Poniedziałek, 23.10.2017, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Husarze dla zasłużonych 16 Dywizji (fotoreportaż)

19.12.2007, 21:42:22 Rozmiar tekstu: A A A
Husarze dla zasłużonych 16 Dywizji (fotoreportaż)
Biskup Jan Styrna, Anna Szyszka, Henryk Mroziński, Józef Gajewski, Janusz Dąbrowski i Ryszard Jasinowicz otrzymali dziś statuetki „Husarza” - doroczne nagrody Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Uroczystość wręczanych już piąty rok nagród, miała miejsce podczas gali 16 PDZ w Sali Kina Orzeł przy ul. Królewieckiej.

W trakcie gali podsumowano działalność 16 PDZ w 2007 roku w dziedzinie współzawodnictwa ogólnowojskowego, działalność sportową, logistyczną oraz w dyscyplinie wojskowej. Wyróżniono także najlepsze pododdziały i najlepszych dowódców.

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz państwowych, administracyjnych, duchowieństwo, środowiska kombatanckie, dyrektorzy, szefowie i prezesi firm państwowych i prywatnych, sympatycy dywizji.

Głównym punktem gali było wręczenie statuetek „Husarza” osobom, które w sposób szczególny przysłużyły się 16 PDZ. W tym roku, te przyznawane od 2003 r. nagrody trafiły do rąk sześciu, spośród dziesięciu osób nominowanych.

Komisja postanowiła uhonorować statuetką „Honorowego Husarza” za 2007 r. Annę Szyszkę - byłego Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego, za bezinteresowną, owocną i rzetelną współpracę oraz ogromną sympatię dla żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Drugiego Honorowego Husarza otrzymał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Doktor Jan Styrna - Ordynariusz Diecezji Elbląskiej - za duchowe wsparcie, modlitwę i osobiste zaangażowanie w sprawy żołnierzy i jednostek dywizji, także w chwilach dla 16 PDZ trudnych i tragicznych.

Pozostałe tradycyjne statuetki Husarza otrzymali:

Henryk Mroziński - burmistrz Braniewa. Brał czynny udział we wszystkich ważniejszych zamierzeniach 16 pułku artylerii, uroczystościach patriotyczno-wojskowych, jak i bieżącej działalności. Służył niejednokrotnie pomocą w organizacji imprez okolicznościowych związanych z nadaniem imienia pułkowi, przejęciem krzyży "Virtuti Militari" 1 i 2 baterii 16 pal, obchodami święta 16 pułku, szkoleniami poligonowymi i innymi zamierzeniami.

Józef Gajewski - prezydent Suwałk - Aktywnie wspierał podejmowane przez 16 DZ przedsięwzięcia, np. podróż wojskowo-historyczną kadry kierowniczej 16 DZ po Suwalszczyźnie. Wspierał tworzenie Sali tradycji 16 PDZ, w sposób znaczący zaprezentował garnizon Suwałki podczas obchodów Święta 16 PDZ w Elblągu. Aktywnie angażował się w proces pozostawienia 14 papanc i garnizonu Suwałki. Dzięki jego przychylności podległe Urzędowi Miasta jednostki organizacyjne, instytucje samorządowe oraz ośrodki kultury zawsze chętnie współpracują w ramach promocji 16 dywizji, 14 papanc i garnizonu Suwałki.

Janusz Dąbrowski - wicestarosta powiatu bartoszyckiego. Pozostając przez wiele lat na czele lokalnych struktur władzy samorządowej ściśle współpracował i współpracuje z jednostkami wojskowymi 16 PDZ. Walnie przyczynił się do uzyskania korzystnej lokalizacji dla budowanego osiedla mieszkanowego dla kadry, pomógł znacząco przy poprawie estetyki otoczenia jednostki, doprowadzając do przebudowy przyległej do jednostki ulicy Wojska Polskiego, aktywnie współdziałał w Fundacji sztandaru dla 20 BZ. Przyczynił się do udzielenia wsparcia, wspomagając proces budowy Sali tradycji Brygady. Pan Dąbrowski zawsze był i jest otwarty na propozycje dywizji i jej potrzeby.

Ryszard Jasinowicz - Szef Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Olsztynie. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w lepsze zabezpiecznie 16 BZ, wyposażono straż pożarną brygady w nowy samochód pożarniczy. Dzięki jego staraniom i prośbom skierowanych do DWLąd Wojskową Strażą Pożarną w Morągu bedzie można nie tylko utrzymać, ale i rozbudować i doposażyć. Wielokrotnie służył fachową pomocą przy wykonywaniu planów budowy nowej strażnicy.

Po zakończeniu gali odbyło się spotkanie opłatkowe Dowódcy 16 PDZ gen. dyw. Wiesława Michnowicza z zaproszonymi gośćmi.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Gala 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej i wręczenie ( zdjęć 30 )
Dodano: 2007-12-20 | Fot. Rafał Kadłubowski

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.