Niedziela, 24.11.2024, Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Sztuczna inteligencja w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu!

31.03.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sztuczna inteligencja w Akademii Nauk  Stosowanych w Elblągu!

W ramach projektu “Centrum Kompetencji Społecznych” w budynku przy Al. Grunwaldzkiej 137 powstaną specjalistyczne laboratoria i pracownie, dzięki którym studenci będą brali udział w praktycznych zajęciach, przygotowujących ich do obejmowania profesjonalnych stanowisk w organizacjach wykorzystujących nowoczesną technologię. Nie zabraknie także zajęć dotyczących sztucznej inteligencji oraz innych technologii XXI wieku.

 

 

Sztuczna inteligencja ma być jedną z najważniejszych technologii przyszłości. Ale czym dokładnie jest i jak wpływa na nasze życie?

 

Sztuczna inteligencja (AI) - to zdolność maszyn do wykazywania ludzkich umiejętności, takich jak rozumowanie, uczenie się, planowanie i kreatywność. Systemy SI są w stanie do pewnego stopnia dostosować swoje zachowanie, analizując skutki wcześniejszych działań i działając autonomicznie. Niektóre technologie sztucznej inteligencji istnieją od ponad 50 lat. Postęp w zakresie mocy obliczeniowej, dostępność ogromnych ilości danych i nowe algorytmy doprowadziły do wielkich przełomów w tej dziedzinie. Głównym celem sztucznej inteligencji jest odtworzenie ludzkiego sposobu postrzegania rzeczywistości i reagowania na nią, a następnie wykroczenie poza właściwe im ograniczenia. Sztuczna inteligencja szybko staje się fundamentem innowacji.

 

 

W ANS Elbląg powstanie klaster obliczeniowy w oparciu o IBM Power

 

Współpraca IBM i Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu pozwoli realizować badania wymagające wysokiej mocy obliczeniowej i rozwiązań AI. Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego powiększy swoje zdolności obliczeniowe, budując klaster obliczeniowy wykorzystujący IBM Power – rozwiązanie stworzone z myślą o erze zdominowanej przez technologię sztucznej inteligencji. Inwestycja ta umożliwi propagowanie najnowszych rozwiązań technologicznych wśród studentów i absolwentów.

 

Serwer IBM Power, przeznaczony dla ANS w Elblągu, wyposażony jest w cztery procesory graficzne GPU 32GB, które umożliwią przetwarzanie milionów zadań i symulacji oraz wyciąganie z nich kluczowych wniosków.

 

 

„Naszym celem jest kompleksowe szkolenie studentów w obszarze nowoczesnych technologii oraz ich praktycznych zastosowań. Pozwoli to realizować zajęcia pokazujące możliwości wykorzystania technologii w biznesie i gospodarce. Dzięki współpracy z IBM będziemy mogli pokazać studentom jak tworzy się modele automatyzacji procesów gospodarczych, czym jest uczenie maszynowe oraz sztuczna inteligencja. Liczymy, że w najbliższej przyszłości projekt przyczyni się do szerszego zastosowania analogicznych technologii wśród firm działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego”

- powiedział dr inż. Jacek Paluszak, Dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej im. K. Brzeskiego Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu

 

 

Więcej informacji na temat Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu na stronie internetowej https://ans-elblag.pl/.

 

 

Artykuł dotyczy projektu pt.: „Centrum Kompetencji Społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu" realizowanego w ramach Osi priorytetowej 9 – „Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych", Działania 9.3 – „Inwestycje w edukację, umiejętności i uczenie się przez całe życie poprzez rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej", Poddziałania 9.3.2 – „Infrastruktura dydaktyczna szkół wyższych" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa WarmińskoMazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

 

 

 


.......................... Artykuł płatny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.092410087585449