Wtorek, 30.04.2024, Imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub

Chinki złotymi medalistkami elbląskiego mundialu

22.06.2014, 11:01:51 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami emocje w finałowym meczu pań o mistrzostwo świata w piłce siatkowej na siedząco. Złoty medal wywalczyła drużyna Chin, która po zaciętej walce pokonała Amerykanki 3:2.

To był niezwykle emocjonujący mecz, pełen efektownych obron, długich wymian, precyzyjnych zagrań… i zwrotów akcji. Jak zawsze nie zawiedli kibice, którzy obu drużynom zgotowali wspaniały doping.

Pierwszy set należał do zawodniczek ze Stanów Zjednoczonych, ale już w drugiej partii Chinki zdołały wyrównać wynik. Bardzo zacięta gra Amerykanek świetne zagrywki i stawiane bloki oraz precyzyjne ataki pozwoliły reprezentacji Stanów Zjednoczonych ponownie wyjść na prowadzenie w trzecim secie. Rywalki podzieliły się punktami po równo – w czwartej partii to Azjatki ponownie królowały na boisku, kończąc set do 21 i wyrównując 2:2.

Była to rozgrywka na miarę meczu finałowego – zawodniczki nie zawiodły kibiców i na boisku mogliśmy obserwować pięcio setowy pojedynek, zapisany ostatecznie na korzyść Chinek, chociaż w końcówce piątej partii, to zawodniczki USA były bliższe zwycięstwa. Amerykanki prowadziły już 14:11, ale zaczęły popełniać błędy, które szybko wykorzystały ich rywalki.

Ostatecznie tie-break zakończył się 17 do 15 dla Chin. Warto wspomnieć, że ten mecz komentował gość specjalny elbląskiego mundialu, Robin Burnett, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

USA- CHN 2:3 (25:23, 22:25, 25;19, 21:25, 15:17).

Brązowy medal w turnieju kobiet zdobyły Rosjanki pokonując w trzech setach Holenderki. (25:18; 25:20 i 25:19).