Czwartek, 16.01.2025, Imieniny: Marceli, Wlodzimierz, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

IX Sesja Rady Miejskiej na żywo - zobacz relację

27.10.2011, 10:03:16 Rozmiar tekstu: A A A
IX Sesja Rady Miejskiej na żywo - zobacz relację
fot. Kamila Jabłonowska

Dziesięć minut po godzinie dziesiątej rozpoczęła się dziewiąta sesja Rady Miejskiej. W programie sesji są 44 uchwały dotyczące m.in. nadaniu honorowego obywatelstwa Elbląga Lechowi Wałęsie, podwyżek podatku od nieruchomości. Dziś radni będą ponownie dyskutować na temat zmian w elbląskich szpitalach. Wybiorą także sądowych ławników. Na naszych łamach prowadzić będziemy relację na żywo z obrad radnych. 

10:13 - Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wcisła złożył gratulacje Elżbiecie Gelert, która po raz ostatni bierze udział w sesji jako radna (w ostatnich wyborach parlamentarnych została wybrana posłanką). Gratulacje i kwiaty wręczyli radnej również: prezydent, wicperezydenci, a wszyscy radni wstali i oklaskami dziękowali Elzbiecie Gelert za wspólną pracę.

10:14 - Elżbieta Gelert dziękując wszystkim zapewniła, że w Sejmie będzie pamiątać o elblążanach.

10:18 - Prezydent wycofał projekt ustawy o zaostrzeniu kryteriów w sprawie przyznawania dodatków mieszkaniowych. Jego zdaniem ta uchwała dotknęłaby najbiedniejszych elblążan. Radny Marek Pruszak (PiS) wnioskuje w imieniu swojego klubu o wprowadzenie do obrad dzisiejszej sesji projektu o obniżeniu opłat w przedszkolach i żłobkach oraz projektu w sprawie powołania zespołu, który przyczyni się do wprowadzenia zmian w strefach płatnego parkowania (chodzi o m.in. skrócenie godzin płatnego parkowania i wycofania parkomatów z miejsc, które nie są przystosowane do parkowania).

10:20 - Radny Janusz Nowak (SLD) podkreślił, że nie zna projektów uchwał PiS i zaznacza, że nie chce wypowiadać się o czymś, czego nie zna. Chciałby, aby radni mieli szansę zapoznać się z nimi. Do sprawy parkingów odniósł się krótko - prezydent obiecał powołanie zespołu, który miałby wprowadzić zmiany w sferze płatnego parkowania. Skoro taki zespół jeszcze nie powstał może powinna powołać go Rada?

10:30 - Radny Jerzy Wilk (PiS) stwierdził, że skoro wszystkie kluby są za zmianami w sprawie strefy płatnego parkowania nie widzi powodu, dla którego się z tym zwleka. Zaproponował, by do czasu powstania takiego zespołu, który podjąłby stosowne zmiany, to służby miejskie powinny karać i pouczać osoby parkujące niezgodnie z nowymi przepisami.

10:35 - Radny Robert Turlej (PO) zaznaczył, że radni PiS nie przedstawili wcześniej projektów uchwał. - Nikt nam ich nie przedstawił, a przecież wystarczyłoby je przedstawić na komisjach lub wrzucić projekty do naszych skrzynek - mówi.

10:36 - Radny Paweł Fedorczyk (PiS) stwierdził, że nie wie, czemu projekty nie zostały przekazane. - Przedstawiliśmy je już miesiąc temu panu prezydentowi - mówi. - Temat nie jest nowy. Media mówią o tym od tygodni.
Radny zaznacza, że w innych miastach już zweryfikowano zapisy uchwał o przedszkolach.

10:38 - Henryk Horbaczewski (SLD) podkreśla, że uchwały zmieniały samorządy, które mocno przesadziły w wysokości opłat.

