Poniedziałek, 2.12.2024, Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Poznaj przypadki, kiedy możesz pozwać pracodawcę do sądu

13.10.2015, 09:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
Poznaj przypadki, kiedy możesz pozwać pracodawcę do sądu
Fot. arch. redakcji

Jak podaje gazetaprawna.pl jednym z najczęstszych powodów, przez które pracownicy są zmuszemi zwrócić się o pomoc do sądu pracy, jest nieprawidłowe wypowiedzenie umowy o pracę.

- Jeżeli pracodawca złamał prawo, podwładny może domagać się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne lub przywrócenia do pracy na poprzednich warunkach, albo w ostateczności odszkodowania - czytamy na stronie.

Pracownik można także podważyć rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia. - Oprócz błędów proceduralnych, takich samych jak w przypadku zwyczajnego wypowiedzenia umowy, pracodawcę w tym wypadku ograniczają także powody, jakie decydują o natychmiastowym zwolnieniu pracownika - zauważa gazetaprawna.pl.

Powodem, dla którego pracownik może czuć się pokrzywdzony może być również źle wystawione świadectwo pracy.- Niezależnie od tego, w jaki sposób doszło do rozstania pracodawcy z pracownikiem, firma musi wydać pracownikowi świadectwo pracy, dokumentujące przebieg zatrudnienia danej osoby. Wydanie świadectwa nie może być uzależnione od uprzedniego rozliczenia się pracownika z pracodawcą - zaznacza gazetaprawna.pl. - Firma ma 7 dni od dnia ustania stosunku pracy na wystawienie świadectwa, jednak zasadniczo powinno ono zostać wydane niezwłocznie, najlepiej w dniu, w którym następuje rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy.

Więcej przypadków na stronie gazetaprawna.pl


opr.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    0
    ~ leo
    Środa, 14.10

    wójcik powinien tam być stałym gościem

  2. 2
    0
    ~ nwo
    Środa, 14.10

    tylko pracodawcy trzeba coś udowodnić a to już może być trudne, bo światków to się pewnie nie znajdzie bo ten ich zwolni a podstawa do zwolnienia zawsze się znajdzie, nagrać nielegalnie bez informowania nie możesz, a inspekcja pracy zapowiada swoje wizyty więc..... powodzenia w udowodnieniu czegokolwiek.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2627711296082