Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Po zasiłek rodzinny

26.07.2006, 11:24:03 Rozmiar tekstu: A A A

Już 31 lipca mija termin składania wniosków o świadczenie zasiłku rodzinnego. Pracownicy Wydziału Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Elblągu radzą się pośpieszyć, ponieważ już od września świadczenia rodzinne uzyskiwane będą nie od pracodawcy, a od służb miejskich.


Wprawdzie wysokość kwoty tego rodzaju świadczenia nie jest oszałamiająco duża, bo od 43 do 66 zł na miesiąc w zależności od liczby dzieci, ale biorąc pod uwagę warunki życia większości polskich rodzin, w których panuje bezrobocie każde pieniądze to pomoc.

Świadczenia rodzinne przysługują obywatelom polskim, obywatelom UE, jeżeli zamieszkują i przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez okres co najmniej l roku przed złożeniem wniosku oraz przez okres zasiłkowy, w którym otrzymują świadczenia rodzinne oraz cudzoziemcom posiadającym status uchodźcy lub zezwolenie na osiedlenie się w RP.

Zasiłek zostanie przyznany w przypadku, gdy  dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 504,00 zł, jednak gdy w rodzinie
jest dziecko niepełnosprawne to granica wysokości dochodu wynosi 583 zł. Druki wniosku można uzyskać w siedzibie wydziału przy ulicy Jaśminowej 11 w Elblągu lub na stronie http://www.umelblag.pl/urzad_m/wydzialy/wsr.htm#z1.

Więcej informacji uzyskają Państwo w Wydziale Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego, pod numerem telefonu 0 55 236 43 61. Jeśli wnioski nie wpłyną do końca terminu, to spóźnialscy otrzymają pierwsze świadczenia dopiero w październiku.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.