10:39 - Radna Maria Kosecka (PO) zwróciła się do radnych PiS-u o wycofanie przedstawionych dziś uchwał.

10:40 - Radny Juliusz Dziewałtowski-Gintowt mówi: - Nie chcę ujmować inicjatywie radnych PiS, ale sprawa zespołu ds. parkingów jest już załatwiona.

10:42 - Głosowanie roztrzygnęło spór. Projekty radnych PiS o obniżkach opłat w przedszkolach, żłobkach i zespołu do spraw parkingów nie zostały wprowadzone do obrad sesji. Projekt w sprawie przedszkoli poparli jedynie: Elżbieta Gelert (PO), Dawid Pater (SLD), Artur Zieliński (EDS) i Piotr Macutkiewicz (EDS),  w sprawie żłobków: Piotr Macutkiewicz, Dawid Pater i Artur Zieliński, a w sprawie zespołu ds. parkingów: Agnieszka Kondraczuk (PO), Piotr Macutkiewicz (EDS) i Artur zieliński (EDS).

10:46 - Radni przeszli do interpelacji. Jako pierwszy głos zabrał radny Marek Kucharczyk (PO), który apeluje o stworzenie zespołu analiz i prognoz gospodarczych dla przedsiębiorstw, który miałby pomóc osobom prowadzącym lub dopiero planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej i dla tych, którzy chcieliby wrócić do naszego miasta, aby rozpocząć tu swoją działalność. Radny wnioskował również o stworzenie skateparku, gdzie młodzi ludzie będą mogli wykorzystać swoją energię w aktywny i kreatywny sposób.

10:48 - Radny Jerzy Wilki (PiS) pyta o zakończenie budowy przynajmniej jednego mostu na rzece Elbląg. Chciałby, aby prezydent określił, kiedy to nastąpi. Zwraca uwagę, na zły stan techniczny dwóch zabytkowych budynków przy ul. Żeromskiego. Podkreśla, że w jednym z nich jest przychodnia, a w drugim, kiedyś był biurowiec zakładów mięsnych należących do jednego z hipermarketów. Radny mówi również o budowie drogi nr 503 - Prace budowlane będą prowadzone m.in. na terenie byłych przedwojennych cmentarzy.

10:52 - Radny Robert Turlej (PO) zaproponował założenie liczników odmierzających czas do zmiany świateł na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach. Chciałby też, aby w tych miejscach zostały stworzone pasy dla autobusów i rozpoczęły się prace, które stworzą nowoczesny system komunikacji. Zauważa również, że ronda, które mają nazwy pochodzące od miast partnerskich Elblaga, powinny być szczególnie upiększane.

10:56 - Radny Paweł Nieczuja-Ostrowski (PO) zwraca uwagę na Bramę Targową i Ratusz Staromiejski, które należało by wyeksponować (poprzez np. oświetlenie), by uatrakcyjnić elbląską starówkę. Mówi też o tym, że należy naprawić nawierzchnię chodników ulic Asnyka i Sochaczewskiego.

11:00 - Radna Maria Kosecka (PO) poruszyła sprawę przemocy w rodzinie. Radna uczestniczyła w konferencji na ten temat i przeczytała fragment wspomnień jednego z dzieci, które opowiadało o przemocy w rodzinie, której doświadczyło. Radna podkreśla, że z roku na rok ofiar przemocy w rodzinie przybywa. - Mam nadzieję, że moje wystąpienie będzie początkiem szerszych działań władz miasta w tej sprawie - mówi.
Proponuje, by na kolejnej sesji ten temat został szerzej poruszony.

11:03 - Radny Marek Pruszak (PiS) mówi o ośrodku adopcyjnym w Elblągu, który w wyniku zmian w przepisach może zostać zlikwidowany. Radny podkreśla, że nie można do tego dopuścić. Chciałby, aby w programie kolejnych sesji był zapis o interpelacjach, wnioskach i oświadczeniach radnych.

