Piątek, 1.11.2024, Imieniny: Dzis jest Wszystkich Swietych
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W elbląskich przychodniach cisza i spokój? Narzekaliśmy, ale teraz wolimy zadzwonić do lekarza

07.04.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W elbląskich przychodniach cisza i spokój? Narzekaliśmy, ale teraz wolimy zadzwonić do lekarza
Fot. Adrian Sajko

Wielu elblążan z niezadowoleniem przyjęło wprowadzenie teleporad. Od częściowego powrotu do systemu stacjonarnego minął niecały miesiąc. Teraz okazuje się, że wolą zadzwonić do lekarza niż pojawić się w przychodni osobiście. 

 

Przez rok teleporady były standardem jeśli chodzi o funkcjonowanie przychodni. Niecały miesiąc temu to się zmieniło. W marcu przywrócono wizyty stacjonarne m.in. na dla dzieci do 6. roku życia, w przydku, gdy pacjent nie wyraził zgody na realizację świadczenia w formie teleporady czy podejrzenia choroby nowotworowej. Jednocześnie większość przychodni prowadzi szczepienia przeciw COVID-19. To wystarczy, aby większość przeżywała prawdziwe oblężenie. Media donoszą o kolejkach w i przed przychodniami. Jak sytuacja wygląda w Elblągu?

 

Tuż przed południem w przychodni przy ul. Tysiąclecia spotykamy dwie osoby. Poza tym panuje tam cisza i spokój. Trochę inaczej wygląda to w innych przychodniach, szczególnie tych, które oprócz standardowej opieki nad chorymi, szczepią elblążan choć i tam kolejek nie widać. 

 

Po tych zmianach trochę więcej pacjentów pojawia się w przychodni, ale dotyczy to osób dorosłych. Liczba młodych pacjentów się nie zwiększyła. Dzieci już wcześniej, w większości przypadków przychodziły na wizyty. Jeśli chodzi o tłok w przychodniach? Wyznaczamy pacjentom wizyty na konkretne godziny, aby uniknąć takich sytuacji. Oczywiście zdarza się, że ktoś przyjdzie wcześniej i czeka, no ale niektórzy już tak mają, że robią, co chcą

 

- mówi pracownica rejestracji z przychodni na Bema. 
 

- W przychodniach nie powinno być tłumów z wiadomej przyczyny. Mamy pandemię i trzeba unikać niepotrzebnych kontaktów. Sporo osób to rozumie, a niektórzy mają z tym problem. W sumie nie jest jednak najgorzej. Ludzie, szczególnie osoby starsze, potrafią poddać się rygorom. Rejestrujemy pacjentów na konkretne godziny, aby uniknąć zagęszczenia w przychodni. Owszem niektórzy pacjenci przychodzą wcześniej dwie godziny, zamiast 15 minut. W takich przypadkach interweniują jednak pielęgniarki i proszą o pojawienie się na chwilę przed wyznaczoną godziną wizyty - mówi  Krzysztof Baranowski, kierownik przychodni Medicus w Elblągu.

 

Na system teleporad, wprowadzony ze względu na pandemię, wielu elblążan początkowo narzekało. Trudności, głównie sprawiało dodzwonienie się do rejestracji. Teraz okazuje się, że system ten w wielu przypadkach się sprawdza i jest zdecydowanie wygodniejszy, dla lekarzy i dla pacjentów. 

 

Od wprowadzenia zmian, czyli od niecałego miesiąca, jest więcej wizyt osobistych w przychodni. Nadal jednak pula teleporad jest duża. W pewnych sytuacjach teleporady są bardzo wygodne. Jeżeli ktoś ma stałe lekarstwo, czuje się dobrze, to aby dostać receptę, nie musi biegać trzy razy do przychodni, tylko wykonuje telefon. Jak ktoś potrzebuje dodatkowe skierowanie do specjalisty także. Wiadomo jednak, że jeżeli ktoś ma od 3 do 40 st. C gorączki i wykluczonego koronawirusa, nie będziemy go leczyli przez telefon

 

- dodaje dr Baranowski.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +9
    ~ Oj nie ładnie, nie ładnie
    Środa, 07.04

    Przychodnia Vita przy ul. Baczyńskiego, nadal dodzwonić się nie można. Paniusie w recepcji kawusie piją.

