Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Tylko 16 szkół nauki jazdy zgodziło się ujawnić swoje wyniki

18.02.2010, 11:40:24 Rozmiar tekstu: A A A
Tylko 16 szkół nauki jazdy zgodziło się ujawnić swoje wyniki
Fot. Mateusz Milanowski

Które ośrodki szkolenia kierowców z Elbląga i okolic mogą pochwalić się najlepszą zdawalnością egzaminów na kat. B? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w zestawieniu elbląskiego WORD, który opublikował dane dotyczące zdawalności poszczególnych ośrodków nauki jazdy. W rankingu znalazło się 16 szkół, które wyraziły zgodę na publikację swoich wyników. Jest to jednak zaledwie ok. 10% ośrodków, które obsługuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.

W grudniu ubiegłego roku z inicjatywą publikowania danych o zdawalności OSK na stronie internetowej elbląskiego WORD, wyszedł dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu Stanisław Lecheta. Pomysł godny uwagi, gdyż wiele osób stojących przed dylematem wyboru szkoły nauki jazdy zastawia się, która z nich prezentuje najwyższy poziom.

- Dyrektor Stanisław Lecheta zabiegał o stworzenie takiego zestawienia już od dłuższego czasu, m.in. podczas spotkań z właścicielami i instruktorami OSK. Wiele razy namawialiśmy ośrodki do udziału w rankingu zdawalności egzaminów – mówi Zbigniew Lichuszewski, zastępca dyrektora WORD w Elblągu. - Poprzez ten ranking zależy nam na podniesieniu poziomu jakości usług świadczonych przez OSK. Nauczanie na wysokim poziomie jest kluczem do bezstresowego zdania egzaminu. Wybierając konkretną szkołę, nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną kursu, ale też średnią zdawalnością jaką uzyskuje dany ośrodek.

Podczas cyklicznego spotkania Dyrektora WORD z Kierownikami Ośrodków Szkolenia Kierowców, każdy OSK otrzymał ankietę, w której mógł wyrazić - bądź też nie - zgodę na publikację danych jego szkoły w zestawieniu. Z oferty tej skorzystało jednak zaledwie 16 ośrodków, na około 150(!), które regularnie korzystają z usług WORD w Elblągu.

Co z resztą? Czy pozostałe szkoły obawiają się publikacji swoich danych? Dyrekcja WORD ma nadzieję, że w kolejnym zestawieniu znajdzie się więcej chętnych OSK niż obecnie.
- Zestawienie poszczególnych ośrodków szkolenia kierowców jest cały czas otwarte i każdy ośrodek może się w nim znaleźć. Ośrodki muszą tylko wyrazić zgodę na publikowanie swoich wskaźników zdawalności – podkreśla Zbigniew Lichuszewski. - Od naszego ostatniego spotkania w grudniu, akces taki złożyły nam już 3 OSK, co świadczy, że ranking wzbudza coraz większe zainteresowanie. Z propozycją publikacji kolejnego zestawienia zwrócimy się do ośrodków pod koniec marca.

Elbląski WORD na podstawie zebranych materiałów, sporządził zestawienie zdawalności egzaminów na kat. B prawa jazdy z podziałem na Ośrodki Szkolenia Kierowców. Listę ułożono w trzech grupach - w zależności od ilości kandydatów z OSK, którzy przystąpili w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu do egzaminów w 2009 r.

W pierwszej grupie – ośrodków, które przeszkoliły ponad 200 kandydatów – na pierwszym miejscu znalazła się Prywatna Nauka Jazdy Andrzeja Kujawy z Elbląga. Ośrodek ten uzyskał najwyższy wynik, spośród wszystkich 16 szkół sklasyfikowanych w zestawieniu. OSK Andrzej Kujawa może pochwalić się 91 % zdawalnością swoich kandydatów w egzaminie teoretycznym i 46,3 % zdawalnością egzaminów praktycznych.

- Jeżeli jakiś ośrodek nie ma nic do ukrycia, to opublikuje swoje dane, a jeśli chce ukryć swoje wyniki, to zapewne nie ma czym się chwalić – mówi wprost Andrzej Kujawa, właściciel ośrodka, który uzyskał najlepszy wynik w zestawieniu. - Szkolenie kierowców w Elblągu, jest takie jakie jest. Skoro większość nie chciała ujawnić swoich wyników, to daje to do myślenia. Od początku byliśmy za tym, by powstał taki ranking. To dobry pomysł i należy go kontynuować.