11:05 - Radny Wojciech Paczkowski (PO) poruszył problem dojścia do miasteczka szkolnego od strony ul. Kościuszki. Mówi również o lapidarium (przy ul. Sadowej), do którego zostały przeniesione nagrobki zasłużonych dla naszego miasta elblążan. Zwraca się z prośbą o zaznaczenie pierwotnych miejsc pochówku zasłużonych. W imieniu uczniów i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 radny dziękuje za pomoc w odnowieniu nawierzchni jezdni przed szkołą.
Radny zwraca też uwagę na rozkład jazdy komunikacji miejskiej, który według radnego powinien zostać zmieniony, by bardziej odpowiadał potrzebom mieszkańców naszego miasta.

11:10 - Radny Artur Zieliński (EDS) powrócił do tematu przedszkoli podkreślając, że już kilkaset rodziców podpisało petycję o obniżeniu opłat i ta liczba nadal rośnie. - Przez lata mogliśmy szczycić się tym, że każdy rodzic, który chciał posłać swoje dziecko do przedszkola, mógł to zrobić - mówi. - Przez te podwyżki cały wysiłek zaprzepaszczamy.
Radny podkreśla, że przez podwyżki wielu rodziców jest zmuszonych ograniczać pobyt swoich pociech do bezpłatnych godzin, co może niekorzystnie odbić się na dzieciach. - Październik pokaże prawdę w statystykach - dodaje.

11:20 -
Przewodniczący Rady - Jerzy Wcisła (PO) zwrócił uwagę radnemu Arturowi Zielińskiemu, że złamał dżentelmeńską umowę, według której radni mieliby mówić przez trzy minuty. Jerzy Wcisła przypomina radnym o tej niepisanej umowie i prosi i jej przestrzeganie.

11:21 -
Radny Ryszard Klim (SLD) zwraca uwagę na to, że za długo zajęło radnym prześciganie się w zgłaszaniu konieczności zmian w sferze płatnego parkowania. Radny mówi o zamieszaniu, jakie tworzy się w okolicach Pałacu Ślubów znajdującego się na Starym Mieście. Zwraca uwagę na to, że goście weselni nie mają gdzie parkować. Chciałby też by na ulicy Węgrowskiej, od strony Podgórnej został postawiony próg spowalniający.

11:35 -
Radny Andrzej Tomczyński (SLD) uważa, że należało by coś zrobić z budynkiem przy ul. Przymurze, którego budowa kilka lat temu została wstrzymana i teraz budynek tylko szpeci nasze miasto.

11:41 -
Radny Paweł Nieczuja-Ostrowski zwraca uwagę na to, że Elbląg powinien wykorzystać szansę w rozwoju dróg wodnych. Daje ona możliwość "rozluźnienia" ruchu na drogach lądowych.

11:42 -
W ten sposób dotarliśmy do punktu "podjęcie uchwał". Pierwsza uchwała dotyczy nadania honorowego obywatelstwa Elbląga Lechowi Wałęsie. Na wstępie przewodniczący Rady Jerzy Wcisła wymienia zasługi Wałęsy. - Jest ucieleśnieniem legendy Solidarności oraz walki o wolność - podkreśla. - W tej walce trzech mieszkańców naszego miasta poniosło największą ofiarę.
Jerzy Wcisła zapewnia, że Lech Wałęsa przyjął propozycję nadania mu tego tytułu. Mówi, że proponowana data wręczenia tytułu to 12 grudnia w Elblągu. Przewodniczący tłumaczył, że ze względu na to, że uchwała ma wyjątkowy tryb nie mógł wcześniej spotkać się z poszczególnymi klubami, by przedyskutować tę sprawę.
Za nadaniem tytułu Lechowi Wałęsie zagłosowało 19 radnych, a 6 wstrzymało się od głosu (byli to wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Ryszard Klim z Sojuszy Lewicy Demokratycznej).

