Sobota, 28.09.2024, Imieniny: Marek, Waclaw

TABELE I WYNIKI: SEZON 2024/2025

»   IV liga

Sobotnie wygrane Wikingów

14.12.2020, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A

Sobota 12 grudnia zapisze się jako bardzo szczęśliwy dzień w kalendarzu hokeistów UKS Wikingowie Elbląg. Dzięki gościnności MOSiR Elbląg na lodowisku Helena w Elblągu rozegrane zostały dwa mecze ligowe hokeja na lodzie.

UKS WIkingowie - Żak Starszy pokonał na rodzimym lodowisku drużynę BKS Bydgoszcz aż 28:2. Po dzisiejszym meczu każdy grający w polu zawodnik zdobył punkty w lidze:

Jacek Juchniewicz 19 punktów: 15 bramek i 4 asysty.

Damian Misztal 8 punktów (3 bramki i 5 asyst)

Jan Gulczyński 8 punktów (1 bramka i 7 asyst)

Miłosz Pakulski 5 punktów (1 bramka, 4 asysty),

Rafał Jaskulski 5 punktów (5 asyst),

Jakub Wocial 4 punkty (1 bramka 3 asysty),

Antys Dominik 4 punkty (1 bramka 3 asysty),

Bartłomiej Pucek 3 punkty (3 bramki),

Cypriana Bażyńskiego 3 punkty (2 bramki, 1 asysta)

Makrel Sarnowski 2 punkty (2 asysty)

Tymoteusz Bołtryk 1 punkt (bramka)

Bramkarzom drużyny nie udało się zachować czystego konta, ale Michał Król miał 85 % skuteczność, a Wojciech Czerniewski 80 %.

Zawodnicy weszli w mecz bardzo spokojnie, z czystą głową po ostatniej porażce z Łodzią. Wykazali się wielką skutecznością, bramki zdobywali już od pierwszych minut na lodzie. Cały czas utrzymywali dużą przewagę, a punkty zdobyte przez nich pokazują, że potrafią grać zespołowo, a to w hokeju jest najważniejsze.

Mecz Żaka Młodszego na elbląskiej Helenie z drużyną AH Legia Warszawa nie wyglądał już tak różowo. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. W drugiej tercji pierwsza bramka została zdobyta przez zawodnika UKS Wikingowie, ale w 32 minucie Warszawa zremisowała 3:3. i zaczęła się ostra walka. Dopiero od 38 minuty spotkania zaczęły wpadać regularnie bramki do siatki warszawiaków i finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:3 dla gospodarzy.

Strzelcami bramek gospodarzy byli: Bartosz Dobrzyński (5), Filip Kujawa (2) i Julek Bołtryk (1). Asysty zaliczone zostały zawodnikom: Cybulski Kacper (3), Szymon Maszaro (3), Justyna Adamczyk (1) i Maksymilian Pawlyta (1). Skuteczność bramkarza Aleksandra Jóźwiaka to 83 %.

Ponadto pięcioro naszych zawodników: Igor Sadzyński, Nikodem Kęska, Maja Brzezińska, Julia Grzelak i Olga Jaskulska, wystąpiło dzisiaj w barwach drużyny młodzika GKS Stoczniowiec Gdańsk w meczu na wyjeździe przeciwko AH Legii Warszawa. Bardzo wyrównany mecz niestety przegrali 5:4 - pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1, druga - 2:2, a trzecia - 2-1 dla Legii.

Po dzisiejszych spotkaniach drużyny z elbląskimi hokeistami plasują się na w lidze hokeja KPOZHL: na trzecim  miejscu Żak Młodszy i Młodzik a ,na czwartym Żak Starszy.  Obecnie zawodnik UKS WIkingowie Jacek Juchniewicz znajduje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji zawodniczej KPOZHL Żaka Starszego z 43 punktami zdobytymi w tym sezonie (kolejny zawodnik na liście ma ich 26), a nasz Bartosz Dobrzyński na 2 miejscu z 44 punktami w klasyfikacji zawodniczej KPOZHL Żak Młodszy grupa B.