Sobota, 21.10.2017, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Giełda samochodowa pozostanie na swoim miejscu

05.12.2012, 15:48:54 Rozmiar tekstu: A A A
Giełda samochodowa pozostanie na swoim miejscu
Widok na parking giełdy samochodowej, który pierwotnie miał być przeznaczony jako miejsca postojowe dla klientów targowiska miejskiego (fot. arch. red.)

Kilka dni temu opublikowaliśmy materiał informujący, że giełda samochodowa znajdująca się na parkingu przy ul. Piłsudskiego ma zostać przeniesiona na targowisko miejskie. Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego zapewnia, że giełda pozostanie na swoim miejscu. Większa ilość stanowisk parkingowych dla klientów elbląskiego rynku zostanie natomiast wydzielona na części targowiska miejskiego - od ul. Płk. Dąbka.

Od czerwca br. prowadzone są rozmowy z zarządzającym parkingiem przy ul. Piłsudskiego, czyli MOSiR-em i z kupcami, którzy wykorzystują ten obiekt na co dzień. - Nasza wstępna propozycja została zmieniona w taki sposób, żeby dostosować ją do oczekiwań najczęściej korzystających z tego obiektu - wyjaśnia wiceprezydent Adam Witek. - Prace są w tej chwili wycenione na ok. 500 tys. zł, a wiązać się będą z likwidacją wiat i stoisk zadaszonych na targowisku, które w tej chwili są minimalnie obłożone sprzedażą i tu planujemy zrobić miejsce do sprzedaży towarów z samochodów – wyjaśnia Adam Witek.

Zaś początkowa część targowiska, od ul. Płk. Dąbka miałaby być przerobiona na parking dla klientów targowiska miejskiego.

Ale to tylko jedna z koncepcji. – W tym roku wydaliśmy również wstępne warunki zabudowy dla wniosku inwestora z rogu ulic Płk Dąbka-Piłsudskiego – mówi Adam Witek. - W tym wniosku, oprócz budynku, który pojawi się na rogu tych ulic, jest również zawarta koncepcja drugiego parkingu, z 28 miejscami przeznaczonymi dla użytkowników targowiska miejskiego (parking usytuowany będzie przy skrzyżowaniu z ul. Wiślicką – przyp. red.). Ten parking miałby być przedłużeniem tego, który w tej chwili służy jako giełda samochodowa.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy prace, związane z dwoma koncepcjami, zaproponowanymi przez wiceprezydenta Adama Witka, miałyby ruszyć. Gdyby trzymać się koncepcji drugiej, firma Erga z Elbląga, która jest zarówno dzierżawcą terenu na ul. Wiślickiej, na którym miałby powstać drugi parking, jak i inwestorem kamienicy, która stanie przy zbiegu ul. Płk. Dąbka i Piłsudskiego, parking ten zobowiązała się wybudować do końca 2013 roku. Tu, 28 stanowisk byłoby przeznaczonych dla korzystających z targowiska.

Trudno opierać się także na koncepcji pierwszej, gdyż sam wiceprezydent podkreśla, że prace z tym związane są w fazie przygotowań. Na razie Adam Witek przypomina - Zgodnie z umową dzierżawy na parkingu giełdy samochodowej część miejsc, zarezerwowana jest tylko dla korzystających z rynku, szczególnie w dni targowe.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 7Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ głosy Elblążan UM ma w d.
  Środa, 05.12

  SKANDAL .Krótko macie w d***e w UM głosy Elblążan za likwidacją giełdy w tym miejscu.

 2. 2
  +13
  ~ 1
  Środa, 05.12

  Pogonić tą bandę! Złomowisko może być za miastem.

 3. 3
  +14
  ~ hahahahahahahahahaha
  Środa, 05.12

  że co to jest???:)- giełda???? złomowiec i szrociarnia to sie zgodzę. Wszystkie autka od starszej pani Helgi, stały w garazu i tylko do kościoła w niedzielę jeżdżone stąd ich niewiarygodny przebieg jak na 20lat eksploatacji. ŻENADA a nie giełda

 4. 4
  --11
  ~ qwez
  Środa, 05.12

  ~1 chyba ty jesteś złomiarzem. Kupiłem tam 3 auta, sprzedałem 2 i jakoś nie narzekam. To nie kwestia złomowiska, tylko poznania się na ludziach. Po minucie rozmowy można stwierdzić, czy sprzedający to oszust, czy nie. Poza tym, nie handlują tam tylko oszuści i handlarze. Sprzedają tam też auta osoby prywatne. Więc jak nie chcesz kupować, to nikt ci nie każe.

 5. 5
  +5
  ~ Antek
  Środa, 05.12

  I znów władze miasta kombinują jak wydoić zmotoryzowanych z pieniędzy. Parkingi będą płatne i nieopłacalne będzie jeżdzenie samochodem po zakupy na rynek a ci co przyjadą będą kombinować jak do tej pory.

 6. 6
  +5
  ~ zaoczny
  Środa, 05.12

  Ekipa prezydenta Nowaczyka jest od koncepcji , a od realizacji będzie nastepna , która wybierzemy w 2014 roku

 7. 7
  +7
  ~ grey
  Środa, 05.12

  miasto nigdy nie zgodzi sie nia likwidację tej "giełdy". przeciez dzierżawca parkingu płaci odpowiednio miesięczny, albo roczny czynsz z gory, zasilajac kasę "urzędu wiejskiego". zlomowiec bedzie trwal dalej.

 8. 8
  --2
  ~ inc
  Środa, 05.12

  erga kombinuje bo placu mało hehe budynek duzy a miejsc brak na autka a podziemnego nie zrobia bo pewnie za duzo rur w ziemiii ktos kto sobie to dzierzawii zycze powodzonka twoje prawo jak na tym wychodzisz to git a erga ma plac za kilka stoooowek miesiecznie na lata i by pewnie chciala jeszcze

 9. 9
  +1
  ~ EKONOMISTA PRZEMUSOWY TEGO RZĄDU
  Czwartek, 06.12

  Ja już sprzedałem samochód i kupiłem 3 pary butów . Sprzedawca dał mi gwaracje , że przez dwa lata mogę śmigać bez żadnego wkladu finansowego , tylko od czasu do czusu zmiana w kł adek to jest koszt niezauważalny dla budżetu domowego . POLECAM TO SIĘ OPŁACI SZCZEGÓLNIE W OKRESIE JESIENNO ZIMOWYM

 10. 10
  +1
  ~ elblążanin
  Czwartek, 06.12

  mają w d...e nasze prośby i grożby dyktator n,mały Musolini

 11. 11
  +1
  ~ sołtys
  Czwartek, 06.12

  PILNE !!!!!!!!!!!1prace związanez parkingiem zaczną sie jak najszybciej czyli, na świety nigdy!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. 12
  +2
  ~ doigracie sie w UM
  Czwartek, 06.12

  Giełda powinna być koło UM i na placu w Ratuszu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.