Zaduszki jazzowe z Przemkiem Dyakowskim to jedno z najbardziej popularnych cyklicznych wydarzeń kulturalnych, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez Młodzieżowego Domu Kultury. W tym roku jazzmani zagoszczą na scenie MDK przy ul. Bema 37 już w środę, 3 listopada o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny. Na uczestników tegorocznej edycji imprezy czeka solidna dawka ekspresyjnego i różnorodnego jazzu.
Znakami rozpoznawczymi Zaduszek są niepowtarzalna atmosfera, znakomici artyści, świetna muzyka i oczywiście główny gość imprezy – saksofonista, legenda jazzu, mistrz improwizacji o wyjątkowej osobowości – Przemek Dyakowski.
Przemek Dyakowski - grę na saksofonie zaczął w późnych latach pięćdziesiątych w zespole Zygmunta Koniecznego Piwnica pod Baranami. Po przeprowadzce na Wybrzeże zaangażował się w działalność Klubu Studenckiego Żak m.in. w zespole Włodzimierza Nahornego. Był współtwórcą zespołu Rama 111, w którym gra do dziś. Uczestniczył w Jazz Jamboree, koncertach w cyklu Jazz w Filharmonii (m.in. w Filharmonii Narodowej), na festiwalach i w klubach Skandynawii. Akompaniował takim gwiazdom jak Cab Calloway, Shirley Jones, Steve Allen, Bobby Short itp.
Od 17 lat jest gospodarzem programu w Radiu Plus i prowadzi Sax Club w Gdyni. Od czterech lat gra w Swing Old Stars stworzonym przez legendarnego Jerzego Dudusia Matuszkiewicza z Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowski i Januszem Kozłowskim. Występuje również w zespole Piotra Lemańczyka Follow the Soul i African&Visual Project Wojtka Staroniewicza a także w młodych zespołach grających muzykę alternatywną: Chlupot Mózgu Jacka Staniszewskiego, reaggowym Dreadless i Ikenga Drummers Larry’ego Okey Ugwu.
Na scenie obok Dyakowskiego usłyszymy: Gosię Hegele – wokal, Rafała Dubickiego - trąbka, Marcina Gawdzisa - trąbka, Adama Golickiego - perkusja, Wojciecha Hazę - saksofon, Bartosza Jarosza - saksofon, Wojciecha Karpińskiego - flet poprzeczny, Bartosza Krzywdę - piano, Adama Lemańczyka - piano, Janusza „Macka” Mackiewicza - kontrabas, Artura Olewniczaka - puzon, Marka Sobocińskiego - bas, Grzegorza Sycza - perkusja, Tomka Steńczyka - wokal, Jarosława Świdra - perkusja, Adama Wileńczyca – saksofon i akordeon, Szymona Zuehlke – saksofony.
Dodatkowo jazzmanów będzie można usłyszeć tego samego dnia w Klubie „Mimoza” na Jam Session po godz. 20.00 (wstęp 10 zł).
Żeby tylko się chcialo chodzić , to nie mozna się w Elblagu nudzić , bo mimo prawie zupelnego braku duzych lkoncertów /w hali na grunwaldzkiej , Teatrze ,czy Swiatowidzie znanych artystów / w porównaniu z Trojmiastem / ofertę uzupelniaja male prywatne lokale.