- Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych uzyskała finansowanie grantu z Agencji Badań Medycznych. Znaleźliśmy się w elitarnym gronie. Tylko 13 uczelni w kraju uzyskało dofinansowanie projektów na innowacyjne metody kształcenia podyplomowego. Bardzo się cieszymy. Jest to kwota bardzo znacząca, która wprowadza nas w obszar pozyskiwania znaczących grantów – powiedziała rektor uczelni dr Magdalena Dubiella-Polakowska.
Podczas zorganizowanej dziś (11.10.) konferencji prasowej ogłoszono, że AMiSNS stworzy autorski program studiów podyplomowych. Uczelnia otrzymała na ten cel ponad 2,5 mln zł dofinansowania z Agencji Badań Medycznych.
Dr hab. n. med. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych, podkreślił, że „to przede wszystkim olbrzymi sukces uczelni”.
Chcę pogratulować zespołowi, ponieważ niedawno pierwsi studenci przekroczyli progi uczelni, a już teraz możemy powiedzieć, że uczelnia otrzymuje prestiżowy grant, co pokazuje, że jest to uczelnia, która stawiająca na jakość
– mówił Radosław Sierpiński.
Prezes ABM przyznał, że „tutaj będzie odbywała się nauka na najwyższym poziomie”. - Cieszę się, że w Elblągu, możemy dokonać tak miłego wydarzenia – zaznaczył Radosław Sierpiński.
Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka podkreślił, że Elbląg może być dumny z takiej uczelni. - Ten grant nie jest przyznawany wszystkim. W ramach postępowania konkursowego jest przyznany tym uczelniom, które stanęły na wysokości zadania i przygotowały dobry projekt – zaznaczył Andrzej Śliwka. - 1,5 roku temu cieszyliśmy się z tego, że Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych będzie kształciła lekarzy, teraz mówimy o tym, że otwierają się kolejne kierunki, kierunki podyplomowe.
Na ręce pani rektor składam najszczersze gratulacje. To pokazuje, że warto spierać uczelnię, która sprawia, że możemy czuć się spokojnie jeśli chodzi o dostępność osób, które kształcą się na kierunkach medycznych. Uczelnia cały czas chce się rozwijać i to jest warte wsparcia
– mówił Andrzej Śliwka.
Sukcesy AMiSNS doceniał również wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski. - 13 uczelni, które otrzymało to dofinansowanie są to uczelnie topowe w Polsce jeżeli chodzi o kierunki lekarskie. To uczelnie, które są w samej czołówce rankingu Perspektyw. Wśród tej bardzo elitarnej i bardzo ekskluzywnej grupy znajduje się nasza elbląska uczelnia – mówił.
Grant z Agencji Badań Medycznych umożliwi AMiSNS uruchomienie nowych studiów podyplomowych. - Nic nie robi się nagle. Nie zaczęlibyśmy tego nowego, gdyby nie było tego starego. Za to należy się głęboki ukłon i szacunek dla założyciela uczelni dr Zdzisława Dubielli – mówiła prof. dr hab. n. med Beata Januszko-Giergielewicz, prorektor ds. studenckich i kształcenia medycznego.
Kierunek lekarski narzuca bardzo wysokie wymagania. Skoro idziemy w kierunku wysokiego poziomu nauczania to nasi edukatorzy muszą być naukowcami (…) Rozwój nie zależy od miejsca, od regionu (…). Tajemnicą tego projektu są ludzi. Dzięki dobrej atmosferze i wielkim wysiłkom naszych poprzedników i obecnego zespołu udało nam się zebrać ludzi, którzy gwarantują sukces naukowy. To są ludzie o światowej sławie. Mamy w zespole m.in. profesora z Włoch i panią profesor ze Stanów Zjednoczonych. Jestem pewna, że to nie są ostatni badacze, którzy dołączą do naszego zespołu
– dodała Beata Januszko-Giergielewicz.
Jakie studia podyplomowe będzie oferować AMiSNS?- Akademia postawiła sobie za cel kształcenie profesjonalistów przyszłości (...) Dzięki grantowi ABM-u przygotowaliśmy projekt dotyczący trzech kierunków studiów podyplomowych – fizjoterapia w końcowej fazie życia pacjentów, innowacje i badania kliniczne – wyjaśnia dr Iga Lipska, pełnomocnik rektora ds. współpracy międzynarodowej i kształcenia podyplomowego.
Kierunek innowacje, który jest bezpłatny dla uczestników, to skuteczne wdrażanie innowacji w podmiotach leczniczych. W ramach tego cyklu są dwa semestry, sześć modułów. Chcemy przeprowadzić uczestników przez cały cykl życia produktu jakim jest innowacja. 20 proc. będzie to teoria, 80 proc. praktyka. (…) Dobra praktyka badań klinicznych dla badacza i badaczki to będzie też bardziej podejście praktyczne. Pozyskaliśmy wybitnych wykładowców z Polski i zagranicy. Jeden z modułów dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych
- tłumaczy Iga Lipska.
- Fizjoterapia w końcowej fazie życia pacjentów leczonych w warunkach domowych z wykorzystaniem narzędzi telemedycznych to kierunek, do których udało się zebrać wybitne osoby z Europy i Polski. Jestem przekonany, że wyszkolimy znakomitych fizjoterapeutów, którzy będą potrafić wspomagać pacjentów nie tylko ruchowo, ale także będą obsługiwać różne aparaty, respiratory – dodał dr Tomasz Zwoliński, koordynator kierunku fizjoterapia.
Wszyscy Idziemy na wybory I głosujemy na PIS. Skreślamy zdrajcow Polski PO Tuska I Wcisly
Brawo PIS ponieważ nauka i wiedza jest bardzo ważna.
Brawo PIS ponieważ nauka i wiedza są bardzo ważne.
Przyjęcie na korytarzu, to ta akademia pana kleksa nie ma bardziej reprezentacyjnego miejsca.
Brawo można
Barany z Partii Obłudy mogli mieć bastion inteligencji i kuźnie aktywistów przy dawnej PWSZ ale co lenie najważniejsze przed wyborami jak frajerzy w deszcz stać z ulotkami po UM?!
To juz nie do wytrzymsnia gdzie się nie obrocisz to PO wyrasta przed nosem z ulotkami a cale klatki zasmiecone w ulotkach starszej pani ze ze szpitala, to jakiś mentalny i wiekowy absurd albo bezczel
~ Gratulacje Brawo PIS ponieważ nauka i wiedza są bardzo ważne." 1% PKB panstwo polskie wydaje na nauke W INNYCH KRAJACH JEST TO 3% PKB