Dzisiejsza (2.10.) inauguracja roku akademickiego 2021/2020 Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej połączona została z jubileusze 20-lecia istnienia tej placówki. Podczas uroczystości rektorowi Zdzisławowi Dubielli wręczony został Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznawany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Natomiast Złoty Krzyż otrzymała Magdalena Dubiella- Polakowska (prorektor), a Brązowy Krzyż Żaneta Jakimowska (kwestor).
Zanim studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie, licznie zgromadzeni goście składali na ręce rektora gratulacje i wyrazy podziwu. - To wielkie wydarzenie nie tylko dla studentów pierwszego roku, ale dla nas, kadry również – zapewniała prorektor ds. kształcenia dr prof. Irena Seredocha. - Dzisiejsza inauguracja jest wyjątkowa.
W uroczystości wzięli udział m.in.: Senator Bogusława Orzechowska, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Woj. Warmińsko-Mazurskiego Edward Pietrulewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk, Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Dyrektorka Departament Edukacji w Elbląg Małgorzata Sowicka i Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.
Nowy rok akademicki zawsze wiąże się z pewnymi obawami, ale także z nadziejami. Zmagamy się niestety z kolejna falą pandemii koronawirusa, a tak bardzo jednocześnie liczymy na powrót do pełnej normalności (…). 20-lecie państwa uczelni świadczy o jej żywotności i ciągłym rozwoju. Wraz z całą społecznością akademicką świętujemy ten jubileusz mając w pamięci momenty trudne i radosne, myśląc z wdzięcznością o osobach, które zapracowały na jej obecną pozycję, a także snując plany na przyszłość. Jedno jest pewne – już teraz Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna pełni znaczącą rolę na mapie intelektualnej i edukacyjnej Warmii i Mazur i Powiśla
– mówił Artur Chojecki.
- Inauguracja roku akademickiego to czas zadumy nad nauką, otaczającym nas świecie, ale również to czas, kiedy przekazujemy informację, że jesteście gotowi do tego, żeby podjąć trud nauki w roku akademickim 2021/2022 – dodał Antoni Czyżyk.
Od początku obserwuję prace i rozwój tej uczelni. Uczelnie wyższe to jest duch miasta. To, że istniejecie i pracujecie dopełnia to miasto i robi z niego miasto takie, jakie powinno być. Tu skupia się życie intelektualne
– stwierdził Edward Pietrulewicz.
EUH-E oferuje studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia realizowane są na Wydziale Nauk Społecznych (kierunki: pedagogika, psychologia, zarządzanie, pielęgniarstwo, fizjoterapia, administracja, położnictwo, ratownictwo medyczne, bezpieczeństwo wewnętrzne).
Ten szczególny jubileusz skłania do podsumowań i refleksji. (…) Należy podkreślić, że nasza uczelnia jako pierwsza w Elblągu zyskała uprawnienia do kształcenia magistrów. (…) EUH-E wyróżnia się ofertą kierunków medycznych i strukturą dydaktyczną. Jako pierwsi w województwie zaczęliśmy kształcić psychologów. Od 2016 r. realizujemy programy praktyczne
- opowiadał Zdzisław Dubiella.
W uznaniu za zasługi na rzecz polskiego społeczeństwa Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył medalami państwowymi trzech pracowników EUH-E. Krzyż Kawalerski Order Odrodzenia Polski otrzymał z rąk Wojewody Zdzisław Dubiella. Natomiast Złoty Krzyż otrzymała Magdalena Dubiella- Polakowska (prorektor), a Brązowy Krzyż Żaneta Jakimowska (kwestor).
Rektor uczelni wyróżnił najlepszych studentów, który otrzymali listy gratulacyjne oraz nagrody.
Podczas uroczystości wystąpił Chór Cantata.
Panowie w togach , kiedy otworzycie Klub Studencki dla swoich studentów .??????
Niech zmienia podejscie bo opinie maja naprawde h....
Zwijac sie z tego miasta
Jak dobrze ze Trojmiasto blisko, to jedyny plus Elbląga, no ewentualnie emerytura, chyba ze chcemy czegos więcej!
Albo klub Seniora lub uniwersytet 3 wieku , tu lepiej się sprawdzi
A jakie ma znaczenie fakt, że Elbląg leży koło Trójmiasta. Są miasta, które położone są wokół Warszawy i mają z tego tytułu niewielkie korzyści. Najczęściej, zresztą tak jak i w naszym mieście, generalnie stwarza to możliwość zdobycia tam pracy, a w przypadku młodzieży studiów. Zresztą to samo miałby Elbląg, gdyby był pod Warszawą, albo położony w pobliżu Wrocławia czy Krakowa.
Brawo, dobrze, że uczelnia się rozwija.
Proszę, aby przed wstawieniem artykułów na stronę, wpierw je sprawdzić merytorycznie, bo polskie odznaczenie "Order Odrodzenia Polski" ma pięć klas, z czego najniżej jest Krzyż Kawalerski, więc w artykule winna być używana formuła "Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski".
Metuzalem, nic więcej...
Jak to mówią "Sorbona"