W zestawieniu OSK, które przeszkoliły od 100 do 200 kandydatów, najlepszy okazał się OSK Wadecki z Elbląga (kolejno 86,7% w egzaminach teoretycznych i 43,4% w egzaminach praktycznych), natomiast w grupie ostatniej – OSK poniżej 100 przeszkolonych kandydatów, na pierwszym miejscu znalazł się OSK "SE P-TKM" ze Sztumu (81,1% w teorii i 26,3% w praktyce).

Poniżej pełen ranking (wyniki zdawalności w %):

Liczba kandydatów przeszkolonych przez OSK i przystępujących do egzaminu /powyżej 200/
1. Prywatna Nauka Jazdy - Andrzej Kujawa Elbląg (egzamin teoretyczny 91,0 - egzamin praktyczny 46,3)
2. OSK - Aleksander Krawiecki Pasłęk (86,7 teoretyczny i 30,0 praktyczny)
3. OSK "Driver" - Henryk Skrzyński Malbork (86,2 teoretyczny i 23,5 praktyczny)
4. OSK - Krzysztof Szewczak Nowy Dwór Gdański (74,5 teoretyczny i 23,5 praktyczny)

Liczba kandydatów przeszkolonych przez OSK i przystępujących do egzaminu /od 100 do 200/
1. OSK "Wadecki" - Piotr Wadecki Elbląg (86,7 teoretyczny i 43,4 praktyczny)
2. OSK "ALCAR" - Michał Szawara Górowo Iławeckie (80,7 teoretyczny i 38,7 praktyczny)
3. OSK "School-car" - Piotr Żukowski Elbląg (92,5 teoretyczny i 37,4 praktyczny)
4. Szkoła Jazdy "Jaś" - Jan Stoppa Starogard Gdański (78,8 teoretyczny i 36,5 praktyczny)
5. Nauka Jazdy "Takt" - Roman Banna Malbork (88,0 teoretyczny i 34,1 praktyczny)
6. Nauczycielski Ośrodek Edukacyjny - Paweł Kołacz Czernin - Sztum (81,1 teoretyczny i 31,8 praktyczny)
7. OSK "Teacher" Magdalena Żołędziewska Malbork (75,5 teoretyczny i 25,8 praktyczny)
8. OSK Elbląski Uniwersytet Robotniczy Sp. z o.o. Elbląg (71,9 teoretyczny i 18,0 praktyczny)

Liczba kandydatów przeszkolonych przez OSK i przystępujących do egzaminu /poniżej 100/
1. OSK "SE P-TKM" - Prezes Zarządu Agnieszka Ciosek Sztum (81,1 teoretyczny i 26,3 praktyczny)
2. OSK "Chmara" - Piotr Chmara Tczew (75,0 teoretyczny i 33,3 praktyczny)
3. OSK SPEED - Andrzej Płatek Malbork (83,3 teoretyczny i 27,3 praktyczny)
4. OSK "Dar - Mad" - Dariusz Zdanowski Gronowo Górne (90,9 teoretyczny i 21,9 praktyczny)

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kierowca
  Czwartek, 18.02

  Kujawa ma najlepsza szkole w elblagu ,wiem bo uczylem sie u niego i duzo moich znajomych takze.

 2. 2
  0
  ~ kursant
  Czwartek, 18.02

  Krawiecki w Pasłęku ma najmniejszą zdawalność. Uczy najgorzej.

 3. 3
  0
  ~ luna
  Czwartek, 18.02

  Ja uczyłam się u Kujawy i zdałam za pierwszym razem ,to bardzo dobry fachowiec

 4. 4
  0
  ~ kursantka
  Czwartek, 18.02

  Kujawie tylko na statystyce zależy, a nie na zdrowych zasadach nauczania przyszłych kierowców! np. częste skracanie jazd, odwoływanie i inne... nie polecam go!!!! . Są lepsi np. MOBIL który bardzo polecam, oni nie przeprowadzają weryfikacji na lepszych i gorszych, którzy mogliby obniżyć statystykę zdawalności

 5. 5
  0
  ~ ali
  Czwartek, 18.02

  Teraz widać, czemu NEBy i inne okoliczne drajwery to pseudokierowcy...

 6. 6
  0
  ~ ^^^^^^^^^***********
  Czwartek, 18.02

  Ja uczyłam się w OSK Elbląski Uniwersytet Robotniczy i też zdałam za pierwszym razem mimo tego, iż ośrodek ten jest (aż albo dopiero) na 8 miejscu. Z melepety kierowcy nie będzie i to jest ważne. Albo ma się do tego predyspozycje albo nie.

