"Serdecznie zapraszam na muzyczną podróż w czasie. Podróż do przeszłości może niezbyt odległej, ale przecież jakże innej od naszej teraźniejszości. „Berlin, Broadway, Hollywood” – wielkie hity z czasów, gdy kobiety chciały być kobiece, mężczyźni męscy, a piosenka miała nieco inne przesłanie. W programie koncertu Gershwin, Grothe, Kreuder, przeboje Marilyn Monroe i Franka Sinatry w wykonaniu znakomitych solistów: Katarzyny Dondalskiej i Roberta Szpręgiela. Proszę ten wieczór spędzić z nami i z Elbląską Orkiestrą Kameralną!" - Przemysław Fiugajski dyrygent.
Ten doskonale zapowiadający się wieczór to doroczny Koncert Karnawałowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się 26 stycznia 2013 r., w Teatrze im. Aleksandra Sewruka
w Elblągu.
Katarzyna Dondalska to wyjątkowej klasy sopranistka, rozpoczęła swoją karierę muzyczną w wieku pięciu lat, grając na skrzypcach. Bardzo szybko osiągnęła sukcesy na koncertach i w konkursach, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Drzemał w niej jednak jeszcze większy talent, który tylko czekał na to, by go wydobyć w pełnej okazałości: niezwykły głos o „prawie nieograniczonej wysokości”. Katarzyna Dondalska jest finalistką i laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych. Koncertuje na całym świecie i współpracuje z wybitnymi dyrygentami.
Robert Szpręgiel absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej, po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a po kilku latach postanowił wrócić do śpiewu klasycznego i związał się z Warszawską Operą Kameralną. Śpiewa partie w dziełach Mozarta, Rossiniego, Donizettiego czy Moniuszki. Bierze również udział w projektach kulturalnych i artystycznych produkowanych przez Telewizję Polską. Z koncertami i spektaklami teatralnymi koncertował w: Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Słowenii czy Japonii.
Przemysław Fiugajski dyrygent i dramaturg, pracuje w War¬szaw¬skiej Operze Kameralnej, gdzie uczestniczył w realizacjach kilkunastu oper. W tym samym roku otrzymał stypendium twórcze miasta Krakowa, a w latach 2005 i 2007 – stypendia Ministra Kultury. Występował z większością polskich orkiestr oraz z wieloma zespo¬łami wykonującymi muzy¬kę współczesną. Nagrywał dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Polskiego Wydawnictwa Audio¬wizualnego i wytwórni płytowej „Dux”. Płyta z jego nagraniami zdobyła nagrodę „Fryderyk 2009”.
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, godz. 19:00
Bilety: 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy)
Sponsor Strategiczny
Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A.
Joanna Kownacka, EOK
czy sa jeszcze bilety?Jesli nie to powinna być informacja w artykule.
Zapewniam Pana , Drogi dyrygencie , że w mieście Elblągu również żyją kobiety , niczym się nie różniące od tych co przechadzały się po salonach Hollywood . A i nie jeden mężczyzna z tego miasta przyćmiłby landrynkowych żygolaków kręcących się po salach i czyhających na łup niebyle jaki . Na płochą kobietę . To się mimo lat nie zmieniło , i całe szczęście . Tak samo i dziś są ludzie kochający muzykę . Od : Błękitnej Rapsodii do szarmanckiego Franka Sinatry . Choć ja osobiście wolę Martina Deana . A w szczególności w piosence o rumie i coli . Pan zapewne zna tę cudowną melodię i piękne słowa o dobroczynnych skutkach picia rumu z colą . Zatem kiedy skończy Pan i Pana wspaniali goście oprowadzać elblążan po cudownej krainie muzyki to polecam Panu jako partyturę dobrego smaku
Elita się bawi a zwykły mieszkaniec nie ma wstępu bo brak miejsc.