Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena

Pechowy remis Olimpii. Bramkarz nie strzelił karnego

03.04.2013, 17:55:23 Rozmiar tekstu: A A A

W zaległym meczu 18. kolejki II ligi wschodniej Olimpia Elbląg tylko zremisowała 0:0 ze Stalą Rzeszów.  Kluczowy moment meczu miał miejsce w 62. minucie, kiedy bramkarz Olimpii Aleksiej Rogaczow nie wykorzystał rzutu karnego. Później czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Lewandowski i Olimpia musiała bronić bezbramkowego remisu.

Po pierwszych 25 minutach wyrównanej gry to goście z Rzeszowa byli bliżsi objęcia prowadzenia. Pierwsze ostrzeżenie dla obrońcow Olimpii nadeszło w 26. minucie, kiedy sam na sam z Rogaczowem był Szela, ale strzelił zbyt lekko. Od tego momentu już do końca pierwszej połowy było gorąco pod bramką Olimpii. Prawdziwą huśtawkę nastrojów miał bramkarz Olimpii. Dobre interwencje Rogaczow przeplatał fatalnymi kiksami - w 29. minucie sprowokował groźną sytuację nie trafiając w piłkę na 16. metrze. Po chwili zaliczył "pusty przelot" przy dośrodkowaniu. Na szczęście te błędy nie przyniosły konsekwencji w postaci bramki dla rywali. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy znowu szczęście sprzyjało naszej drużynie - po rzucie rożnym Rogaczow popisał się świetną paradą kiedy niemal zaskoczył go Ichim, a dobitkę głową wybił z linii bramkowej Nadijewski.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza - od wyrównanej gry, choć ze wskazaniem na gości. Olimpia jednak doczekała się swojej szansy na 3 punkty w 62. minucie. Z lewej strony boiska Kopycki dynamicznie wbiegł w pole karne i został sfaulowany przez Arkadiusza Barana. Choć były wątpliwości czy faul rzeczywiście miał miejsce w obrębie szestnastki to sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. W tym momencie ku zdumieniu wszystkich kibiców do piłki podszedł bramkarz Aleksiej Rogaczow i wykonał "jedenastkę" najgorzej jak tylko mógł. Prosty strzał z łatwością wybił przed siebie Wietecha. Ten nieodpowiedzialny eksperyment trenera Olega Raduszki mógł zakończył się jeszcze większą katastrofą, bowiem piłkarze Stali byli bliscy wyjścia z groźnym kontraatakiem pod nieobecność Rogaczowa w bramce.

To jednak nie był koniec złych wiadomości dla Olimpii. W 64 minucie drugą żółtą kartkę (pierwszą dostał 4 minuty wcześniej za przepychanki na środku boiska) otrzymał Tomasz Lewandowski i Olimpia zamiast atakować i walczyć o 3 punkty musiała w osłabieniu ratować 1 punkt. Trener Raduszko musiał zdjąć napastnika Kamila Kopyckiego i wprowadził obrońcę Bartosza Broniarka. Choć piłkarze Stali mieli przewagę już do końca spotkania to nie zdołali pokonać Rogaczowa i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.