Poniedziałek, 20.01.2025, Imieniny: Fabian, Sebastian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Gry planszowe w Muzeum po raz VII. Premiery i gry testowe

21.05.2009, 13:27:33 Rozmiar tekstu: A A A
Gry planszowe w Muzeum po raz VII. Premiery i gry testowe

Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu zaprasza w najbliższą niedzielę, 24 maja w godz. od 13 do 17 na VII już spotkanie z dawnymi grami planszowymi.

Niedzielne spotkanie w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu jest otwartym spotkaniem o charakterze warsztatowo-towarzyskim dla osób indywidualnych. Podczas wizyty w muzeum można zapoznać się z dawnymi grami planszowymi w jakie grali nasi przodkowie nawet prawie 8 tys. lat temu. Zapraszamy wszystkich chętnych spróbowania swoich sił w takie gry jak między innymi Mancala, Chopad, Ashtaa Chemmaa, Senet, Alquerque, Młynek czy Hnefatafl. Po raz pierwszy zostaną tez zaprezentowane na przepięknie wyszywanych planszach z Indii takie gry jak „Sap Sidi” czy „Vagh aur Bakri”. Swoja polską premierę, jako gry testowe będą miały również takie współczesne gry jak „Can the Sardines” (aut. Fred Horn) oraz „Island Trader” (aut. Gilad Yarnitzky).

W te i inne gry planszowe będzie można zagrać na tzw. Sali Edukacyjnej w budynku elbląskiego Muzeum zwanym Gimnazjum.

Cały czas trwa również akcja „Obywatelu! Czas na czyn społeczny!”, czyli poszukiwanie dawnych zabawek i gier planszowych wyprodukowanych przed 1989 r.

Piotr Adamczyk z Działu Edukacji i Promocji występuje do Państwa z prośbą o przejrzenie magazynów szkolnych i przedszkolnych, strychów, pawlaczy, piwnic i starych szaf w poszukiwaniu dawnych gier planszowych i zabawek wyprodukowanych przed 1989 r.

- Jeżeli posiadają Państwo w swoich domach takowe przedmioty i są Państwo skłonni je podarować to zapraszamy, nie tylko w najbliższą niedzielę, do elbląskiego Muzeum. Każdy taki darowany przedmiot powinien posiadać informację o darczyńcy oraz o ile to możliwe krótką charakterystykę (np. kiedy nabyty, kiedy używany, przez osoby w jakim wieku itp. – zwłaszcza w przypadku zabawek). Pozyskane materiały będą stanowić zaczątek nowej kolekcji muzealnej i posłużą stworzeniu dużej wystawy planowanej na rok 2012 – wskazuje Piotr Adamczyk.

Więcej informacji można uzyskać u Piotr Adamczyka, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Dział Edukacji i Promocji, Bulwar Zygmunta Augusta 11, 82-300 Elbląg, e-mail: piotr.adamczyk@muzeum.elblag.pl

 

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2025 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2345280647278