Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu w grudniu ubiegłego roku oddał do dyspozycji mieszkańców Elektroniczną Bazę Danych osób pochowanych na cmentarzu komunalnym „Dębica” wraz z internetową wyszukiwarką osób pochowanych na tym cmentarzu. Tymczasem jednak czytelnicy zwracają uwagę na to, że baza jest niepełna - Dotyczy to w szczególności nekropolii "Dębica" - pisze w mailu do redakcji czytelnik. - Brakuje zdjęć mogił, bywają także przejęzyczenia w nazwiskach. Czy praca nad tą bazą jest w pełni ukończona?
Internetowa wyszukiwarka osób pochowanych na cmentarzu komunalnym „Dębica”, tak jak działająca wcześniej baza danych osób pochowanych na cmentarzu komunalnym „Agrykola” działa w programie „GROBONET 2.3” i umożliwia uzyskanie pod jednym adresem internetowym: www.polski-cmentarz.com/elblag informacji o osobach pochowanych na obu elbląskich cmentarzach komunalnych.
O ile w przypadku nekropolii przy ul. Agrykola wyszukiwarka działa bez zarzutu, o tyle wydaje się, że cmentarz "Dębica" nie został do końca uzupełniony - Elektroniczna Baza Danych osób pochowanych na elbląskich cmentarzach komunalnych jest gotowa - potwierdza w rozmowie z naszym dziennikiem Andrzej Dratwa, kierownik Wydziału Administracji Cmentarzy. - Ale na bieżąco staramy się reagować na sygnały dochodzące do nas z zewnątrz i poprawiać np. literówki w nazwiskach, które nie raz się zdarzają.
Inaczej sprawa wygląda ze zdjęciami mogił. Andrzej Dratwa tłumaczy, że logistycznie jest to zadanie bardzo trudne; szacuje się, że na "Dębicy" na wieczny spoczynek złożono ponad 30 tys. zmarłych, a obszar cmentarza z roku na rok powiększa się - Naprawdę bardzo trudno było ten problem rozwiązać obsadą, którą do tej pory mieliśmy w biurze - mówi kierownik Dratwa. - Trzy osoby nie były tego w stanie uzupełnić. W tej chwili dostaliśmy do pomocy jeszcze jedną osobę, która obecnie wdraża się do pracy, co na pewno pomoże nam jeszcze szybciej uzupełnić tę bazę, która nie posiada jeszcze zdjęć.
Te ostatnie dotyczą w szczególności nowych miejsc pochówku, i części tzw. Nowej Dębicy - Tam rzeczywiście zdjęć niektórych mogił jeszcze brakuje, ale systematycznie przez najbliższe miesiące będziemy to uzupełniać, prosimy jednak o cierpliwość - jest to zadanie trudne, bo i cmentarz jest bardzo duży - tłumaczy Andrzej Dratwa. - Nasze zadanie nie kończy się także na zrobieniu zdjęcia - potem następuje jeszcze kwestia formalna; ich przetworzenie, odpowiednie przycięcie i umieszczenie w systemie, odpowiednio do każdej osoby.
Elektroniczna Baza Danych cieszy się bardzo dużym za interesowaniem nie tylko elblążan ale i osób z całej Polski jak i z zagranicy. W wyszukiwarce wprawdzie nie ma bezpośredniej możliwości wnoszenia opłaty za miejsce pochówku, ale jest możliwość zgłoszenia chęci wniesienia takiej opłaty i z tego elblążanie - i nie tylko oni - korzystają często - Od momentu uruchomienia wyszukiwarki bardzo dużo osób wyraziło chęć wniesienia opłaty za miejsca pochówku; mamy też dużo zapytań o to, kiedy mija termin wniesienia tej opłaty - opowiada kierownik Dratwa. - Zawsze też możemy się umówić, co do jej terminowości; odnotowujemy sobie wtedy kontakt do takiej osoby, żeby wstrzymać procedurę likwidacji takiego niepłaconego miejsca.
katalog nie działa bo moze Kosecka radna PO pogrzebała jakoś tajnie,, jakieś pieski!!!!!!!!!
Czy, w prowadzonych pracach uzupełniających, uwzględniono zafunkcjonowanie zakładki ROCZNICE, dla zmarłych pochowanych na cmentarzu Dębica? Jest to funkcja niezwykle przydatna, szczególnie dla internautów, którzy nie zawsze pamiętają rocznice znajomych, spoczywających na tym cmentarzu. Dla wielu użytkowników internetu jest ona impulsem do zapalenia znicza i wspomnień.
Przejęzyczenia w nazwiskach można łatwo poprawiać. Wystarczy kliknąć ikonkę "zgłoś błąd w wyszukiwarce" i wypełnić formularz. Ja zgłosiłem jeden błąd i już następnego dnia moderator wprowadził zmianę.
patologia
lipna firma. wzial ktos kase za kiepska robote :p bo mozna to zrobic duzo lepiej
Na cmentarzu Agrykola, na początku grudnia 2013 został pochowany znajomy, jednak do dziś nie ma po nim śladu w „GROBONET 2.3”. Może jakaś mała wzmianka by się przydała, co jaki czas są uzupełniane dane zmarłych którzy zostali pochowani później niż została udostępniona wyszukiwarka z bazą danych?
działa super-dzięki bo jestem poza granicami Polski a znicz mogę zapalic-super strona
Błędy sie zdażają ale to nie na znaczenia w każdej chwili mogą to poprawić tylko trzeba to zgłosić a następnego dnia jest ok. Dla BARANÓW to jest nie zrozumiałe
Tata zmarl we wrześniu 2022 a jeszcze znajomi nie moga znaleźć zdjęcia jego grobu bo nie ma, a to już pół roku.