  2. 2
    +10
    ~ SPRAWIEDLIWY
    Środa, 07.04

    Dlatego,że ludzie pracy chcą mieć ciszę i spokój,pandemia będzie trwała ...nikt nie wie ,ale na pewno wiele,wiele lat.Pandemia obecnie nazywana jest Covid-19,ale w roku 2022,będzie się nazywała ,,Mrovid-20,itd.Pandemia to biznes liczony w miliardach,a tam gdzie są zyski to każdy chce by ,,koniunktura,,trwała jak najdłużej.Budżetówka pracuje zdalnie ,ale pensję już odbiera fizycznie w bankomacie,patrząc czy ,,króle Polski,,są właśćiwe !Dla urzędów,przychodni zdrowia,itp.placówką to raj na ziemi,praca na 1/10,ale pensja 1/1 etat,roboty jak najmniej och ty !PANDEMIO Trwaj,trwaj...

  3. 3
    +19
    ~ lll
    Czwartek, 08.04

    Teleporada to brak dostępu do właściwego leczenia! Jak lekarz może diagnozować pacjenta przez telefon?? To oszustwo, nie leczenie. Oszustwo.

  4. 4
    +10
    ~ 12345
    Czwartek, 08.04

    Przecież kaszel, gorączka, katar, ból gardła - to objawy jakiejś choroby, która lekarz rozpoznaje po bezpośrednim zbadaniu pacjenta. I tak wykańczają ludzi w domach. W dłuższej perspektywie społeczeństwo jest słabe, chore, bez odporności, podatne przez to na wszelkie infekcje. Z powodu covid, nie na sam covid, umarło naprawdę wielu ludzi. Ale kogo to obchodzi, kiedy rzecz idzie o pieniądze..?

  5. 5
    +17
    ~ Qwerty
    Czwartek, 08.04

    Czyli lekarze sie zaszczepili, ale dalej badają...przez telefon bo im tak wygodnie. Kaszpirowski wiecznie zywy :-)))

  6. 6
    +15
    ~ Min
    Czwartek, 08.04

    Jakoś prywatnie teleporad nie ma!!! Lekarz z uśmiechem wita i z uśmiechem do drzwi odprowadza

  7. 7
    +13
    ~ prawda
    Czwartek, 08.04

    oddać nam kasę którą płacimy do nfz, i tak marnotrawią nasze pieniądze!!!!! na etaciki, gmachy, premie i picie kawy

  8. 8
    +13
    ~ zdegustowana
    Czwartek, 08.04

    To z czym mogę przyjść do lekarza? Jak się dobrze czuję nie mam kataru, gorączki, nie boli mnie gardło, nie kaszlę to po co mam przyjść? Niedawno miałam gorączkę 39,5 bolało mnie niemiłosiernie gardło byłam rozbita pani doktor stwierdziła że to angina . Przepisała antybiotyk i na tym się skończyła tele porada. Wiem jakie są powikłania po anginach ale kogo to obchodzi? Po co jest przychodnia i lekarz rodzinny, skoro jestem chora to mam nie przychodzić do przychodni chyba że jestem zdrowa wtedy zapraszają. To jest jakiś obłęd

  9. 9
    +5
    ~ betti
    Czwartek, 08.04

    Brak słów,nie przychodź do przychodni ,bo zarazisz lekarza...a telefony dostępne w rejestracji hmmm-chyba chodzi o numery telefonów do lekarza? Nie kumam....?!

  10. 10
    +1
    ~ Gość
    Czwartek, 08.04

    Gdzie są pacjenci???? W szpitalu wojewódzkim bo tam można dotykać pacjentów i nikt się nie boi wirusa, mimo że dziennie jest sporo zarażonych między oczekującymi na wizytę w SOR czy w nocnej pomocy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3716988563538