Po ukazaniu się na łamach info.elblag.pl materiału radnego Roberta Turleja, którego tytuł zawierał tajemnicze "#bezkomentarza" stwierdziliśmy, że warto wytłumaczyć mieszkańcom, o co chodzi z hashtagami.
Hashtagi są uznawane wśród użytkowników social mediów za swoisty fenomen. Jest to znak graficzny (#), którym poprzedzone są krótkie "słowa klucze". Zapoczątkowane na Twitterze, pomagają uporządkować użytkownikom posty o podobnej tematyce. Np.: #wakacje, #upał, wyświetla wszystkie posty, w których użyto tego hasła. Działa to podobnie do obecnych od dawna na Facebooku znaków @, które wpisane przed nazwą użytkownika czy fanpage'a czynią z niego aktywny link.
Użytkownicy uznają takie słowa klucze, za pewnego rodzaju "znaki drogowe", dzięki użyciu znaku # można w łatwy sposób uporządkować treść. Początkowo były używane tylko na Twitterze, obecnie korzystają z nich takie serwisy jak Facebook, Pinterest czy Instagram. Hashtagi pozwalają na lepsze wyszukiwanie i porządkowanie treści w ramach serwisu. Oznaczone jednym hashtagiem posty można znaleźć na jednej liście.
Z takich znaków korzysta coraz więcej osób, mediów i firm, także podczas budowania strategii marketingowych. Jak mówi radny Robert Turlej, także on ma zamiar korzystać ze znaczników #. - Będę chciał publikować na swoim profilu na Facebook czy na blogu różne takie tematyczne elementy, które będą różnymi hashtagami oznaczane – mówi radny.
W cyklu, który zapoczątkował Robert Turlej użył zwrotu #bezkomentarza. Wpis pojawił się na łamach info.elblag.pl dziś, o godzinie 7:00. - W tym cyklu #bezkomentarza będę podawał fakty, bez komentarzy stricte moich, ale będą też inne z innymi dedykowanymi do innego zagadnienia hashtagami – tłumaczy radny. - W przypadku facebooka wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę ten hashtag ze słowem kluczem. Wtedy wyskoczą wszystkie posty, które zawierają takie oznaczenie – mówi radny.
Celem Roberta Turleja jest używanie znaku #, do oznaczania słów, które będę "słowami kluczami", zapowiada jednocześnie, że w najbliższym czasie użyje kolejnych znaczników. Użycie przez radnego zwrotu #bezkomentarza pisanego razem nie jest błędem. W wypadku takich słów kluczów, należy je pisać łącznie, żeby zostały poprawnie zinterpretowane i odnalezione. Łatwo obrazuje to przykład #piłkanożna, #cocacola czy #takasytuacja.
Dodatkowo, hashtagi ułatwiają monitoring dyskusji w interesującej nas grupie na portalu społecznościowym wykorzystującym hashtagi. Dzięki nim, na bieżąco możemy śledzić przebieg konwersacji skupiając się na istotnych dla nas informacjach. Szukając poparcia w danej sprawie, akcji czy przedsięwzięciu, za pomocą hashtagów łatwo możemy skupić wokół niej grupę osób zainteresowanych.
No tak ze swoimi to ten pan może prowadzić konwersację, ale się pytam dlaczego aż tak utrudnioną. Proszę merytorycznie zawsze pisać o co chodzi, to będziemy konwersowali.
bardzo fajnie wytłumaczone. przydatny artykuł :)
kumaci wiedzą ocb z haszami więc poco pisać taki bzdetny artykuł dla gimbów ? Pozdro
Pan Turlej pracuje na zasadzie czemu prosto jak można wszystko skomplikować. wielkie przebudzenie w szeregach po- pracują ino mig czyżby za Nowaczyka spali snem zimowym.
wdzięk i powab http://ulubiency.wp.pl/gid,15854999,img,15855044,kat,1012383,title,Haute%20Couture%20dla%20czworonog%F3w,galeriazdjecie.html?T%5Bpage%5D=5
na naukach czarodziejstwa w Hashwardzie http://ulubiency.wp.pl/gid,15854999,img,15855045,kat,1012383,title,Haute%20Couture%20dla%20czworonog%F3w,galeriazdjecie.html?T%5Bpage%5D=6
Nadal nie kumiem...:/// Gdzie ten Szasztag sie wpisuje ? CO z tego że go wstawiam ? co mi to daje ? Sam nigdy w życiu nic po tym znaczku nie wyszukiwowywałem więc nie wiem.