Szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw na zatrudnienie naukowców, zapewnienie im atrakcyjnego wynagrodzenie, które w 50 % przez trzy lata finansować będzie Unia Europejska. To będzie możliwe dzięki projektowi, który wspólnie z miastem realizować będzie Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Jest to pierwsze w Polsce tego typu rozwiązanie.
W tym tygodniu ruszył nabór. Prowadzony będzie dwutorowo – dla przedsiębiorców, zainteresowanych zatrudnieniem wysoko wykwalifikowanych fachowców i dla naukowców, którzy chcieliby rozwijać swą karierę, zdobywając nowe kompetencje, zajmując się innowacyjnymi rozwiązaniami dla potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw z regionu elbląskiego. W sumie w projekcie uczestniczyć będzie mogło osiem przedsiębiorstw oraz czternastu naukowców.
- W związku ze słabą konkurencyjnością małych i średnich przedsiębiorstw konieczne jest skupienie działań na bezpośrednim ich wspieraniu poprzez zapewnienie jej dostępu i możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą, która posiada wiedzę w zakresie nowych technologii, systemów certyfikacji i innowacji. Obopólne wspieranie się tych dwóch sektorów, będzie miało istotny wpływ na rozwój przedsiębiorczości, a tym samym odegra kluczowe znaczenie dla zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności regionu - wyjaśnia Rafał Kućmański, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych UM Elbląg.
Projekt, pod nazwą „Wzrost innowacyjności i konkurencyjności elbląskich Małych i Średnich Przedsiębiorstw poprzez tymczasowe zatrudnienie wykwalifikowanej kadry”, zakłada tymczasowe zatrudnienie specjalistów na trzy lata. Połowę ich wynagrodzenia finansować będzie Unia Europejska, resztę pokrywa pracodawca. Po trzech latach to on stwierdzi, czy dalej będzie to stanowisko utrzymywał, czy przez ten czas opłacało się taką osobę zatrudniać.
Do rekrutacji mogą przystąpić specjaliści z tytułami naukowymi doktora, doktora habilitowanego oraz inżynierowie z doświadczeniem praktycznym minimum pięcioletnim w branżach teleinformatycznej, ochrony środowiska, przemysłu elektrotechnicznego, odlewniczego, metalurgii oraz meblowego; pracujący (minimum przez dwa lata) w jednostkach naukowych lub dużym przedsiębiorstwie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie www.umelblag.pl. Termin przyjmowania dokumentów mija 21 lutego 2011 r. (UM Elbląg, ul. Łączności 1, pok. 316).
a kiedy cos dla zwyklych ludzi zapewnie to miasto a nie tylko wybranym grupom (naukowcy, sportowcy, urzednicy itd..)?
nikomu nie są potrzebni zwykli ludzie, tylko wartościowi a jeśli już są potrzebni to tylko po to by wykonywać polecenia wybranych grup.. jakby nie patrzeć każdy powinien do jakiejś należeć
Bardzo dobry pomysł! Niech się w praktyce sprawdzi!!!!!
Wystarczy że zaczniecie przekop mierzei a naukowcy i zwykli ludzie zaczną walić drzwiami i oknami .TYLKO ZACZNIJCIE.A prawda jest taka że w Elblągu jest sporo wykształconych ludzi którzy nie mają siły przebicia bo zasiedziali nic nie potrafiący blokują im dostęp.
a naukowcy, urzędnicy, sportowcy...to nie są zwykli ludzie....?