Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej poszukuje kandydatów do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. Na nowych funkcjonariuszy czeka w tym roku 65 wolnych etatów.
Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej zasilą szeregi oddziału w lutym, czerwcu i październiku. Służba w Straży Granicznej daje stabilne warunki pracy, możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębienia wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Poszukujemy ludzi komunikatywnych, kreatywnych w działaniu, zdyscyplinowanych, którzy będą strzec dobrego imienia służby, honoru i godności, a także przestrzegać dyscypliny służbowej.
Każdy kandydat musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne. Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, rozmowy kwalifikacyjnej.
Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.
Zainteresowanych ubieganiem się o przyjęcie do służby w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 14.00 do Wydziału Kadr i Szkolenia W-MOSG w Kętrzynie ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78 celem złożenia dokumentów.
Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce SŁUŻBA/PRACA.
Artykuł sponsorowany
Miasto Elbląg jak i powiat ziemski elbląski,podlegają pod Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku,warunkiem przyjęcia jest stałe zameldowanie na tym obszarze.Dziwię się więc,po co ten artykuł?
XXI wiek a trzeba tyrać do Ketrzyna, aby złożyć dokumenty
To jest śmiech na sali. 5 lat temu żona starała sie o przyjęcie to służby , jeżdziłem do ketrzyna z 4 razy na każdy termin bo jak chcieli tak ustalali terminy ,wydałem 500zł na paliwo (200km z Elblaga) , mój i żony stracony czas masa papierów co wiąże się z kosztami. żona spełniała wszystkie wymagane warunki i tak się nie dostała, nawet nieuzasadnili dlaczego nie przyjeli jej do służby, bo stwierdzili że niemają takiego obowiązku. DZIADOSTWO
Do Straży Granicznej powinni być przyjmowani tylko mężczyźni,to nie moja opinia,tylko funkcjonariuszki SG.