 7. 7
  0
  ~ elblążanin
  Czwartek, 18.02

  Droga Redakcjo. Proszę o sprostowanie tych statystyk ze strony http://www.word.elblag.pl/info.php. Nie ma takiego ośrodka jak "Chemax"

 8. 8
  0
  ~ kierman
  Czwartek, 18.02

  Pan Kujawa górą :D

 9. 9
  0
  ~ była kursantka
  Czwartek, 18.02

  Ja polecam OSK MOBIL naprawde swietnie ucza do dzisiaj mile wspominam kurs zawsze na czas i co do minuty. Pozdrawiam cały Mobil była kursantka a dzis kierowca.

 10. 10
  0
  ~ damek
  Czwartek, 18.02

  Polecam OSK Wadecki!

 11. 11
  0
  ~ Arti
  Piątek, 19.02

  kujawa jak ktoś już tutaj zaznaczył, często odwołuje jazdy, które potem i tak liczy jakby się odbyły, tym samym oszukuje kursantów, a czasem po prostu bez uprzedzenia nie przyjedzie i kursant czeka na niego, a potem widzi jadącego np przy Elzami od strony NOMI, gdzie jest ograniczenie do 20 kkm/h, a on zaiwania tam 50 km/h TO PIRAT DROGOWY - ja takze byłem u niego i zdałem za pierwszym razem ALE TO TYLKO DZIĘKI MNIE, BO UCZYŁEM SIĘ DODATKOWO WYPOŻYCZAJĄC SAMOCHÓD, KUJAWA NIE NAUCZYŁ MNIE NIC - jazdy z kujawą były najgorsza JUŻ O WIELE LEPIEJ JECHAŁO MI SIE Z EGZAMINATOREM NIZ Z KUJAWĄ - bo kujawa wkurzył się, że nie podarowałem i wykłuciłem się o jazdy których nie było, a które kujawa wpisał jako odbyte - DLA MNIE TO JEST OSZUST I NIC WIECEJ

 12. 12
  0
  ~ kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
  Piątek, 19.02

  a ja zdalam u PASIKA za 1-szym razem, aczkolwiek nie polecam- czesto instruktorzy sie spozniaja,ale rekompensuja sie tym, ze sa bardzo mili :)

 13. 13
  0
  ~ italiera
  Sobota, 20.02

  do Arti-- Może pewnie zdawałeś w innym ośrodku, że odnośnie kujawy mówisz żle. Znam wiele osób, które się u niego uczyło oraz i uczy i zdawali za pierwszym i drugim razem a bardzo wiele się nauczyło u niego. A co do piratów tego to się nie zmieni. Piraci drogowi byli i będą na elbląskich drogach

 14. 14
  0
  ~ Arti
  Sobota, 20.02

  italiera zdawałem w innym osrodku, NIE ZMIENIA TO FAKTU, ZE MOIM INSTRUKTOREM BYŁ KUJAWA (wtedy jeszcze nie miał swojej własnej szkoły) i jak widać choćby po komentarzach, nie jestem odosobniony w negatywne oceny o nim. Tak wiem, ma on gadane ALE CO Z TEGO JAK OSZUKUJE NA KURSACH

 15. 15
  0
  ~ Kredka
  Poniedziałek, 22.02

  Moi drodzy! Trzeba też pamiętać, że wyniki zdawalności nie zależą TYLKO i WYŁĄCZNIE od instruktorów i szkół. Zależy również, jaki uczeń się do takiej szkoły zjawi. Instruktor może być beznadziejny, ale uczeń na tyle inteligentny, że wszytko pojmie w mig lub odwrotnie, idealny instruktor a uczeń mający problem w zrozumieniu niektórych rzeczy... Poza tym są jeszcze inne czynniki świadczące o zdawalności, chociażby szczęście na egzaminie, małe natężenie ruchu podczas jazdy lub np egzaminator. Takie jest moje zdanie, Wasze może być inne... Pozdrawiam

 16. 16
  0
  ~ Paweł
  Poniedziałek, 22.02

  dla mnie najlepszy jest PASIK :)

 17. 17
  0
  ~ ji
  Środa, 24.02

  Mam pytanie czy w samochodach w ktorym zdaje sie egzamin jest mozliwosc regulacji siedzenia góra-dół,niby błachostka ale dla osob bez doswiadczenia jest to wazne aby widziec dobrze maske z przodu aby móc poprawnie wykonac manewr parkowania.Z tego co ogolnie sie mowi ze egzaminatorzy linijka mierza odległosc i co do centymetra wymagaja czy sami stworzyli warunki tym co zdaja aby mogli dobrze widziec to co robią.

