Środa, 18.09.2024, Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZKS Olimpia Elbląg

Sprawiedliwy remis przy Agrykola

27.07.2024, 19:45:00 Rozmiar tekstu: A A A

Olimpia Elbląg zaprezentowała się kibicom. Na swoim stadionie zremisowała z GKS Jastrzębiem Zdrój 1:1 (1:1). Mogła wygrać, ale rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Kuzimski. Remis wydaje sie sprawiedliwym wynikiem.

Gospodarze zagrali w bramce z Kacprem Tułowieckim, który zastąpił kontuzjowanego Andrzeja Witana. Skapitulował jednak w 31 minucie, gdy rywal wyprowadził niezwykłą kontrę. Błąd w ustawieniu miejscowych i szansa 2 na 1 dla gości. Michał Bednarski nie marnuje takich akcji.

Drużyna trenera Sebastiana Letniowskiego błyskawicznie odpowiedziała. W 45 minucie Radosław Stępień przejął futbolówkę przy linii bocznej, podał do Dawida Szałeckiego, a ten dośrodkowywał w pole karne. Piłka znalazła sie przy nodze Wojciecha Fadeckiego i napastnik ten trafił przy słupku. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Olimpii. W 65 minucie Mateusz Kuzimski był faulowany w polu karnym przez bramkarza. Jednak jego strzał obrobił golkiper.

Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie Zdrój 1:1 (1:1)

0:1 - Bednarski 31', 1:1 - Fadecki 45'

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Bugusławski, Fadecki, Thialo, Kozera, Kuczałek, Łaszak (71' Jasiński), Mruk, Stępień (77' Senkevich), Szałecki, Kuzimski (71' Wierzba)

Czerwona kartka: Paprzycki 90' (dwie żółte kartki)