Elblążanie zainteresowani najmem lokalu w drugim budynku ETBS, który ma powstać przy ul. Wiejskiej, od dziś (1 marca) mogą składać wnioski. Również dziś odbyło się otwarcie ofert w przetargu na wykonanie tej inwestycji. Złożyły je dwie firmy.
Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego chce przy ul. Wiejskiej postawić dwa budynki. Budowa pierwszego jest już na finiszu - jej zakończenie planowane jest w maju tego roku. Niebawem powinien rozpocząć się drugi etap inwestycji. Na początku roku ETBS ogłosiło przetarg na budowę budynku z mieszkaniami czynszowymi przy ul. Wiejskiej 56B. Na rozstrzygnięcie postępowania jeszcze poczekamy.
Dziś (1 marca) odbyło się otwarcie ofert. Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Ich oferty zostaną teraz sprawdzone
- informuje Agnieszka Nowińska, prezeska ETBS.
Zwycięzca przetargu będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na 2024 rok. Budynek ma wyglądać tak samo jak ten, który właśnie powstaje przy ul. Wiejskiej. To oznacza, że znajdzie się w nim 60 mieszkań o powierzchni od 41,78 m2 do 62,68 m2.
Również w środę (1 marca) Miasto rozpoczęło przyjmowanie wniosków o najem lokalu w drugim z budynków ETBS przy ul. Wiejskiej. - Od dnia 1 marca 2023 roku do dnia 28 kwietnia 2023 roku osoby zainteresowane zawarciem umów najmu lokali mieszkalnych w budowanym drugim budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Wiejskiej w Elblągu będą mogły składać wnioski o najem lokalu w departamencie Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Łączności 1 lub w siedzibie ETBS Spółka z o.o. w Elblągu przy ul. Żyrardowskiej 51/2 - informuje Towarzystwo. Ogłoszenie w tej sprawie ukazało się dziś (1 marca) na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu. Znajdziemy je TUTAJ.
Zainteresowanie najmem lokali w drugim z planowanych budynków jest spore. Mamy już wiele zapytań w tej sprawie
- dodaje Agnieszka Nowińska i zachęca elblążan do składania wniosków.
I znowu z uporem maniaka prezeska, to jest prezes ETBS, nawet na stronie ETBS jest prezes a nie prezeska.
Prezeska to poprawne nazewnictwo tego stanowiska. Jest ono zgodne ze słownikiem języka polskiego. Oczywiście formy typu pani prezes są też właściwe. Zastrzeżenia odnośnie stosowania żeńskich form nazewnictwa stanowisk czy wykonywanego zawodu są głównie wynikiem ich zapomnienia w ubiegłych latach, a wręcz eliminowania ich z codziennego życia. Tymczasem już w XIX wieku były one w słownictwie polskim i praktycznie do II wojny powszechnie je stosowano. Po tym czasie zaczęto używać określeń męskich wobec stanowisk czy profesji kobiet i preferowane takie nazewnictwo, bo w powszechnej opinii traktowano to jako bardziej dostojne i poważniejsze.
Drogi redaktorze, jezeli już chcemy błysnąć i opisujemy historie słowa prezeska to proszę opis skopiować do końca. W wielkim słowniku języka polskiego słowo prezeska funkcjonuje ale jest opisane jako używane w sytuacjach nieoficjalnych. Dlatego tez drogi redaktorze nie znajdziesz nigdzie w KRS, na wizytówkach, stronach internetowych, nawet na drzwiach „ prezeska” tylko prezes, analogicznie jest z dyrektorem. Skoro uprawiamy dziennikarstwo przez duże „D” to proszę używać oficjalnych określeń, a nie skoślawionych przez nowoczesne wyzwolone kobiety.