Środa, 29.05.2024, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Olimpia rozbiła rezerwy Jagiellonii Białystok. Dwie różne połowy przy Agrykola

16.08.2015, 18:05:19 Rozmiar tekstu: A A A

W meczu trzeciej kolejki III ligi piłkarze Olimpii Elbląg pokonali na własnym stadionie Jagiellonię II Białystok 5:1. Żołto – biało – niebiescy wszystkie bramki zdobyli w pierwszych 45 minutach. Trafienia dla elbląskiego zespołu zanotowali: Łukasz Pietroń (2), Damian Szuprytowski, Paweł Piceluk oraz Radosław Bukacki.

Elblążanie w pełni zrehabilitowali się za środowy remis z Concordią Elbląg (0:0). W pierwszej połowie meczu z rezerwami Jagiellonii grali jak z nut, w pełni dominując na boisku. Odzwierciedleniem dobrej gry Olimpii było pięć strzelonych bramek. Po przerwie elbląska drużyna spoczęła na laurach. W pierwszych minutach drugiej odsłony do głosu doszli przyjezdni, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce gospodarzy. Po jednym z ataków Jaga dopięła swego. Po faulu w polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Paweł Drażba.

Olimpijczycy zaprezentowali dziś dwie różne połowy. Pierwszą, skuteczną i pełną polotu oraz drugą, o której najlepiej byłoby jak najszybciej zapomnieć. Zresztą nie pierwszy raz w tym sezonie. Podobną sytuację mieliśmy w meczu inaugurującym nowy sezon ze Startem Działdowo.

Olimpia Elbląg – Jagiellonia II Białystok 5:1 (5:0)

Bramki: 1:0 Damian Szuprytowski (10'), 2:0 Łukasz Pietroń (13'), 3:0 Paweł Piceluk (20'), 4:0 Łukasz Pietroń (33'), 5:0 Radosław Bukacki (39'), 5:1 Paweł Drażba (52'-k.)

Skład Olimpii: Daniel – Bukacki, Kubowicz, Iwanowski, Koza (60' Maciążek), Sokołowski, Szuprytowski, Stępień (83' Kolosow), Graczyk (72' Kuczkowski), Pietroń (72' Piotrowski), Piceluk

Kolejny mecz zespół Olimpii rozegra w przyszły weekend w Grajewie z Warmią. Żołto – biało – niebieskich przy Agrykola ponownie obejrzeć będzie można w środę, 26 sierpnia w spotkaniu z Granicą Kętrzyn.

III liga podlasko-warmińsko-mazurska - sezon 2015/2016 - aktualna tabela, wyniki, terminarz