12:00 - Poprzez tajne głosowanie radni będą wybierać ławników sądowych. Trwają przygotowania. Komisja skrutacyjna przygotowuje karty do głosowania i urnę. Radni zostali poproszeni o pozostanie na swoich miejscach.

12:30 - Jesteśmy po głosowaniu. Zaczynamy 15-minutową przerwę.

12:55 - Przerwa nadal trwa...

13:01 - Wszyscy radni zajęli swoje miejsca. W końcu można zaczynać.

13:02 -
Głosowano za zmianami zapisu w budżecie miasta, prognozy finansowej na lata 2011-2014 oraz uchwały w sprawie dotacji dla samorządowych zakładów budżetowych.

13:05 -
Przed głosowaniem w sprawie podwyżek podatku od nieruchomości, radny Jerzy Wilk (PiS) podkreślił, że nie powinno się podnosić tego podatku ze względu na kryzys, który wystarczająco dużo trudności sprawia przedsiębiorcom.
- To byłby cios dla przedsiębiorców - mówi radny Piotr Macutkiewicz (EDS), który poparł Jerzego Wilka. - W Słupsku i Koszalinie przedsiębiorcy płacą mniej.
Radny Antoni Czyżyk (PO) zwraca uwagę na to, że choć podwyżki mogą być trudne do zaakceptowania, to trzeba je przegłosować, aby w przyszłości finansowe konsekwencje nie poniosło miasto.
Uchwała dotycząca podwyżek podatku od nieruchomości została przegłosowane. Za uchwałą głosowało 16 radnych, 4 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

13:20 -
Radni zadecydowali, że skwer przy Szkole Muzycznej nadal będzie nosić imię rotmistrza Pileckiego, a skwer koło Polskiego Związku Niewidomych będzie nosił imię Ludwika Zamenhofa.

13:22 -
Radni wprowadzili zmiany w statucie Miasta Elbląg. Jedna z nich daje możliwość utworzenia rad dzielnic, które będą tworzyć mieszkańcy naszego miasta, i które miałyby być organem doradczym Rady Miasta.

13:30 -
Przyszedł czas na uchwały zmieniające statut Domu Pomocy Społecznej przy ul. Pułaskiego 1c, Domu dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta oraz utworzenia jednostki budżetowej Wielofunkcyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu. Na sesji są obecni dyrektorzy szpitali, którzy czekają na decyzję Rady. Komisje są za zmianami.

13:33 -
Radny Zdzisław Olszewski (PiS) mówi, że ma wątpliwości, czy w obecnym stanie organizacyjnym, jest sens ponownie podejmować uchwałę, która może znowu zostać unieważniona przez wojewodę.

14:40 -
Radny Artur Zieliński odczytał wyniki tajnego głosowania dotyczącego wyboru ławników sądowych na kadencję 2012-2013. W głosowaniu udział wzięło 22 radnych i wszyscy zagłosowali za przyjęciem wybranych ławników.

14:08 -
Radny Ryszard Klim oświadczył, że komisja zaopiniowała pozytywnie projekt uchwały dotyczący m.in. obniżenia wskaźnika procentowego sumy wydatków mieszkaniowych i wykonaniu przez Miasto Elbląg działalności polegającej na świadczeniu usług telekomunikacyjnych na rzecz jednostek miejskich oraz przedsiębiorców telekomunikacyjnych z wykorzystaniem posiadanej i planowanej infrastruktury telekomunikacyjnej.

14:10 -
Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego dla naszego miasta w sprawie powierzenia wykonywania zadań należących do właściwości Prezydenta Miasta Elbląg w zakresie wydawania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dróg powiatowych i gminnych.

14:14 - 
Uchwała w sprawie zmiany południowego fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dla części dzielnicy Zatorze w rejonie lotniska została przyjęta przez 21 radnych na 21 głosujących.

