Czwartek, 9.01.2025, Imieniny: Marcjanna, Marcelina, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Plaster przeciwbólowy – co to takiego? Wskazania i przeciwwskazania

07.04.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Plaster przeciwbólowy – co to takiego? Wskazania i przeciwwskazania

Problemy z przewlekłym bólem mięśni i stawów dotykają każdego człowieka, niezależnie od wieku. W przypadku problemów kostno-stawowych niezbędna będzie rehabilitacja i pomoc lekarza. Uciążliwy ból do czasu wizyty u specjalisty można zredukować poprzez plastry przeciwbólowe lub tabletki. Jak bezpiecznie używać plastrów przeciwbólowych? Informacje na ten temat znajdziesz w poniższym poradniku.

 

 

Typowe leki uśmierzające ból nie zawsze działają tak, jak powinny. Wiele zależy od tego, jakie jest źródło oraz intensywność problemu. W skrajnych przypadkach można spróbować zastosować plastry przeciwbólowe. Te są dostępne bez recepty , a konstrukcyjnie wyglądają niczym zwykły plaster na odciski lub drobne urazy.

 

 

Czym są plastry przeciwbólowe – rodzaje i skład

 

Firmy farmakologiczne opracowują coraz nowocześniejsze technologie umożliwiające redukcję bólu bez konieczności połykania tabletek. Ciekawostką są plastry przeciwbólowe, które możesz nabyć bez recepty.
 

Najpopularniejsze odmiany opatrunków na dokuczliwe bóle to plastry:
 

  • rozgrzewające,

  • lecznicze,

  • z kapsaicyną.

  • chłodzące,

  • z lidokainą,

  • o działaniu ogólnym.

     

Zależnie od wybranego rodzaju plastra przeciwbólowego, należy stosować go zgodnie z przeznaczeniem wskazanym na ulotce dołączonej do opakowania. W przeciwnym razie mogłoby dojść do sytuacji podrażnienia skóry lub wystąpienia reakcji uczuleniowej. Niektóre plastry przeciwbólowe są dostępne wyłącznie na specjalne zalecenie lekarza.

 

 

Kiedy można zastosować plaster przeciwbólowy?

 

Plastry przeciwbólowe można stosować przede wszystkim czystą i suchą skórę. Przyklejenie na ranę opatrunku rozgrzewającego lub chłodzącego z substancjami przeciwbólowymi mogłoby wywołać uczucie pieczenia, podrażnienia, a nawet doprowadzić do problematycznych zmian skórnych.

 

To ciekawa alternatywa dla standardowych leków przeciwbólowych przyjmowanych w formie płynu lub tabletek. Plastrem można działać punktowo, co daje spore szanse na zredukowanie problemu bolących pleców, barków, a nawet nadgarstków. Opatrunki ze środkami przeciwbólowymi nie obciążają nadmiernie żołądka, a więc można je bezpiecznie stosować na bóle mięśni, stawów oraz kości.

 

 

Gdzie są dostępne plastry przeciwbólowe?

 

Przeciwbólowe plastry bez recepty można kupić na stacjach paliw, w drogeriach oraz aptekach stacjonarnych i internetowych, np. https://aptekamedkon.pl/. Ważne jest to, aby wybierać odpowiedni rodzaj opatrunku, który będzie odpowiednio działać na dane schorzenie. Niektóre bóle ustępują w wyniku oddziaływania ciepła, natomiast inne są neutralizowane przez zimno.

 

Aby mieć pewność, że plaster zadziała tak, jak powinien, warto skontaktować się z lekarzem i poprosić o pomoc. W skrajnych przypadkach środki przeciwbólowe w plastrach mogą zostać wypisane na receptę lekarską. Te są najczęściej mocniejsze, co przekłada się na nieco szybsze działanie.

 

Leki na alergię – jak walczyć z problematycznymi schorzeniami? Sprawdź i przekonaj się, w jaki sposób możesz zwalczyć objawy alergii.


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2025 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.095552206039429