Opłata studiów, własne studio nagraniowe, leki antymalaryczne na wolontariat w Afryce - to tylko niektóre z 23 marzeń, jakie udało się spełnić laureatom III edycji Stypendium z Wyboru. Wszystkie marzenia są warte blisko 100 tysięcy złotych. Zakończono III edycję unikalnego programu Stypendium z Wyboru. Tym samym znamy już wyniki głosowania i nazwiska szczęśliwców.
Bitwa o głosy
W III edycji Stypendium z Wyboru wzięło udział 605 uczestników, którzy aplikowali o różne cele związane z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej. O swoje marzenia walczyli studenci, absolwenci nie tylko polskich, ale i zagranicznych uczelni.
Na początku musieli stworzyć pracę aplikacyjną, a później zdobywali sympatię Internautów i Mecenasów. - Uczestnicy Stypendium z Wyboru do ostatniej chwili walczyli o głosy. Cały czas obserwowaliśmy ich zaangażowanie w promocję. Niektórzy z nich dotarli z informacją do mediów, inni znowu pisali maile do Mecenasów z prośbą o zagłosowanie na ich projekt – mówi Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl. Dziś edukacja wyższa nie gwarantuje młodym ludziom miejsc na rynku pracy. Studenci, aby rozwijać swoje pasje wychodzą poza mury uczelni. Jedynym programem w Polsce, który wychodzi im naprzeciw jest Stypendium z Wyboru – program dla studentów i absolwentów. Głosowanie w ramach III edycji Stypendium z Wyboru zaangażowało nie tylko bliskich i znajomych osób, biorących udział w programie, ale również Mecenasów i właśnie wielu Internautów. Na uczestników głosowało aż 126.184 osoby! To pokazuje skalę aktywności polskich studentów.
23 marzenia spełnione
Dzięki darowiznom przekazanym przez Mecenasów udało się spełnić 23 marzenia (21 aplikacji indywidualnych i 2 aplikacje grupowe). Wśród zwycięzców znalazły się ambitne cele, związane z rozwojem kariery zawodowej i edukacją. - Dzięki otrzymanemu stypendium, między innymi Natalia poleci na praktyki do Boliwii, Tomasz wyremontuje silnik w ramach swojej pracy inżynierskiej. Natomiast Emilia i Marta zakupią sprzęt medyczny niezbędny po odbycia praktyk klinicznych w Tanzanii - opowiada Dominik Wiegand, członek zarządu Fundacji Absolvent.pl.
- Trzymamy kciuki za wszystkich laureatów! Mamy nadzieję, że stypendia przyczynią się do ich rozwoju kariery zawodowej. Jednocześnie zapraszamy wszystkich ambitnych, kreatywnych, młodych ludzi do kolejnej edycji, która startuje już wiosną przyszłego roku – dodaje Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl
Statystyki dotyczące laureatów III edycji Stypendium z Wyboru:
W poprzednich edycjach to kobiety dominowały wśród laureatów programu. W tej edycji równie aktywni jak kobiety byli mężczyźni, którzy stanowią połowę z 26 laureatów (prace grupowe i indywidualne).
Najbardziej aktywne były osoby uczące się w województwie mazowieckim (12 laureatów), zaś inne województwa miały 1-2 laureatów. Jedna z laureatek na co dzień uczy się w Barcelonie.
Mazowieckie: 12 laureatów
Dolnośląskie: 2 laureatów.
Łódzkie: 2 laureatów.
Śląskie: 2 laureatów.
Lubelskie: 2 laureatów.
Podkarpackie: 1 laureat.
Małopolskie: 1 laureat.
Zachodniopomorskie: 1 laureat.
Warmińsko-mazurskie: 1 laureat.
Pomorskie: 1 laureat.
Hiszpania (Barcelona): 1
Rafał Strzelka