Już jutro, 26 czerwca otwarte zostaną nowe drogi krajowe 58 i 63 w Piszu wraz z nowym mostem nad rzeką Pisą. W uroczystym otwarciu udział weźmie wicewojewoda warmińsko-mazurski Jan Maścianica.
Budowa nowego przebiegu dróg krajowych 58 i 63 w Piszu (I etap) trwała od czerwca 2007 roku i kosztowała 62 mln zł. Wykonawcą zadania było konsorcjum firm DROMO Ostróda i Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Pisza.
Zakres inwestycji objął:
- przebudowę skrzyżowania ulic Klementowskiego-Kwiatowa na małe rondo;
- przebudowę istniejącego odcinka ul. Kwiatowej od ul. Klemetowskiego do ul. Rybackiej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Lipową;
- przebudowę odcinka ul. Rybackiej wraz z budową nowego odcinka wzdłuż ulicy Kwiatowej;
- budowę nowego odcinka ul. Kwiatowej na dojeździe do mostu nad rz. Pisą;
- budowę mostu nad rz. Pisą;
- budowę nowego odcinka drogi krajowej nr 63 od mostu do skrzyżowania ulic Warszawska-Czerniewskiego wraz z przebudową skrzyżowania na małe rondo;
- przebudowę ul. Warszawskiej na odcinku ok. 2 km;
- budowę chodników, ścieżek, ciągów pieszo-rowerowych;
- budowę zatok autobusowych.
- Zrealizowana inwestycja jest I etapem budowy nowego przebiegu dróg krajowych 58 i 63 w Piszu, który docelowo usprawni ruch tranzytowy i lokalny, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa poprzez wyprowadzenie znacznej części ruchu samochodowego poza centrum miasta. Po wybudowaniu nowego przebiegu dróg krajowych, stary przebieg zostanie przekazany miastu – informuje Edyta Wrotek rzecznik prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.
W marcu 2009 roku ruszyły prace projektowe związane z drugim etapem budowy nowego przebiegu dróg krajowych nr 58 i 63 w Piszu. Zakres opracowania obejmuje odcinek od wybudowanego w ramach pierwszego etapu skrzyżowania ulic Klementowskiego i Kwiatowej do wylotu w kierunku Olsztyna (DK 58) i Orzysza (DK 63).
Szybszy i bardziej komfortowy dojazd to gratka dla turystów, odwiedzających Krainę Wielkich Jezior Mazurskich, ale nowa infrastruktura komunikacyjna będzie także dużym ułatwieniem dla mieszkańców Pisza i całego powiatu.
Parametry planowanej drogi odpowiadać będą standardom drogi głównej ruchu przyspieszonego, oznacza to, że wjazd na nią możliwy będzie jedynie na zaprojektowanych skrzyżowaniach.
Firma Ove Arup na zlecenie olsztyńskiego Oddziału GDDKiA opracowuje studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, którego celem jest wskazanie możliwych wariantów realizacji inwestycji i wyłonienie najlepszego z nich.
Co ma Pisz do Elbląga...?
popieram pytanie zadumionego!! Co mnie Pisz obchodzi!!!
A może w ogóle drogi was nie obchodzą bo się nie ruszacie z Elbląga. A są elblążanie - kierowcy, którym takie informacje się przydadzą oraz o innych drogach w naszym województwie i nie tylko.
To ci "inni" elblążanie zaglądają do lokalnej prasy piskiej!