 18. 18
  0
  ~ kolo
  Czwartek, 25.02

  dodany: 18.02.2010 , 13:47 Zgłoś naruszenie zasad Krawiecki w Pasłęku ma najmniejszą zdawalność. Uczy najgorzej. ~ kursant to ty chyba jakis niepowazny jestes człowieku, ja u niego samochod zdalem za 1 podejsciem tak samo 2 moich ziomkow, jedynie jeden za 2 razem. jestes niepowazny człowieku, koles jest naprawde w porzadku. zawsze mi sie dopasowywał do godzin. spoko koles

 19. 19
  0
  ~ DOROTA
  Czwartek, 04.03

  a ja zdawalam u BOSSA ZDALAM ZA PIERWSZYM RAZEM BARDZO POLECAM SUPER WYKLADY U PANA ANDRZEJA I SUPER INSTRUKTOR JAZDY MARCIN

 20. 20
  0
  ~ wlazloholiczka
  Poniedziałek, 08.03

  ja jakoś zdawałam u Łady i tez za pierwsyzm razem :) bardzo wporządku. Nie mniej jednak o Kujawie też dużo słyszałam, kilka koleżanek chodziło, wyniki miały dobre więc pierwsze miejsce w rankingu wcale mnie nie dziwi :)

 21. 21
  0
  ~ Hania
  Poniedziałek, 29.03

  Ja się uczyłam u '"ADAMA" i też zdałam za pierwszym razem, tak jak moje dwie koleżanki, którym poleciłam żeby też tam poszły.

 22. 22
  0
  ~ Kamil
  Czwartek, 22.04

  Uczylem sie u Andrzeja Kujawy i szczerze polecam ta nauke jazdy!! Po pierwsze atmosfera panujaca na "wykladach" jesli wogole mozna to tak nazwac ( bardziej pasuje w tym wypadku spotkaniach ) jest bardzo mila, po drugie bardzo dobrze ucza i po trzecie instruktorzy tez sa bardzo w porzadku ;) Pozdrawiam i jeszcze raz polecam.. ;)

 23. 23
  0
  ~ były niezadowolony uczeń
  Czwartek, 06.05

  nie ważne jak o mnie mówią byle tylko o mnie mówili to motto Kujawy a jest zwykłym prostakiem

 24. 24
  0
  ~ inia
  Niedziela, 16.05

  OSK KUJAWA ???! To jeszcze jacyś Instruktorzy chcą pracować u Kujawy??

 25. 25
  0
  ~ andzia
  Piątek, 25.06

  Najlepsza szkoła jazdy w Malborku--- TAKT,

 26. 26
  0
  ~ dzastina
  Poniedziałek, 02.08

  potwierdzam najlepsza szkoła w Malborku to TAKT świetnie uczą bardzo fajne klimaty 100%zadowolenia

 27. 27
  0
  ~ zgadnij kto to :)
  Sobota, 07.08

  polecam CHMARE z Tczewa bardzo dobra szkoła:)

 28. 28
  0
  ~ gdsgdfsd
  Niedziela, 28.11

  najlepsza szkoła Lider zdałam za pierwszym razem, a wszystko dzięki wspaniałemu instruktorowi panu Jackowi - polecam ;)

 29. 29
  0
  ~ miła
  Środa, 08.06

  polecam w tczewie ośrodek CHMARA świetne wykłady jeśli coś jest nie zrozumiałe to tłumaczą a jazda z nimi to pewien komfort i możliwość szybkiej nauki a i tak na egzamin to niestety nie instruktorzy muszą się uczyć tylko my sami POLECAM

 30. 30
  --1
  ~ bylyuczen
  Piątek, 16.09

  Kujawa za nic ma kursanta, jest chamski, ordynarny i bezczelny, a chodzi mu tylko o pieniadze

 31. 31
  --1
  ~ prawda
  Wtorek, 01.11

  kujawa moze i dobrze uczy ale nie ma szacunku do swpich kursantow. Jest miły tylko dla tych co liżą mu dupe ;-) uwaza że jest najlepszy i najważniejszy reszte by zrównał z ziemią .... no cóz

 32. 32
  0
  ~ nieandrzej
  Środa, 16.11

  dołączam się do poniższych opinij co do Kujawy. Ogólnie nie polecam, temu panu zalezy na pieniadzach. zapisuje na maxa ludzi na kurs a potem nie ma miejsc wolnych zeby zapisać sie na jazdy i trzeba dlugo czekac. To ja musialem sie dostosowywać do jazd a nie on do mnie a przeciez place i wymagma i ogolnie bylem zapisywany na jazdy z wielką łaska ze strony pana Andrzeja tak jak bym oczekiwal niewiadomo czego.

