Urząd Miejski w Elblągu przystępuje do kolejnego etapu prac nad „Lokalnym programem rewitalizacji Elbląga 2020+”. Mając na celu zapewnienie jak najwyższego stopnia partycypacji społecznej planowane jest przeprowadzenie szeregu spotkań konsultacyjnych z potencjalnymi odbiorcami oraz realizatorami działań rewitalizacyjnych: mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, parafiami, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, policją, strażą miejską, radnymi, przedstawicielami biznesu, administratorami nieruchomości, spółdzielniami mieszkaniowymi i przedstawicielami placówek edukacyjnych na terenach planowanych do objęcia programem. Zaczynamy już jutro.
Konsultacje będą miały na celu pogłębienie diagnozy w zakresie problemów społecznych w obszarach wybranych do rewitalizacji, określenie potrzeb oraz propozycji rozwiązań dla zdiagnozowanych problemów społecznych, a także poznanie opinii oraz propozycji w zakresie infrastruktury publicznej. Każde ze spotkań dotyczyło będzie konkretnych obszarów wyznaczonych na wcześniejszym etapie prac nad programem:
• 14 kwietnia – dla obszaru: 7. Śródmieście Północ
• 16 kwietnia – dla obszaru: 5. Śródmieście Wschód + 6. ul. Rejon ul. Słowackiego i Sadowej
• 21 kwietnia – dla obszaru: 9. Rejon ul. Browarnej i Robotniczej
• 23 kwietnia – dla obszaru: 3. Rejon ul. Krakusa i Obrońców Pokoju
• 24 kwietnia – dla obszaru : 1. Zespół Budynków przy ul. Skrzydlatej + 15. Lotnicza – teren zielony + 16. Lotnicza – teren powojskowy
• 28 kwietnia – dla obszaru: 10. Dzielnica Zawodzie
• 30 kwietnia – dla obszaru: 4. Dzielnica Osiek + 8. Rejon ul. Fredry i Narciarskiej
Wszystkie spotkania odbywać się będą o godz.17:00
Spotkania realizowane są w ramach projektu „Elbląg konsultuje” realizowanego we współpracy z Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Samorządowych i Radą Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach dotyczących interesujących Państwa obszarów. Miejsca spotkań konsultacyjnych będą na bieżąco aktualizowane na stronie http://www.konsultacje.elblag.eu/
Więcej informacji o programie rewitalizacji można znaleźć na stronie www.elblag.eu/rewitalizacja
UM Elbląg
Rewitalizacja - czyli z łaciny na polski - przywrócenie życia w mieście. Moim zdaniem sporo można wykonać niewielkim kosztem. Czasami nie ma potrzeby wielkich i kosztownych inwestycji, tylko wykorzystać te siły które są w naturze oraz zapał w ludziach. Jeśli np. ludzie coś proponują, to można zapytać, czy nie chcą coś sami pomóc, na zasadzie wolontariatu. Jeśli chodzi o naturę, to przez miasto przepływają różne małe strumyki, które później wpadają do rzeki Elbląg. Wystarczy w wielu miejscach utworzyć małe stopnie wodne, np. kamienie i głazy które będą stawiać opór wodzie a przed nim powstanie małe rozlewisko lub poziom wody w tym strumyku się podniesie np. o pół metra. Jest to retencja wody. Kilka takich stopni na Kumieli jest, ale można więcej, np. w Parku Kajki. Wtedy przyroda ożyje.
Trudno jest doszukać się w obecnych jak i tych przeszłych, wieloletnich działaniach władz jakiejkolwiek inicjatywy odnowienia i wzbogacenia potencji miasta w skali dzielnicy jak i tej ogólnej miejskiej (łac. re-+vita - dosłownie: przywrócenie do życia, ożywienie). Oderwane od siebie akcje (przedwyborcze) nigdy nie doprowadziły i jak widać nie grożą nam powstaniem jednolitego, logicznego i sprawnego systemu komunikacyjnego miasta jak i znalezienia tego swoistego (powojennego, bo przed wojną był) charakteru i wyróżnika jak i magnesu aglomeracji miejskiej. Bylejakość propozycji jak i formy tego realu odpowiada jak widać obu stronom przedstawienia nie wnosząc od wielu lat żadnych istotnych i przełomowych kroków – taki swoisty stan trwania i nie koniecznie działania…………………………. .
Po półtora roku rusza?! Brawo Jachimowicz dłużej nie dało rady, czy współpraca z J.Wilkiem była tak ciężka?
Wszystkie wierzowce pomalować na biało, ewentualnie inaczej tylko bez szlaczków błagam bo się pożygać można od nadmiaru kolorów.