Budynek wielorodzinny z 36 lokalami mieszkalnymi i garażami, wielopoziomowy parking, nowe drogi, oraz ścieżki pieszo-rowerowe i zieleń. To założenia zmienianego przez miasto planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu osiedla Za Politechniką. Nowy plan, który obecnie jest w przygotowaniu, umożliwi budowę kolejnych mieszkań u zbiegu ulic Kossaka i Kolejowej.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego północno-zachodniego fragmentu osiedla Za Politechniką, który jest zmianą fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic Łęczyckiej i Sadowej, sporządzany jest na wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej Zrzeszeni. Na obszarze o powierzchni 2,39 ha w rejonie ul. Kossaka, przewiduje on lokalizację nowej, wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej.
- Nasza Spółdzielnia planuje przy ul. Kossaka budowę 36-rodzinnego budynku z trzema klatkami schodowymi – informuje Romuald Wojciechowicz, Zastępca Prezesa Zarządu SM Zrzeszeni. - Będzie on podobny do niedawno powstałych na naszym osiedlu budynków, w tym oddanego do użytku na początku lutego budynku przy ul. Chełmońskiego 5.
Zupełną nowością będą w nim, zlokalizowane na poziomie piwnic, garaże. Do tej pory żaden z wybudowanych Za Politechniką obiektów mieszkalnych nie posiadał takiej funkcji.
- Na razie nie wiemy jeszcze, czy będzie to hala garażowa czy osobne boksy z garażami pod budynkiem. Skłaniamy się jednak bardziej, ku temu drugiemu rozwiązaniu – przyznaje prezes Wojciechowicz.
Spółdzielnia jest w trakcie sporządzania koncepcji budowy nowego budynku przy ul. Kossaka 11. Powstanie on na linii zabudowy budynku przy ul. Kossaka 9, na obecnie biegnącej w stronę ul. Kolejowej jezdni. Konieczne więc będzie zaprojektowanie nowego odcinka tej drogi osiedlowej. Zgodnie z projektem planu, ulica Kossaka zostanie „wyprostowana”, po czym dalej, jak obecnie, łączyć się będzie z ulica Kolejową.
Aby jednak inwestycja mogła się rozpocząć, spółdzielnia czeka na zmianę przez Urząd Miejski miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który wprowadzi na tym terenie funkcję mieszkaniową. Projekt nowego planu został już wyłożony do wglądu mieszkańców. W ratuszu odbyła się także dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu. Zainteresowani mogą jeszcze do końca lutego zgłaszać do niego swoje uwagi.
- Po przyjęciu planu, co może nastąpić jeszcze w pierwszej połowie 2012 r., przystąpimy do sporządzenia pełnej dokumentacji projektowej budynku – zapowiada Zastępca Prezesa SM Zrzeszeni. - Chcielibyśmy, aby jeszcze w tym roku rozpoczęto jego budowę. W pierwszej kolejności trzeba będzie usunąć podziemne kolizje na tym terenie i zrobić przekładki sieci i urządzeń infrastruktury technicznej. Możliwe jest więc, że prace budowlane ruszą w 2013 roku. Sama budowa potrwa około 1,5 roku.
Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wprowadza także możliwość zlokalizowania na terenie obecnego osiedlowego parkingu strzeżonego przy ul. Kossaka, wielopoziomowego garażowca. Jak podkreślają władze spółdzielni, ze względu na spore koszty budowy, obecnie jest to jednak odległy temat. - Na razie skupiamy się na planach budowy budynku przy Kossaka – mówi prezes Wojciechowicz.