 33. 33
  0
  ~ anonim
  Niedziela, 20.11

  polecam osk wadacki zdałem za pierwszym razem gorące pozdro dla p HENIA

 34. 34
  --1
  ~ kursantka
  Wtorek, 13.12

  nie polecam Kujawy byłam u niego przepisałam sie gdzie indziej ..odwoływanie jazd...brak szacunku...a ponoć był najlepszy...widać że już mu na opinii nie zależy!!!

 35. 35
  --1
  ~ kursantka
  Środa, 28.12

  Ośrodek Kujawy to porażka, nastawiony na kasę i ilość a nie na jakość. Niesolidny, odwołuje jazdy non stop ,kursant czeka do 30min i sam musi dzwonić żeby dowiedzieć się że jazda nie odbędzie się, do kursantów chamski. Za dodatkowe godziny jazdy pobiera największe opłaty w mieście i nie przyjeżdża na umówione jazdy, kasę pobiera wcześniej nie daje pokwitowania czy rozlicza się z urzędem? Każdemu odradzam tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 36. 36
  0
  ~ Kursantka
  Niedziela, 16.12

  Nie polecam "Taktu" z Malborka.. Ja czekałam po dwa tygodnie na jazdy :/ Natomiast polecam ośrodek pana Żurawskiego ze Sztumu. Świetni instruktorzy i bardzo miła atmosfera :)

 37. 37
  0
  ~ Antonina
  Sobota, 21.09

  Z czystym sumieniem polecam Naukę Jazdy p. Andrzeja Kujawy! Szkoła na wysokim poziomie, świetnie przygotowuje do egzaminu. Sama zdałam za pierwszym podejściem mimo, że przed kursem nigdy wcześniej nie siedziałam za kierownicą ;) Instruktorzy cudowni- cierpliwi, pogodni i jednocześnie wymagający, można się wiele nauczyć. Pan Andrzej – prawdziwy pasjonat, chętnie służy pomocą i wyjaśnia wszelkie wątpliwości, nawet największe zawiłości potrafi wytłumaczyć w przystępny a przy tym dowcipny sposób:) Odnośnie pojawiających się tu zarzutów– ja nigdy nie spotkałam się z brakiem szacunku ze strony p. Andrzeja, żadne jazdy mi nie przepadły.Podejrzewam,że nieprzychylne opinie pochodzą od osób,które potrafią wymagać jedynie od innych,nigdy od siebie, i dla których „pokora” jest pojęciem nieznanym...

 38. 38
  0
  ~ kasia
  Środa, 11.12

  witam wszyscy mowicie o kujaie ze jest najgorszy a ja znam jeszcze gorszy osierodek nauki super elka ta pani niedosyc ze niczego nie potrafi nauczyc to jest dobrym naciagaczem na kredyty werbuje kursantow obiecujac im zlote gory a pozniej namawia do wziecia kredytu obiecujac splate i darmowy kurs niestety nie dotrzymuje obietnic i niedosyc ze kursant nie ukonczy kursu to i nie zobaczy splaty kredytu wiec uwaga na pania z super elki

 39. 39
  0
  ~ Iza
  Piątek, 13.12

  Polecam Corride na Płk. Dąbka.Myslalam ze nigdy sie nie naucze jezdzic autem.A jednak Corrida mnie nauczyła; )

 40. 40
  0
  ~ -Martyna
  Czwartek, 18.09

  Gorąco polecam szkołe OSK Waldecki !!

 41. 41
  0
  ~ Informator
  Niedziela, 12.07

  Łada- Ostrzegam przed tą szkółką ! uczęszczałem do niej, ma okropnego prowadzącego części teoretycznej, przez ponad połowę zajęć oglądaliśmy głupie filmiki o wypadkach drogowych i brawurze kierowców. Potrafił zacząć krytykować administracje i urzędy w Polsce i o tym gadać przez pół godziny, a jak ktoś przerywał to tylko się nakręcał. Najgorzej spędzone moje godziny teorii, jedyny plus że nie przerobiliśmy 30 godzin tylko z 20, bo bym tam dłużej nie wytrzymał. Nic się nie nauczyłem na teorii, na szczęście jazda była lepsza. Instruktor co prawda mało nauczał podczas jazdy ale był dosyć miły. Musiałem brać jak większość dodatkowe godziny bo nie nauczył mnie dosyć dobrze jeździć. Potrafił w ciągu zakupionych jazd jechać załatwiać jakieś mniejsze swoje sprawy. Nie mają klimatyzacji w aucie...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.