Jeszcze tylko kilka biletów zostało na koncert Katarzyny Groniec, która wystąpi w elbląskim „Światowidzie” 8 maja o godz. 19:00 w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa…Czy to jest kochanie? Trzynasta edycja festiwalu rozpocznie się 6 a zakończy 10 maja 2009.
Katarzyna Groniec debiutowała w 1991 roku pierwszoplanową rolą Anki w musicalu „Metro” i od tego czasu kilka lat współpracowała z teatrem Buffo w Warszawie, gdzie wystąpiła m.in w spektaklach: Do grającej szafy grosik wrzuć, Brel, Grosik 2, Obok nas i Tyle miłości. Po rozstaniu z Teatrem Buffo zaczęła występować w Teatrze Ateneum. Na początku września 2000 roku ukazała się jej debiutancka płyta "Mężczyźni", której producentem był Grzegorz Ciechowski. Jej kolejne albumy to "Poste restante", "Emigrantka" i płyta "Przypadki", która została bardzo dobrze odebrana zarówno przez krytyków jak i przez słuchaczy, osiągając kilkanaście tysięcy sprzedanych nośników. W roku ubiegłym Katarzyna Groniec otrzymała Dyplom Mistrzowski Nagrody im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia w piosence aktorskiej. W tym samym roku ukazał się nagrany na żywo dwupłytowy album "Na żywo".
- Można więc powiedzieć, że „ta najwybitniejsza w Polsce wykonawczyni tzw. piosenki aktorskiej” zaprezentuje w Elblągu nowy program. Artystka wystąpi podczas XIII edycji OFSS…Czy to jest kochanie? 8 maja o godz. 19.00 w spektaklu „Listy Julii” z piosenkami Elvisa Costello. Premiera tego recitalu odbyła się 27 marca 2009 w Teatrze Capitol podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – mówi Justyna Kozłowska-Dyrla rzecznik prasowy Światowida.
Na koncert składają się piosenki Elvisa Costello z płyty „The Juliet Letters” w polskich tłumaczeniach Katarzyny Groniec. Na potrzeby projektu powstały też szeroko rozbudowane aranżacje autorstwa Łukasza Damrycha, oparte na symfonicznym brzmieniu orkiestrowym, ale nie pozbawione nowoczesnych brzmień.
Katarzyna Groniec, która w 1997 zdobyła Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, tak zapowiada swój koncert:
- Niegdyś w Veronie żył profesor, który odpowiadał na listy adresowane do Julii Capuletti. Pod słynny balkon od lat pielgrzymują ludzie, prosząc orędowniczkę najpiękniejszej czystej miłości o opiekę nad ich uczuciami. Pozostawiają tam bardzo osobiste listy pełne ludzkich dramatów: pragnień, tęsknot, wspomnień, bólu Oprócz karteczek pozostawianych w załamaniach cegieł domu Capulettich kochankowie piszą miłosne listy bezpośrednio na murze lub zostawiają tam zamknięte kłódki, które mają symbolizować zatrzymanie na wieki miłości swojego życia. Kluczyk zabierają ze sobą. W 1992 roku Elvis Costello nagrał płytę inspirowaną tą ujmującą tradycją. Za pomocą dwudziestu piosenek udało mu się nakreślić diametralnie różne charaktery pojawiających się postaci. Ich osobiste dramaty i odczuwanie miłości. Zdradzona kobieta, dziecko, dziewczyna, żołnierz, samobójca, starzejący się Romeo czy diabelski sprzedawca - to tylko niektóre z nich - zapowiada artystka.
Bilety na koncert w cenie 35 złotych można zakupić w kasie „Światowida”.