O potencjale naszego miasta biznesmeni różnych branż mogli dowiedzieć się podczas spotkania zorganizowanego wczoraj w Warszawie. Wziął w nim udział m.in. Prezydent Elbląga i Prezydent Olsztyna, którzy przekonywali do skorzystania z potencjału gospodarczego swoich miast.
Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Ciągnie biznes do Warmii i Mazur”.
Elbląg ma do zaoferowania konkurencyjny rynek pracy i płacy, wykształconych absolwentów szkół wyższych (PWSZ, EUHE), które przystosowują swoją ofertę do potrzeb rynku i oczekiwań inwestorów. W Elblągu istnieje podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która poprzez ulgi stanowi realne wsparcie dla rozwoju biznesu
– mówił Witold Wróblewski.
Prezydent Elbląga chciał wypromować także Modrzewinę. - Mamy skomunikowane tereny inwestycyjne w dzielnicy Modrzewina, gdzie swoją produkcję rozwijają znane marki. W centrum Modrzewiny funkcjonuje Elbląski Park Technologiczny, który dysponuje nowoczesnymi powierzchniami biurowymi i stanowi wsparcie dla innowacyjnych technologii – przekonywał podczas spotkania. - Nie bez znaczenia jest również otwartość przedstawicieli instytucji publicznych wobec inwestorów – wymieniał atuty miasta prezydent Wróblewski.
Kto uczestniczył w spotkaniu? - Argumentów prezydenta wysłuchali przedstawiciele firm z branż BPO (Business Process Outsourcing), powiązanej z nią SSC, R&D (research and development, czyli badawczo-rozwojowa), Call Center, firm konsultingowych – wymieniała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa Prezydenta. - W ostatnich latach szanse na nowe inwestycje biznesowe daje szczególnie branża tzw. outsourcingu, który notuje dynamiczny wzrost w całej Polsce i coraz większego znaczenia nabiera także w gospodarce województwa warmińsko-mazurskiego.
Witold Wróblewski zapowiedział, że weźmie też udział w kolejnym spotkaniu. - Planowane jest prawdopodobnie w Gdańsku – dodał. - Z chęcią wezmę w nim udział.
- Organizatorami przedsięwzięcia były samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, samorządy miast Olsztyna i Elbląga oraz Fundacja Pro Progressio. Partnerem wspierającym jest CEDOZ – poinformowała Joanna Urbaniak.
Tylko, że ci absolwenci PWSZ-etki to wyjeżdżają z miasta bo nie robi się nic w tym kierunku by była dla nich praca.
Konkurencyjny rynek pracy za "najniższą krajową"? Ale cóż chciał "lud smoleński" PiSlam przy władzy to nie ma co marudzić!
haha co to znowu za bajki....
nie narzekajcie , PiS dopiero zaczął spełniać swoje obietnice , wiosną ruszy przekop mierzei , za 2 lata 4- pasmówka do Gdańska , nowe miejsca pracy , tanie mieszkania komunalne ,zabuduje się Wyspa Spichrzów , ludzie będą żyli dostatniej , będziemy zadowoleni .
ale dobre... przecież tu nikt nie chce inwestować bo debile urzędowe z prezydentem na czele blokują każdą z nich. rany ciemnogród
Słowa klucz: Plan Zagospodarowania Przestrzennego w Mieście. Brak przeznaczenia typowo usługowego = brak inwestycji.
7,50 na godzinę -a żołądki mamy takie same i potrzeby ....., jak w Gdańsku , Warszawie lub innych dużych miastach .....
konkurencyjny rynek płacy???????? CHYBA WYZYSKU - takim idiotycznym tokiem "myślenia" niedługo powiecie, że mobbing to jest premia od szefa
prowokacja z tym stwierdzeniem o "konkurencyjnym rynku płacy". potem stawiają call center, zatrudniają absolwentów za marne pensje i wyzysk się zaczyna. w jakieś centrum outsourcingu szczerze wątpię. niestety