Wtorek, 21.05.2024, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Dwie czerwone kartki nie przeszkodziły Olimpii Elbląg wygrać z Drwęcą

12.04.2015, 18:55:01 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 24. kolejki III ligi Olimpia Elbląg wygrała 1:0 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Grzegorz Naczas, który uderzył piłkę głową tuż obok bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Olimpia najczęściej odpowiadała niecelnymi strzałami z dystansu i nie zagroziła poważnie bramce Drwęcy.

Druga część meczu zaczęła się idealnie. W 50 minucie Kamil Graczyk dokładnie wyłożył piłkę w polu karnym do Jakuba Bojasa, a ten będąc w sytuacji "sam na sam" pewnie pokonał bramkarza. W 60. minucie zdaniem sędziego Damian Szuprytowski celowo uderzył w twarz Sebastiana Zajączkowskiego. Arbiter pokazał zawodnikowi Olimpii czerwonę kartkę, a zawodnicy obu drużyn rzucili się do przepychanek, które trwały dobre kilka minut. Trudno stwierdzić czy Szuprytowski uderzył rywala celowo, ale faktem jest, że Zajączkowski opuścił boisko z rozbitym nosem.

Kuriozalna sytuacja miała miejsce w 80 minucie, Pietroń schodził do zmiany, jednak sędzia nakazał mu opuścić plac gry z drugiej strony boiska gdzie miał bliżej. Kiedy był już przy linii bocznej powiedział coś do sędziego, za co otrzymał żółtą kartkę, wówczas Pietroń zaczął biec na drugą stronę boiska w stronę ławek rezerwowych. Wtedy sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwony kartonik. Było to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie i Olimpia musiała grać w 9 już do końca meczu. Mało tego, sędzia doliczył aż 6 minut do czasy gry. Na szczęście Olimpia przetrwała 15 minut gry w podwójnym osłabieniu i wygrała arcyważny mecz z Drwęcą 1:0.

Zobacz zapis relacji LIVE - minuta po minucie

W kolejnym meczu Olimpia zagra u siebie z Dębem Dąbrowa Białostocka.

Olimpia Elbląg - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:0
Jakub Bojas 50

III liga podlasko-warmińsko-mazurska - sezon 2014/2015 - aktualna tabela, wyniki, terminarz