Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Usługę fryzjerską także można reklamować

26.05.2009, 12:25:36 Rozmiar tekstu: A A A
Usługę fryzjerską także można reklamować

Do Inspekcji Handlowej w Elblągu zgłaszają się konsumentki, które żalą się na źle wykonaną usługę fryzjerską. Wady na jakie się skarżą dotyczą m.in. popalonych przez trwałą włosów czy też niewłaściwego skrętu loków.  W myśl przepisów prawnych usługę taką można reklamować.

Każdy konsument, ktory jest niezadowolony z usługi może ją zareklamować. Pamiętąc jednak przy tym należy, iż trzeba uwidocznić fakt zaistnienia usługi na piśmie. Usługa fryzjerska jest umową o dzieło,  której rezultatem nie jest rzecz ruchoma. Jak każda umowa tego typu regulowana jest przez przepisy Kodeksu cywilnego (art. 627 - 646 K.c.).

Zagodnie z art. 627 K.c. orzez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia.

Zaś art. 637 K.c.  mówi, że jeżeli dzieło ma wady, zamawiający może żądać ich usunięcia. W przypadku, gdy wady nie dadzą się usunąć, zamawiający może od umowy odstąpić, o ile wady są istotne. Jeżeli wady nie są istotne, zamawiający może żądać obniżenia  wynagrodzenia w odpowiednim stosunku.

- W przypadku, gdyby włosy na skutek usługi fryzjerskiej uległy zniszczeniu np. zaczęły się kruszyć możemy żądać wykonania zabiegów pielęgnacyjnych - wskazuje Ewelina Antczak - Bobińska referent administracyjno-prawny z IH w Elblągu.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.