Niedziela, 20.10.2024, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita

Concordia walcząca. Od 1:2 do 3:2 w 7 minut! (skrót meczu)

19.10.2024, 19:29:00 Rozmiar tekstu: A A A

Ekipa trenera Marcina Szwedy nie gra zwykłych meczów. Kolejny występ i kolejne wielkie emocje. Concordia Elbląg pokonała przy Krakusa Romintę Gołdap 3:2 (0:0) i kontynuuje serię meczów bez porażki w ForBet IV lidze. Skuteczna końcówka i wiara w zwycięstwo dały wspaniałe efekty.

Gospodarze przystępowali do rywalizacji z sąsiadem w tabeli. Obie ekipy dzielił jeden punkt. Rominta miała ich 15, Concordia 14. Jednak to miejscowi mogli pochwalić się serią 7 meczów z rzędu w lidze bez przegranej.

Ekipa z Gołdapi to jeden z lepszych zespołów na tym poziomie. Mieszanka doświadczenia i młodości. Ta ekipa wie, jak zdobywać punkty, ale ostatnio nie szło jej najlepiej. Faworyta jednak trudno było wskazać. Ciekawe było to, że trener Marcin Szweda mógł tylko o dystansu obserwować swoich podopiecznych, racji pauzy dwóch spotkań, za czerwoną kartkę w poprzednim pojedynku.

To dlatego, zarówno Słoniki jak i Rominta, stwarzały sobie szanse. W 9 minucie Piotr Dymiński nieskutecznie główkował po rzucie rożnym. Concordia odpowiedziała dopiero w 20 minucie, gdy Aleks Łęcki przetestował bramkarza z dystansu. Chwilę później, po zamieszaniu w polu karnym, piłkę z pustej bramki wybił Nikodem Bohdan. Kilka szans jeszcze było, ale najważniejsze działo się w drugiej części.

Wtedy to, tuż po rozpoczęciu gry, Aleks Łęcki urwał się skrzydłem, dośrodkował wzdłuż bramki, Dominyk Kodz przytomnie przepuścił futbolówkę, a Ivanei Brito trafił przy słupku.

57 minuta. Jedna z wielu dobrych interwencji Mateusza Uzarka. Strzał z rzutu wolnego, a nasz golkiper odbija do boku mocne uderzenie rywala. 67 minuta i bramkarz lepszy od napastnika, tym razem strzał z boku pola karnego. Po chwili strzał głową z bliska Piotra Dymińskiego i znów lepszy Mateusz Uzarek. Warto dodać, że anulowana została jego czerwona kartka z niedawnego meczu z DKS Dobre Miasto, dzięki temu mógł wystąpić dzisiaj.

Jego popisy mogły pójść w zapomnienie. W 77 minucie wybicie piłki z szesnastki Słoników i piękny strzał z kilkudziesięciu metrów Dawida Paszkowskiego z pierwszej piłki, przelobował miejscowego golkipera. 5 minut potem nieznacznie pomylił się Dominyk Kodza, ale Rominta znów zaskoczyła. Strzał na bramkę w 87 minucie, Mateusz Uzarek wybił piłkę przed siebie, którą dobił Paweł Dymiński. 1:2.

Concordia się nie poddała. Minutę później kapitalne prostopadłe podanie Szymona Drewka do wybiegającego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Aleksa Łęckiego. Remis. W doliczonym czasie piękna, wielopodaniowa akcja miejscowych. Maciej Kaczorowski, Aleks Łęcki piętką, Krzysztof Niburski, Ivanei Brito na skrzydle podaje w pole karne. Obrońca gości daje się uprzedzić Aleksowi Łęckiemu, a ten za moment był faulowany w szesnastce. Rzut karny wykorzystał Radosław Bukacki. W 95 minucie!

Bohaterem spotkania został Aleks Łęcki. Gol, asysta i wywalczony rzut karny.

Concordia nie przegrała 8 meczu z rzędu w ForBet IV lidze.

Concordia Elbląg – Rominta Gołdap 3:2 (0:0)

Brito 47’, Łęcki 88’, Bukacki 90+5’ k. – Paszkowski 77’, Dymiński 87’

Concordia Elbląg: Uzarek – Bohdan, Kaczorowski, Bukacki, Filipczyk, Fercho (60’ Niburski), Kodz (85’ Stolarowicz), Drewek, Cenkner (70’ Błaszczyk), Brito, Łęcki