Przedstawiamy nowy cykl „Zaniedbane ulice Elbląga". Będziemy w nim prezentować miejsca, które już na pierwszy rzut oka wymagają interwencji.
W różnych częściach naszego miasta możemy podziwiać architekturę dawnych bądź współczesnych budynków. Są też miejsca, w których wzrok przykuwa architektura krajobrazu. O część elbląskich ulic (i ich okolicę) dba Urząd Miasta. O inne Spółdzielnie Mieszkaniowe bądź Wspólnoty.
Niestety bez względu na to, czy ulica jest bardziej czy mniej uczęszczana, może być zaniedbana.
Wystarczy przejść się po Elblągu, by zobaczyć, które miejsca potrzebują pilnej naprawy.
Jak obecnie prezentują się elbląskie ulice? Zapraszamy do obejrzenia naszych fotogalerii.
Dziś pokazujemy ul. Kopernika, Chopina i Skłodowskiej.
Tu Urząd Miasta przypomina sobie o nas tylkonrqz w roku , by wystawić nam nakazy zapłaty podatków o nieruchomości. Jechać z takimi władzami w p.i.z d.u.
Wielokrotnie naprawa ulicy była zgłaszana w Budżetu Obywatelskim , szczególnie ul. Chopina początkowe numery, towarzysz gruby na motorku, wolał te nasze pieniądze przeznaczyć prywaciqarzowi na remont ulicy dojazdowej do fabryki mebli zaprzyjaźnionego,wiadomo kogo
A czemu, za remont budynków należących do wspólnot mieszkaniowych, ma odpowiadać miasto?
Chodniki zarosniete,przystanki tramwajowe, autobusowe to samo. Chyba ktos za to odpowiada. Czy brak rąk do pracy.
Tak wyglada Elbląg pod rządami PSL Wroblewskiego PO Tuska I Wcisly oraz Lewicy Falej z Olsztyna. Won z nimi.
Niestety Elblągiem rządzą utracjusze. Jak pisał Szymon Starowolski w 1650 r.: „W porządnych Rzeczachpospolitych utracyuszom opiekunów z urzędu dawano” Naszym powinno sie przydzielić opiekunów z Halickiej. Wtedy jest szansa że Elbląg nie będzie rocznie płacił bankom ponad 30 milionów złotych tylko te pieniądze przeznaczy na remonty i utrzymanie infrastruktury miejskiej w tym tych widocznej na zdjęciach. Co gorsza radni klepną następne kredyty by komornik nie zajął kont bankowych Elbląga. Kolejna ściem przed wyborami - zadłużają miasto na swoją kampanię wyborczą. Jest przyzwolenie elblążan na takie działanie a zwłaszcza radnych w ty również radnych PiS-u którzy wypowiedzieli się przeciw referendum za odwołaniem prezydenta. Teraz widać jak na dłoni kogo bronili .
A zabudowa u zbiegu ul.Robotniczej i Jasminowej ,jakis niszczejący barak,akurat w sąsiedztwie przychodni i kościoła.
Kiedy zniknie ta ruina na rogu ul. Jasminowej kolo przychodni. To miejsce najlepiej by się sprawdziło jako parking po rozebraniu tej rudery.
Każde okno inne, rozumiem, że nie ma przepisu regulującego wymianę okien, ale ludzie trochę wyczucia by się przydało