14:15 -
Trwa głosowanie nad uchwałą o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Dąbrowa. Wszyscy radni byli za przyjęciem uchwały.

14:20 -
Za przyjęciem uchwały o zmianie fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego na południe od ulicy Żuławskiej w Elblągu (część zachodnia) było 20 radnych na 20 głosujących.

14:21 -
Przed nami 10 minutowa przerwa...

14:43 -
Jesteśmy po przerwie. Rozpoczęło się głosowanie nad uchwałą o przystąpienie do sporządzania planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu nabrzeża Starego Miasta. 21 radnych na 21 głosujących głosowało za przyjęciem uchwały. 

14:45 - Przed nami kolejne uchwały - za przystąpieniem do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzenego Skweru Mariana Sawicza było 19 radnych na 19 głosujących, za przystąpieniem do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Królewieckiej, między ulicami Marymoncką, Fromborską a osiedlem Dąbrowa było 23 radnych na 23 głosujących.

14:47 - Sprawa wyglądała podobnie przy kolejnych głosowaniach. Radni jednogłoście zagłosowali za uchyleniem uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wydzielonego terenu w osiedlu Zakrzewo, wyrazili zgodę na rozwiązanie spółki "Elman" (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) poprzez likwidację, zatwierdzili nabycie przez Gminę Miasto Elbląg udziałów w spółce "Elman", zgodzili się na zmianę uchwały w sprawie przyjęcia "Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Elbląga na lata 2007-2020" oraz na przekazanie zadań z zakresu zatrudnienia socjalnego Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu.

14:55 - Wszystkie pozostałe uchwały zostały jednomyślnie przyjęte, a dotyczyły m.in. wyrażenia zgody na zbycie lokalu użytkowego, położonego w budynku przy ul. Nowowiejskiej 3, wraz z udziałem w częściach wspólnych nieruchomości, wyrażenia zgody na odstąpienie od żądania zwrotu za bonifikaty oraz wyrażenie zgody na sprzedaż zabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Elblągu przy ul. Alei J. Piłsudskiego 17 na rzecz Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida oraz udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży.

15:07 - Ostatnia uchwała dotyczyła zwolnienia z opłat za wymianę dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy niektórych osób zamieszkałych na terenie miasta. Ta uchwała również została poparta przez wszystkich głosujących radnych.

15:12 - Nadszedł czas na odpowiedzi na wnioski i interpelacje. Jako pierwsza głos zabrała wiceprezydent Grażyna Kluge. która zaczęła od przyszłości Ośrodka Adopcyjnego w Elblągu. W ubiegłym roku w Elblągu było 16 adopcji. Nowe przepisy mówią jasno, że ośrodki, które mają mniej niż 20 adopcji rocznie, będą likwidowane. Władze miasta apelują do Marszałka, aby elbląski ośrodek stał się filią olsztyńskiego.

Grażyna Kluge zapewnia, że po zmianach w sprawie przedszkoli, Ratusz musi więcej dopłacać do ich utrzymania. - Sprawdziliśmy, jak to jest w innych podobnych miastach - zapewnia. - Okazało się, że w wielu przypadkach opłaty w Elblągu są mniejsze. W tym roku na utrzymanie przedszkoli musimy wydać 17 milionów złotych.
Wiceprezydent zapewnia, że starannie prowadzony jest monitoring w przedszkolach, aby w ciągu 2-3 miesięcy można było przyjąć rozwiązania korzystne dla rodzin wielodzietnych, i które nie będą zabójcze dla budżetu miasta.

Prezydent Grzegorz Nowaczyk zapewnia, że wiele interpelacji radnych dotyczących chodników i ulic uda się załatwić w przyszłym roku. O Skateparku mówi krótko: Myslę, że w ciagu dwóch lat w Elblągu powstanie skatepark.

