" prowadzonej przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Dlaczego rurociąg należy wymienić? Wojciech Orłowski, Kierownik Działu Technicznego EPEC Sp. z o.o. tłumaczy, że przebudowany system pozwoli zmniejszyć straty ciepła na przesyle - Roboty polegają na wymianie sieci tradycyjnej kanałowej na nowoczesną sieć preizolowaną o większym współczynniku izolacyjności termicznej – mówi - Dokonana została także optymalizacja średnic (ich zmniejszenie). Inwestycje pozwolą zmniejszyć straty ciepła na przesyle, co przyczyni się do zredukowania emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a także zminimalizuje ryzyko wystąpienia potencjalnych awarii na sieciach ciepłowniczych.
Prace prowadzi elbląska firma Hydroton Sp. z o.o. W maju roboty przy przebudowie rurociągu rozpoczęły się na zieleńcu przy ul. Mickiewicza. Obecnie przeniosły się w rejon ul. Sochaczewskiej i Chocimskiej. Jak wskazuje EPEC przebudowa sieci ciepłowniczej o średnicy 400 mm wraz z przyłączami, przebiegnie na długości 449 metrów od ul. Sochaczewskiej do Związku Jaszczurczego.
Czy robotnicy zdążą z wymianą rurociągu przed pierwszymi chłodami? Firma odpowiedzialna za inwestycje zapewnia, że roboty technologiczne pozwalające na dostarczanie ciepła do odbiorców nową, wykonaną siecią, jest przewidziane na połowę września - Odtwarzanie terenów odbywa się sukcesywnie zgodnie z postępem prac - uspokaja Wojciech Orłowski. - Powołując się na zapisy harmonogramu inwestycja zostanie zakończona w październiku bieżącego roku.
złodzieje
pis dobrze to ująłeś. Cena ciepła w Elblągu jest kosmiczna. I jeszcze ta podwyżka.
robią , bo kredyt wzięli i dopłatę unijną dostaną. Sam prezio EPEC dostał prawie 5 tys. podwyżki no to trza coś robić. Zobaczymy ile to My za to dostaniemy do zapłaty?
I jeszcze obrazy do muzeum kupują za pieniądze EPECU czyli nasze Mieszkańców
napiście co robiło sld jak rzadziło
Pis chyba nie zrozumiesz no cóż Twój poprzedni wpis ukazał poziom intelektu ale staraj się..Znieść, co każe konieczność, to mądrego rada; śmieszny to człek, co sobie sam cierpień dokłada.