Środa, 15.05.2024, Imieniny: Zofia, Jan, Izydor

Rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej

15.12.2014, 12:46:20 Rozmiar tekstu: A A A

W ostatni weekend w rozgrywkach Elbląskiej Liga Halowej na parkiecie rywalizowały tylko zespoły z grupy A. Swoje mecze wygrały zarówno lider Victoria jak i wicelider Wiarus. Natomiast pierwszy punkt w nowym sezonie zdobyła drużyna PBG Jankowiak, a pierwszą wygraną zaliczył zespół Exclusive Sport/PC Koni.

SuperLiga grupa A

Cztery mecze i cztery zwycięstwa, to bilans prowadzącej w tabeli Victorii. I choć lider tym razem pokonał ekipę Fuks 6:3, to wynik meczu wcale nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Mecz rozpoczął się po myśli Vicotrii, która bardzo szybko objęła prowadzenie. W 5 min. bramkarz rywali pokonał Mateusz Szmydt i lider objął prowadzenie. Trzy minuty później było już 2:0, po tym jak do bramki trafił Michał Tomczyk. Wprawdzie Fuks chwilę później odpowiedział celnym trafieniem Marcina Konieczki, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie ponownie należało do Victorii. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Tomasz Wiercioch, dzięki czemu po kwadransie gry lider prowadził 3:1. Drugą odsłonę także lepiej rozpoczęła Victoria i po golu w 17 min. Mateusza Szmydta prowadziła już 4:1. I kiedy wydawało się, że lider spokojnie dowiezie prowadzenie do końca spotkania, do głosu doszli rywale. Gracze Victorii dwukrotnie nie upilnowali Daniela Czajki, który w 18 i 28 min. pokonał bramkarza i doprowadził do stanu 3:4. Strata bramek podziałała na lidera jak zimny prysznic. Victoria potrzebowała zaledwie dwóch minut by zdobyć dwa kolejne gole i przypieczętować swoją wygraną.

Równie ciekawie było także w pojedynku wicelidera Wiarusa z czwartymi w tabeli Stokrotkami. W tym meczu mieliśmy praktycznie jednego bohatera, a został nim zawodnik Wiarusa Radosław Wiśniewski, który zdobył wszystkie bramki dla swojej drużyny. To właśnie po dwóch golach tego piłkarza, Wiarus do przerwy prowadził 2:0. Zupełnie inaczej wyglądały pierwsze fragmenty drugiej połowy. To Stokrotki częściej gościły pod bramką rywali i taka postawa przyniosła pozytywne efekty. Najpierw bramkę kontaktową strzelił Piotr Wiernicki, a niespełna minutę później do wyrównania doprowadził Piotr Kołecki. W tym okresie wicelider całkowicie pogubił się w swoich poczynaniach na boisku i potrzebował kilku minut by wrócić na właściwe tory. Miał także w swoich szeregach niezwykle skutecznego tego dnia Radosława Wiśniewskiego, który do siatki rywali trafił jeszcze dwukrotnie w 24 i 28 minucie ustalając wynik meczu na 4:2.

Przed czwartą kolejką, jedyną drużyną która nie zdobyła jeszcze punktów, była ekipa PBG Jankowiak. W meczu z Yolo 7 Street ostatnia drużyna tabeli też nie była faworytem, ale jak się okazało, mimo wielu trudności, potrafiła wywalczyć jeden punkt. Pierwsza, bardzo wyrównana połowa zakończyła się remisem 1:1. Najpierw do bramki trafił zawodnik Yolo 7 Street Paweł Łastowski, ale w 11 min. mieliśmy remis po tym jak na listę strzelców wpisał się Grzegorz Megger. W drugiej odsłonie zarysowała się przewaga ekipy Yolo, która dzięki bramkom Patryka Dmowskiego i Bartosza Małkińskiego w 25 min. wyszła na prowadzenie 4:2. Ambitnie grający zespół PBG Jankowiak do końca starał się odwrócić losy pojedynku i ostatecznie zrealizował swój cel. W 26 min. gola kontaktowego strzelił Piotr Jakubiak, a remis ekipie PBG Jankowiak uratował trzy minuty przed końcem meczu Adrian Tytek.

Pewne punkty wywalczył także zespół Exclusive Sport/PC Koni, który nie dał szans ekipie Alenutka.pl wygrywając 6:1. Już po pierwszej połowie Exclusive prowadził 3:0 i po przerwie mógł spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. W drugiej odsłonie dołożył jeszcze trzy trafienia i w 28 min. mieliśmy wynik 6:0. Zespół Alentuka.pl stać było tylko na gola honorowego, którego autorem okazał się Arkadiusz Jasiński. Tym samym Exclusive Sport/PC Koni odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Komplet wyników 4. kolejki:
Fuks - Victoria 3:6 (1:3)
0:1 - Szmydt (5.), 0:2 - Tomczyk (8.), 1:2 - Konieczki (10.), 1:3 - Wiercioch (13.), 1:4 - Szmydt (17.), 2:4 - Czajka (18.), 3:4 - Czajka (28.), 3:5 - Kotowski (29.), 3:6 - Waga (29.).

Wiarus - Stokrotki 4:2 (2:0)
1:0 - Wiśniewski (14.), 2:0 - Wiśniewski (15.), 2:1 - Wiernicki (20.), 2:2 - Kołecki (21.), 3:2 - Wiśniewski (24.), 4:2 - Wiśniewski (28.).

Alenutka.pl - Exclusive Sport/PC Koni 1:6 (0:3)
0:1 - Wulczyński (9.), 0:2 - Śmigielski (13.), 0:3 - Śmigielski (14.), 0:4 - Rozpędowski (20.), 0:5 - Paweł Wielgat (28.), 0:6 - Damian Wielgat (28.), 1:6 - Jasiński (30.).

Yolo 7 Street - PBG Jankowiak 3:3 (1:1)
1:0 - Łastowski (6.), 1:1 - Megger (11.), 2:1 - Dmowski (20.), 3:1 - Bartosz Małkiński (25.), 3:2 - Piotr Jakubiak (26.), 3:3 - Tytek (27.).

Alstom Power Zakład Turbin - DRE - przeł. na inny termin.