Mimo tego, że trwa przerwa zimowa w rozgrywkach ligowych, w elbląskiej Olimpii trwają już transferowe przymiarki. Już 5 stycznia na pierwszym treningu pojawią się nowi, doświadczeni zawodnicy, którzy przejdą testy. Na pierwszym treningu Olimpii pojawią się m.in. dwaj zawodnicy z ekstraklasy, młodzieżowiec Lecha Poznań Radosław Jasiński oraz napastnik Śląska Wrocław Przemysław Łudziński.
Poznaj listę zawodników, którzy przejdą testy w elbląskim zespole:
Radosław Jasiński (GKP Gorzów Wielkopolski) - ur. 9 kwietnia 1990 w Międzyrzeczu; 20-letni boczny obrońca jest zawodnikiem Lecha Poznań, z którego został wypożyczony w rundzie jesiennej do I-ligowego GKP Gorzów; w Lechu był w kadrze zespołu Młodej Ekstraklasy, wcześniej przez dwa sezony trenował w juniorach Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, do którego trafił z macierzystego klubu - Orła Międzyrzecz; jesienią rozegrał w Gorzowie 14 spotkań (12 w lidze i 2 w Pucharze Polski), we wszystkich meczach na boisko wychodził w wyjściowej jedenastce, z czego w 11 spotkaniach grał po 90 minut, bramki dla GKP nie zdobył, 5 razy arbitrzy karali go żółtą kartką.
Przemysław Łudziński (Śląsk Wrocław ME) - ur. 3 lutego 1983 w Więcborku; wychowanek Rossy Rosnowo jest napastnikiem; przez 5 sezonów był graczem Amiki Wronki, w której występował albo w pierwszej drużynie albo w rezerwach; to właśnie w barwach wronieckiego klubu zanotował debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej, europejskich pucharach oraz pierwsze gole - tak w Ekstraklasie jak w i pucharach; następnie przez dwa i pół sezonu był piłkarzem Ruchu Chorzów, skąd trafił na 2 lata do Śląska Wrocław; drugi rok spędzony na Dolnym Śląsku był dla Łudzińskiego przełomowy - 19 występów w pierwszej drużynie (w tym 12 w Ekstraklasie), zwieńczone zdobyciem Pucharu Ekstraklasy; kolejny sezon to 11 meczów w Ekstraklasie w barwach Piasta Gliwice; wiosna ubiegłego sezonu to powrót do wrocławskiego Śląska i tylko dwa występy w najwyższej klasie; jesienią Łudziński trafił do drużyny Młodej Ekstraklasy.
2002: Puchar UEFA (runda wstępna)
Llansantffraid FC 2-7 Amica Wronki
Na boisku od minuty: 77' Bramki: 89'
2004: Puchar UEFA (I runda)
FK Ventspils 1-1 Amica Wronki
Na boisku od minuty: 90'
Paweł Oleksy (Chrobry Głogów) - ur. 1 kwietnia 1991 w Kamiennej Górze; 19-letni boczny obrońca to wychowanek Skalnika Czarny Bór; kolejnym klubem, gdzie trafił do juniorów był Górnik/Zagłębie Wałbrzych, gdzie młodego zawodnika wypatrzyło Zagłębie Lubin; na Dolnym Śląsku zawodnik był w kadrze praktycznie wszystkich drużyn Zagłębia - juniorzy, Młoda Ekstraklasa, II zespół, wreszcie szeroka kadra pierwszej drużyny; debiutu w Ekstraklasie się jednak nie doczekał; tegoroczną jesień spędził w Chrobrym Głogów, występującym w III lidze - 8 spotkań, wszystkie w pierwszym składzie, w pełnym wymiarze czasu.
Marcin Pająk (ŁKS Łódź) - ur. 11 sierpnia 1987; występujący na pozycji bramkarza zawodnik jest wychowankiem łódzkiego Startu, skąd trafił do ŁKS-u; wiosną sezonu 2006/07 znalazł się w drużynie Rega-Merida Trzebiatów, po czym wrócił do Łodzi; wiosną 2008 zadebiutował w Ekstraklasie, w której zaliczył dotąd 2 występy, właśnie w barwach ŁKS-u.
Piotr Prędota (Pogoń Szczecin) - 20 lipca 1982 w Lublinie; wychowanek lubelskiego Motoru gra jako napastnik; od półtora sezonu w Pogoni Szczecin, wcześniej półtora roku spędził w Piaście Gliwice, w którego barwach zaliczył 16 występów w Ekstraklasie; debiut w najwyższej klasie rozgrywek zaliczył w Górniku Łęczna, wciąż jednak nie doczekał się debiutanckiej bramki na ekstraklasowych boiskach; jesienią wystąpił w 9 spotkaniach I ligi i raz zagrał w Pucharze Polski - bez bramek.
Jacek Skrzyński (GKP Gorzów Wielkopolski) - ur. 30 listopada 1990; wychowanek gorzowskiego GKP gra na pozycji bramkarza; był zawodnikiem UKP Zielona Góra, MSP Szamotuły i Legii Warszawa (wszędzie w drużynach juniorskich), po czym trafił do II zespołu Legii, a następnie do Młodej Ekstraklasy warszawskiego klubu; po krótkim epizodzie w Dębie Dębno powrócił wiosną tego roku do GKP; jesienią zaliczył 6 pełnych spotkań w I lidze i 2 w Pucharze Polski, w lidze puścił 12 bramek, w PP dwie (jedną z Miedzią Legnica, drugą z Cracovią).
