Po Elblągu rozsiane są dziwne metalowe konstrukcje.
Wydaje się jednak, że nie wszyscy wiedzą co, to jest. Na przykład forma przestrzenna ze zdjęcia przeważnie używana jest jako ławka zarówno przez młodzież jak i piwoszy. Można na niej usiąść, pogadać, wypić coś, zapalić. Czasem pies ją obsika.
Jeśli poszperać w historii miasta, okazuje się, że to po prostu dzieło sztuki, które powstało podczas III Biennale Form Przestrzennych w 1969 roku. Autorem rzeźby jest Zbigniew Książkiweicz, jeden z najwybitniejszych malarzy współczesnych związany z nurtem awangardowym. Idea łączenia środowisk artystycznych i robotniczych propagowana na tych Biennale zaowocowała powstaniem m. in. tej formy przestrzennej.
Uprasza się zatem, by jednak szanować dzieło, choć może nie do wszystkich ono przemawia. Nie tagować po nim, nie zostawiać adnotacji do ukochanych, generalnie nie niszczyć.
A to już mniej oklepanych tematów nie ma ??
Rzeczy nam najbiższe w rzeczywistości okazują sią najdalszymi KRYTYKU!!!
nie tagowac???
Forma Henryka Stażewskiego stoi przy placu Słowiańskim, zaś ta jest autorstwa Zbigniewa Książkiewicza, elbląskiego twórcy i powstała w czasie III Biennale
Do redakcji: Skąd te dane na temat fomy widniejącej na zdjęciu... To forma Zbigniewa Książkiewicza z 1969 r postawiona podczas III BFP
Przedstawiona na zdjęciu forma przestrzenna została wykonana podczas III Biennale Form Przestrzennych 1969 roku, jej autorem jest zaś Zbigniew Książkiweicz. Za pomyłkę przepraszam, Galerii EL dziękuję za zwrócenie mi uwagi i podanie prawdziwych informacji.