Sobota, 21.10.2017, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W dawnej bursie szkolnej przy Obrońców Pokoju powstanie więcej mieszkań komunalnych niż wcześniej zakładano

11.05.2012, 10:30:53 Rozmiar tekstu: A A A
W dawnej bursie szkolnej przy Obrońców Pokoju powstanie więcej mieszkań komunalnych niż wcześniej zakładano
fot. archiwum redakcji

71 pełnostandardowych mieszkań komunalnych powstanie w budynku po byłej bursie szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju. Opustoszały obiekt zostanie przebudowany i w części nadbudowany. Zamieszkać w nim mają m.in. rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki oraz osoby zajmujące lokale komunalne o obniżonym standardzie. Miasto w grudniu 2011 roku wyłoniło firmę, która zajmie się przeprojektowaniem budynku z ulicy Obrońców Pokoju.

6 grudnia magistrat podpisał umowę z olsztyńską firmą IKA Projekt, na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy z nadbudową budynku bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju 40, na budynek mieszkalny wielorodzinny a także koncepcję architektoniczno-urbanistyczną zagospodarowania tego terenu, którą również zająć miała się w.w firma. Wartość kontraktu to 164 tys. 820 zł.

Przypomnijmy pokrótce, że w przebudowanym budynku początkowo miało powstać około 60 mieszkań z balkonami: 6 jednopokojowych o pow. ok. 38 m2, 38 dwupokojowych o pow. ok. 45 m2 oraz 16 trzypokojowych o pow. ok. 60 m2. Na parterze miały znaleźć się także 2 lub 3 lokale dwupokojowe z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wyżej wymieniona dokumentacja i koncepcja miała być gotowa w połowie marca 2012 roku. A jak sytuacja przedstawia się dzisiaj? Czy oba dokumenty - wspomniana wyżej koncepcja oraz dokumentacja projektowa przebudowy bursy są już gotowe? Na jakim etapie jest inwestycja i kiedy ruszą prace?

- Odpowiadając na zapytanie w sprawie wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy byłej bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju 40, na budynek mieszkalny wielorodzinny, informuję, że w związku z aktualnie prowadzonymi robotami rozbiórkowymi budynków na terenie Elbląga, dokonano dodatkowej oceny rzeczywistego zapotrzebowania na lokale mieszkalne, z uwzględnieniem struktury mieszkań. – mówi Kamil Czyżak z Bura Prasowego Urzędu Miasta. - Stwierdzono rozbieżności pomiędzy zapotrzebowaniem na mieszkania, wynikającym z planu rozbiórek, który stanowił podstawę do określenia rodzajów mieszkań w umowie i projekcie koncepcyjnym. – dodaje Czyżak.

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa ujawniła konieczność zapewnienia przede wszystkim lokali 1 i 2-pokojowych a to wymusza prawie całkowitą rezygnację z mieszkań 3-pokojowych. W związku z powyższym projektant dokonał zmian w opracowanym projekcie koncepcyjnym. - W wyniku zmian projektowych powstanie większa liczba lokali mieszkalnych, niż pierwotnie zakładano. Z poprawionej koncepcji wynika, że w budynku powstanie łącznie 71 mieszkań: 27 mieszkań 1- pokojowych, 43 mieszkania 2-pokojowe i 1 mieszkanie 3-pokojowe w tym 2 mieszkania przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku inwalidzkim. Dokumentacja projektowa jest przekazywana przez projektanta zgodnie z harmonogramem. – mówi Kamil Czyżak.

Kto zamieszka w budynku komunalnym przy Obrońców Pokoju? - Po zrealizowaniu inwestycji do objęcia mieszkań w przedmiotowym budynku będą kierowane rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki oraz osoby zajmujące lokale komunalne o obniżonym standardzie, które są zainteresowane poprawą warunków mieszkaniowych. Odzyskiwane w ten sposób lokale, o niższych kosztach utrzymania, będą następnie wskazywane osobom, wobec których orzeczono eksmisję z prawem do otrzymania lokalu socjalnego oraz rodzinom umieszczonym na liście przydziału mieszkań. – wyjaśnia Czyżak.

W projekcie budżetu miasta na ten rok na inwestycję przy Obrońców Pokoju 44 przewidziano 6,1 mln zł.

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 2Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ dr Roman Kidler
  Piątek, 11.05

  Za 164 tys. zł to se można wyremontować mieszkanie.

 2. 2
  +8
  ~ Taki jakis tam
  Piątek, 11.05

  nie widzisz "doktorku", ze jest to koszt opracowania dokumentacji? Na modernizacje jest przeznaczonych 6,1mln zl.

 3. 3
  +4
  ~ GETTO
  Piątek, 11.05

  ta dzielnica to getto,fajny komin cos mi przypomina!

 4. 4
  +8
  ~ ~mono
  Piątek, 11.05

  wysoki standard dla tych co nie płacą a ludzie pracujacy i płacący DUPA

 5. 5
  +9
  ~ :)
  Piątek, 11.05

  z jednej strony parku MODRZEWIA ośrodek wychowawczy a z drugiej mieszkania socjalne. Strach się bać

 6. 6
  +5
  ~ la
  Piątek, 11.05

  jakie mieszkania socjalne? nie umiesz czytać? to będzie dla ludzi którym domy rozbiorą a nie patola

 7. 7
  +2
  ~ zombi
  Piątek, 11.05

  News Urzędu "obcięli" ilość mieszań trzypokojowych poupychają rodziny do jedynek i dwójek. Więcej mieszkań SUKCES. Proponuję zlikwidować kible i kuchnie to mieszkań będzie sto

 8. 8
  --2
  ~ emeryt
  Sobota, 12.05

  Ten pomysł to duży plus dla jego pomysłodawców . więcej takich działań .baraki - skrzydlata powinny zostac zburzone , i w tym miejscu powinny powstać socjalne nowej generacji z osobnym wejsciem z zewnątrz do kazdego mieszkania , a wobec osób programowo o;ewających kazdą robotę i niszczacych , dewastujących mienie przydzielone im przez Miasto nalezy zmienic politykę na bardziej restrykcyjną , nic za darmo z naszych podatków. A pro po :Czemu do kazdego baraku nawet w najwieksze mrozy drzwi ,/ jeżeli nie są ukradzione /są zawsze otwarte na oścież ?

 9. 9
  --1
  ~ poinformowany
  Sobota, 12.05

  i tak zrobi sie wieksza patologia niz jest teraz ... zobaczycie sami za pare lat...

 10. 10
  +1
  ~ rynio
  Sobota, 12.05

  Powataje jeszcze następny pułkownik za 164 tysiące - czyli opracowanie na pułke. Ile takich nikomu niepotrzebnych opracowań jest w archiwum UM? Po pierwszym kwartale brakuje w budżecie miasta 5 milionów a na koniec roku - kto zgadnie???

 11. 11
  +2
  ~ LUSI@
  Niedziela, 13.05

  pacanie gdzie tam masz osrodek wychowawczy ??....sama ta dzielnica to srodek piekła mieszkałam tam jakiś i szczerze współczuje przyszłym mieszkańcom

 12. 12
  --1
  ~ dociekliwy
  Niedziela, 13.05

  ciekawe jaka firma wygrała przetarg...

 13. 13
  --1
  ~ ksamol
  Niedziela, 13.05

  A koszary na Mazurskiej? Tyle tam pęknych mieszkań można by było zrobić. Wojska już tam prawie nie ma.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.