Mateusz Szajek (Odra Wodzisław) - boczny obrońca, rocznik '91.
Marcin Folc (Zagłębie Sosnowiec) - ur. 23 października 1981 w Jaworze; 29-letni napastnik rundę jesienną tego sezonu spędził w sosnowieckim Zagłębiu; w swojej karierze na poziomie Ekstraklasy grał w trzech klubach: RKSie Radomsko, Zagłębiu Sosnowiec i Piaście Gliwice.
Jakub Grzegorzewski (brak klubu) - ur. 16 kwietnia 1982 w Piotrkowie Trybunalskim; 28-letni napastnik wiosną występował na wypożyczeniu w ekstraklasowej Odrze Wodzisław, jednak nie pomógł śląskiemu klubowi w utrzymaniu się w Ekstraklasie; wcześniej występował w Cracovii, z którą nie wiąże go już kontrakt, w związku z czym jest wolnym zawodnikiem.
Mateusz Łuczak (Lechia II Gdańsk) - ur. 15 marca 1990 w Gdańsku; 20-letni pomocnik, który od początku gry w piłkę, związany jest z gdańskimi klubami; rok temu włączony był do szerokiego składu I drużyny Lechii Gdańsk, po czym wiosnę spędził na boiskach Młodej Ekstraklasy; jesienią występował w III-ligowych rezerwach Lechii.
Szymon Matuszek (Piast Gliwice) - ur. 7 stycznia 1989 w Cieszynie; 21-letni obrońca jesień spędził w Piaście Gliwice, podobnie jak poprzedni sezon, w którym wraz z klubem grał w Ekstraklasie; wcześniej na najwyższym szczeblu rozgrywek występował w Jagiellonii Białystok, jednak najciekawszy epizod w jego karierze stanowi pobyt w Realu Madryt C.
Damian Skołorzyński (Wisła Kraków ME) - ur. 12 lutego 1991 w Węgorzewie; 19-letni obrońca ostatnie dwa sezony spędził w drużynie Młodej Ekstraklasy krakowskiej Wisły, jednak karierę rozpoczynał w naszym województwie, bowiem jest wychowankiem drużyny Mamry Giżycko.
Grzegorz Skwara (MKS Kluczbork) - ur. 2 sierpnia 1975 w Blachowni; najstarszy z rozważanych do gry w Olimpii zawodników to ligowy weteran, występujący na pozycji defensywnego pomocnika gracz jesień spędził w I-ligowym MKSie Kluczbork; w swojej karierze rozegrał już 135 meczów w Ekstraklasie gdzie strzelił 21 bramek; występował również w Grecji, Szwajcarii i w Niemczech.
Dawid Tomanek (Piast Gliwice) - ur. 22 października 1990; 20-letni napastnik ostatnio występował w Piaście Gliwice, jednak jesienią zaliczył tylko dwa występy w I-ligowcu, mimo iż do pierwszej drużyny trafił po dobrym sezonie w Młodej Ekstraklasie.
Łukasz Winiarczyk (Piast Gliwice) - ur. 28 sierpnia 1990 w Zamościu; 20-letni obrońca Piasta na zapleczu Ekstraklasy jesienią nie zagrał, mimo że zaliczył świetną wiosnę w drużynie Młodej Ekstraklasy gliwickiego klubu, gdy ten grał jeszcze na najwyższym szczeblu rozgrywek.
Białoruski zaciąg z najwyższej półki
Na testy do Elbląga przyjedzie również czterech Białorusinów - wszyscy mają na koncie grę w białoruskiej ekstraklasie.
Vitali Ledenev (Dacia Kiszyniów) - ur. 26 marca 1979; 31-letni napastnik to doświadczony gracz ligowy i... pucharowy; 13 spotkań w europejskich pucharach, w których strzelił 4 gole; 7 meczów w młodzieżówce Białorusi, w barwach której strzelił 4 bramki.
Andriej Porywajew (Dniapro Mohylew) - ur. 3 stycznia 1982; 28-letni lewy obrońca to doświadczony zawodnik, ograny na poziomie białoruskiej ekstraklasy; występował również w europejskich pucharach oraz młodzieżowej reprezentacji Białorusi.
Aleksander Stashchanyuk (FK Rudensk) - ur. 23 lutego 1983 w Ułan Ude; 27-letni środkowy pomocnik przez prawie całą karierę związany był ze stołecznym Partyzanem, który gra w białoruskiej ekstraklasie; w lipcu przeszedł do I-ligowego FK Rudensk; zawodnik na swoim koncie ma wiele występów w białoruskiej ekstraklasie.
Vitalij Shepetovskiy (FK Smorgonie) - ur. 27 września 1983; 27-letni środkowy pomocnik od lipca ub. roku występuje na zapleczu białoruskiej ekstraklasy; wcześniej występował w białoruskiej i ukraińskiej ekstraklasie.
z polskich piłkarzy tylko Folc to dla mnie znane nazwisko, ale Ci białorusini ciekawa sprawa. może coś z tego wypali
Nowi zawodnicy jak przyjadą i zobaczą ten stadion to za głowę się złapią jakie tu musi być zadupie.KIEDY KONKRETNY PORZĄDNY STADION OLIMPII.