15:20 - Wiceprezydent Tomasz Lewandowski odpowiedział na interpelację dotyczącą budowy mostów przez rzekę Elbląg. Zapewnia, że jeden z mostów ma być gotowy w grudniu, a w listopadzie rozpocznie się montaż konstrukcji mostu. Informuje, że budynki przy ulicy Żeromskiego nie są własnością miasta (jeden należy do gminy Elbląg, a drugi do Leclerca). Choć prowadzone są rozmowy z Leclerciem, wiceprezydent nie chce zdradzić, co znajdzie się w byłym biurowcu po zakładach mięsnych. - Obowiązuje mnie tajemnica handlowa, ale koniec tych rozmów będzie szczęśliwy - zapewnia.
Wiceprezydent odniósł się również do oświetlenia Bramy Targowej i Ratusza Staromiejskiego. Zapewnił, że pomysł jest ciekawy, ale najważniejsze jest sprawdzenie, ile to będzie kosztować.
Jak mówi Tomasz Lewandowski, 9 listopada odbędzie się narada w sprawie organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu przy Biedronce (starym Feniksie).

14:40 - Dziś zmarł Jacenty Zych - były dyrektor Aeroklubu. Przewodniczący Rady Jerzy Wcisła poprosił o minutę ciszy .

14:50 - Sesja Rady dobiegła końca. Następna odbędzie się 26 listopada.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +3
    ~ obiecano
    Czwartek, 27.10

    A kiedy Elbląskie tramwaje- pojazdy doczekają się obiecanych nazwisk sławnych Elblążan.KIEDY????Co farby brakuje czy chęci???

  2. 2
    +12
    ~ wk,,,,ny
    Czwartek, 27.10

    PO.... i komucha ma w d.. uchwale o przedszkolach i żłobkach a Turlej jak chcesz pasy do autobusów to poszerzcie te ścieżki [niby jezdnie] a na rondzie to sanm sobie stn z piórkiem w d.. ibedzie ładnie wezcie sie za sprawy poważne a nie pierdoły

  3. 3
    --3
    ~ Gość
    Czwartek, 27.10

    chcemy referendum na temat nadania honorowego obywatelstwa miasta Elbląga dla Wałęsy ! Nie wybierajcie za Nas !

  4. 4
    --3
    ~ solidaruch
    Czwartek, 27.10

    nie chcemy Bolka!!!!!!!

  5. 5
    +3
    ~ kr
    Czwartek, 27.10

    panowie Radni naprawdę zajmujce się sprawami ważnymi dla ludzi i miasa a nie bzninami jak oświetlenie wieży lub spowalniaczy na ulicach bo w dalszym ciągu elbląg będzie wiochą.

  6. 6
    +4
    ~ zniesmaczony
    Czwartek, 27.10

    hitler ciągle honorowym obywatelem MJW Elbląg (Miasto Jak Wieś)?

  7. 7
    0
    ~ NIEPIJĄCY
    Czwartek, 27.10

    Brawo PIS i Klim macie u mnie grubo a d.... z PO parti obłudy i hipokryci maja przes.... Wcisło na wojewode chce sie załapać i punktuje gdzie tylko może to jego pomysł, HAŃBA!!!!!!!1111

  8. 8
    --1
    ~ trzezwy
    Czwartek, 27.10

    syf, malaria ,pornografia,grzybki w occie!!! w tym Elblagu

  9. 9
    --1
    ~ obop
    Czwartek, 27.10

    większość internautów i mieszkanców podczas sondy portali podała że ogromna wiekszość Elblążan nie chce Bolka honorowym Elblążaninem a Pan Wcisło ma te głosy w d...ie ważne że jego pmysł przeszedł

  10. 10
    +4
    ~ aga
    Czwartek, 27.10

    mam tylko nadzieje ze opłaty za przedszkola sie zmniejszą, zarabiam najniższą a za przedszkole płace 420 zł!!!!! szok. i jak tu żyć w tym mieście????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2025 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3017251491547