Kolejne parkomaty obsługujące Strefę Płatnego Parkowania (SPP) w Elblągu zostały przystosowane do obsługi Elbląskiej Karty Miejskiej (EKM). Za wyjątkiem dwóch urządzeń (przy ul. Lotniczej i przy ul. Kumieli) wszystkie parkomaty w SPP mogą obsługiwać kartę miejską.
Przypomnijmy, że Elbląska Karta Miejska jest jednocześnie:
- nośnikiem elektronicznych biletów okresowych komunikacji miejskiej (dekadowych, miesięcznych, 30 dniowych, semestralnych) a także uprawnień do bezpłatnych przejazdów ;
- elektroniczną portmonetką – umożliwiającą korzystanie z promocyjnych cen na jednorazowe przejazdy komunikacją miejską, a także pozwalającą na wnoszenie opłaty za korzystanie z postoju w SPP.
Dzięki przystosowaniu parkomatów do obsługi kart miejskich, doładowaną EKM można wnosić opłatę za korzystanie z miejsca postojowego. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba martwić się o drobne. Ponadto parkomaty umożliwiają doładowanie elektronicznej portmonetki na EKM przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia. Zobacz jak to działa.
Wystarczy położyć EKM na oznaczonym polu parkomatu, a następnie za pomocą klawiatury wybrać jedną z dwóch opcji: „parkowanie” lub „doładowanie karty”. Po wybraniu opcji „parkowanie” również za pomocą klawiatury należy wybrać czas postoju i następnie zatwierdzić wybór. Wydrukowany bilet parkingowy należy umieścić w widoczny sposób za przednią szybą samochodu.
Natomiast po wybraniu opcji „doładuj kartę”, konieczne jest wniesienie wybranej przez użytkownika kwoty, która zasili elektroniczną portmonetkę na EKM i zatwierdzenie operacji przyciskiem „zatwierdź”.
Imienne EKM, a także EKM na okaziciela można uzyskać w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, w sobotę – od 10:00 do 13:30. Imienne EKM wydawane są po wypełnieniu wniosku i wniesieniu kaucji w wysokości 10 zł – osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Elblągu, zwolnione są z obowiązku wnoszenia kaucji.
EKM na okaziciela dostępne są tylko po wniesieniu kaucji. Można je uzyskać także w punktach doładowania kart:
1. przy ul. Ogólnej (przy centrum handlowym);
2. w budynku dworca PKS (od strony pętli autobusowej);
3. Plac Słowiański;
4. Punkt Obsługi Klienta przy ul. Browarnej 90;
5. kiosk przy ul. Płk Dąbka (przy przystanku autobusowym od strony ul. Gwiezdnej);
6. kiosk przy ul. Ogólnej (przy pętli autobusowej i tramwajowej);
7. kiosk przy ul. Królewieckiej (przy przystanku autobusowym w kierunku do ul. Fromborskiej);
8. kiosk przy ul. Nowowiejskiej (przy przystanku autobusowym);
9. pawilon handlowy przy ul. Grottgera 71 (przy przystanku autobusowym w kierunku do ul. Grunwaldzkiej).
Więcej informacji na stronie www.zkm.elblag.com.pl a także pod numerami telefonów: 55 239 37 92 (COK) lub 55 230 79 00 (ZKM w Elblągu)”.
Michał Górecki, referent ds. marketingu i komunikacji społecznej
pyt dla zorientowanych dlaczego nie moge zpałacic sms tylko sciagac paltforme na jawie... po co taki bubel?nie zawsze mam drobne na pilet a komrka byloby wygodniej, bez sensu? co mnie obchodzi karta miejska , kto ma czas łazic i sie uzerac?
Ja mam kartę ,ale nie przykładam do kasownika, na znak protestu zmuszania emerytów i niepełnosprawnych do jej "kupowania'. A jak sie kanar przyczepi zasadzę mu kopa w d...pę i tak nie bedę kasował.
a ja nie chce zeby ktos kontrolowal gdzie i kiedy sie przemieszczam
do STOP EKM ! hehe nie ma obowiazku przykladania karty do kasownika... nie spinaj sie tak, jak dla mnie nic sie nie zmienilo w porownaniu do starego miesiecznego, na plus jest to, ze nie trzeba nosic legitymacji :)
~ ehe. I tu się mlisz. Kanarzy żądają legitymacji od dzieci, młodzieży szkolnej mimo, ze ci maja EKM.A przecież pag Górecki z ZKM (plakaty jeszcze wiszą w pojazdach i na przystankach), że mając EKM nie trzeba miec legitymacji, więc jak to jest panie Górecki , trzeba legitymacjemiec czy nie ?
ludaie jacy jestescie za cofani gamonie to chodzic na pieszo lub na taxi placic
Nowaczyk zapomniał i to szybko o niepełnosprawnych , o których tak cieplo wspominał w swoim Programie Wyborczym . Elbląg jest w czołówce miast z wielkimi barierami nie tylko fizycznymi dla niepelnosprawnych , ale przede wszystkim tymi urzędniczymi i to za zgodą , albo wręcz pomysłem samego Nowaczyka .