mam nadzieje ze zostanie polaczona ul. Kossaka z ul.Kolejowa i bedzie przejezdna
Chcialbym zeby to tak wygladalo: (nie znam mozliwosci prawnych i technicznych wiec to bardziej jako gdybanie): Miasto sprzedaje -z duza boifikata- najemcom (obowiazkowy wykup) wszystkie mieszkania komunalne (dla samotnych osob starszych odwrocona hipoteka). Pozostaja zasilki dla osob NAPRAWDE potrzebujacych. Jednostki wojskowe z krolewieckiej przeniesione zostaja na lotnicza i mazurska - miasto przejmuje od wojska tereny przy krolewieckiej Miasto powoluje spolke celowa do ktorej wstawia TBS, zasila pieniedzmi ze sprzedazy mieszkan komunalnych, uzbraja tereny przy krolewieckiej, rozpisuje przetargi na wykonawstwo mieszkan i sprzedaje na rynku bez kosztow ziemii i uzbrojenia. Powstaje nowe osiedle (dobrze skomunikowane) z mieszkaniami po 2700 za metr, gdzie kawalerka kosztuje 70tysiow i nawet absolwent moze sobie na nie pozwolic. Miasto nie ponosi juz wydatkow kilkudziesieciu milonow na doplaty do gospodarki mieszkaniowej.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/olsztyn/od-2013-roku-czynsz-wzrosnie-o-100-proc,1,5026926,region-wiadomosc.html czynsz 100% poczytajcie
a kiedy rozbudują się obiecane galerie handlowe i aquapark!?
chyba na sile wymyslili ta lokalizacje, jest duzy teren zielony a oni chca tam blok stawiac, porazka
Prawie 100-proc. podwyżkę czynszu w mieszkaniach komunalnych od 1 stycznia 2013 roku, ale także ulgi z tytułu niskiego dochodu oraz ze względu na stan techniczny lokali przegłosowali we wtorek radni miejscy w Elblągu, przyjmując Nowy Program Mieszkaniowy. Aktualnie stawka bazowa czynszu wynosi 4,14 zł za m kw., natomiast od 1 stycznia 2013 roku stawka wzrośnie do 8,09 zł za m kw. Jak przekonuje rzeczniczka urzędu miasta Anna Kleina, podwyżka czynszów obowiązywać będzie dopiero od początku 2013 roku, ale przegłosowane przez radnych we wtorek ulgi w sposobie naliczania opłat czynszowych dla najbardziej potrzebujących wejdą w życie już pod koniec marca bieżącego roku
ponad 90% mieszkańców osiedla nie chce by budowano już budynków mieszkalnych.Budynki niektóre stoją 20m o siebie jaka to intymność,jeden drugiemu zagląda w talerz.,Zarząd z prezesem prezetuja własne interesy,a nie mieszkańców.,rozbudowana administracja.Prezes, a poco zastępca ,który zarabia ponad 5 tys.to kolega prezesa jak pracowali w Naprawach Samochodowych,pampuszki nierozłączki.Tym panom powinno się dawno podziękować ! .Wielka klika!Potrzeba miotły zęby zrobić porządek w tej spółdzielni.
Zacznijcie cos robic a nie tylko plany w przygotowaniu !
Zacznijcie cos robic a nie tylko plany , plany ,plany . I tak znajac zycie w Elblągu inwestor sie wycofa tak jak z galeria . Elblag jest daleko w tyle. Dlaczego nie mozna zyc na miare XXI wieku . Czy czas w Elblągu zatrzymał się w latach 90tych? Mieszkam w Polsce. 3 lata temu wyprowadziłem się z tego miasta i czasami przyjeżdzam w rodzinne strony ale wiem jedno , że w takim tempie Elblag słabo się rozwinie. Niedługo hasło promujące Elbląg bedzie " Elbląg - miasto emerytów " . Podróżuje komunikacją i widze , że coraz mniej młodych ludzi . Czym to jest spowodowane? Ciesze się , że mieszkam w Polsce ale dziekuję samemu sobie ze nie w Elblągu. Miasto po 22ej umiera. Może wprowadzono godzinę policyjną bo widziałem nawet koksowniki :) . Pozdrawiam elblążan
tyle hałasu o jeden budynek , w smutnych latach 80-tych to dopiero się budowalo , cale osiedla blokow i cale osiedla domkow jednorodzinnych , dziś gdzie niegdzie 4 pietrowy bloczek , a domkow Słonina to już dawno zakazał indywidualnie budowac w miescie, a Nowaczyk się go slucha.