Radny Rafał Traks kilka dni temu poinformował, że otrzymał oficjalne stanowisko Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) w sprawie dostaw gazu do Elektrociepłowni Elbląg (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). - Odpowiedź ta rzuca nowe światło na sprawę opóźnienia inwestycji w silniki gazowe i rodzi poważne pytania o zasadność decyzji podjętych przez EPEC i Energę Kogenerację - stwierdził. Jakie stanowisko w tej sprawie ma EPEC?
- Odnosząc się do informacji, którą radny Rafał Traks otrzymał od Polskiej Spółki Gazownictwa można stwierdzić, że osiągnięcie docelowych parametrów technicznych dostaw gazu do nowego źródła kongregacyjnego Energa Kogeneracja możliwe będzie dopiero po realizacji gazociągu Kolnik/Miłocin-Elbląg. Wynika to z licznych odpowiedzi Urzędu Miejskiego i memorandum informacyjnego EKO – informuje Michał Pałczyński, specjalista ds. komunikacji EPEC.
Budowa przez PSG przyłącza średniego podwyższonego ciśnienia wraz ze stacją wysokiego ciśnienia, jak zapewnia Michał Pałczyński, może być zakończona nawet z końcem 2028 roku. - Z tego względu EKO było zmuszone wydłużyć postępowanie przetargowe na realizację bloku silników gazowych oraz wykonać nową niezbędną inwestycję w postaci sprężarki gazu zwiększających ciśnienie paliwa gazowego – wyjaśnia.
Te fakty są radnemu Rafałowi Traksowi znane, jednak zostały przez niego błędnie zinterpretowane, a następnie przedstawione elblążankom i elblążanom. Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i EKO podjęły wszelkie możliwe działania mające na celu zabezpieczenie nieprzerwanych dostaw ciepła dla odbiorców. Współpraca pomiędzy EPEC i EKO ma strategiczne znaczenie dla stabilnego funkcjonowania systemu ciepłowniczego w mieście
– zapewnia Michał Pałczyński.
We wtorek, 25 lutego, radny stwierdził: „Nie oskarżam nikogo o złe intencje, ale te fakty pokazują, że ktoś mógł zostać wprowadzony w błąd. Nie pozwolę, by ta sprawa została zamieciona pod dywan. Mieszkańcy Elbląga zasługują na pełną transparentność i odpowiedzialne zarządzanie”.
W komunikacie EPEC czytamy, że „Zarząd EPEC odnosząc się do posiadanej korespondencji z EKO oraz informacji publikowanych przez radnego Rafała Traksa, które są ze sobą sprzeczne, rozważa podjęcie kroków prawnych skierowanych w sprawie działań byłego zarządu EKO celem ustalenia ewentualnych nieprawidłowość”.
Ciepło wykończy kolejnego prezydenta Bo zajmują się tym ci co się zajmuja prawnicy księgowi specjaliści od zarządzania marketingu od komunikacji. A epec to miejska spółka cieplownicza
A ja mam pytanie , jakie zmiany zaszły ostatnio w strukturze Spółki ?. Jak niektórzy piszą , że Spółkę obsługuje ileś tam podmiotów, jest 3 prokurentów i jeden prezes . Ile to Nas teraz kosztuje EPEC to już jak koncern, a chyba jest w dalszym ciągu Spółka z o.o. czy może już nie? No i czy był konkurs na stanowisko prezesa i czy osoba która jest prezesem wcześniej nie zarządzała którymś podmiotem.?A mieszkańcy powinni się dowiedzieć o szczegółach wszystkich podwyżek ostatnio jak sumując to 100%. Jeszcze z czego pokryta została strata 1 miliona po odejściu byłego prezesa.
Powiem jasno.Spółka nie przynosi zysków ale Dyr.ds.Finansowych zarabia 20.000 zł miesięcznie,czy to nie absurd.Powinni zarabiać w zależności od wyników a nie obojętnie
Nie wiem kto się zatracił , bo to jest Spółka Miejska, a więc nasza. A kto pozwala na takie debiuty za 20 tys. , co takiego EPEC zrobił od paręnastu lat , tylko wyremontował na Dojazdowej i to chyba z unijnych pieniędzy.Teraz widać , ze tam tylko rozwój finansowy trwa.
Radny Traks przypadkiem nie pracował w Kogeneracji jeszcze w zeszłym roku? Za poprzedniej władzy, która blokowała inwestycję i tanie ciepło dla mieszkańców.
Jak uważnie prześledzić ostatnie 20 lat to była to najdłużej działająca koalicja SLD, PiS, PO - elbląska kuźnia najlepszy fachowców, o najwyższym IQ, którzy później awansowali na coraz wyższe stanowiska w energetyce i nie tylko. To dzięki nim Polska i Elbląg i się tak pięknie rozwijają. To dzięki ich niepotykanym umiejętnościom menadżerskim i proroczym widzeniu ciepłownictwa odrzucono wszystkie projekty na których takie miasta jak Toruń zbudował nowoczesną elektrociepłownię z pół milionowym wkładem własnym. Konin i Olsztyn zbudowały Zakłady Termicznej Utylizacji Odpadów przy śmiesznym wkładzie produkując, ciepło prąd elektryczny , obniżając opłaty za odpady. U nas był lans wypasione auta, obrazy i inne fanaberie. Przedstawiałem te projekty i jest mi przykro że walczyłem z wiatrakami