Wykonawca zszedł z placu budowy nowego bloku operacyjnego. Szpital miejski szuka firmy, która dokończy tę inwestycję. Pierwszy przetarg zakończył się jednak fiaskiem.
Rozbudowa szpitala przy ul. Komeńskiego stanęła w miejscu. Wykonawca inwestycji - firma Kamaro z Gdańska - obejmującej budowę nowego bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią oraz modernizację czterech oddziałów zszedł z placu budowy. Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu nie informuje, na jakim etapie są negocjacje z gdańską firmą. Wiadomo jednak, że poszukuje wykonawcy, który dokończy realizację.
Przetarg, który rozpisano w tej sprawie, składał się z czterech części. Pierwsza dotyczyła rozbudowy szpitala o obiekt, w którym znajdzie się blok operacyjny z centralną sterylizatornią. Pozostałe trzech oddziałów: rehabilitacji, kardiologicznej i psychiatrycznego (zadanie nr 2), pediatrycznego dzieci młodszych (nr 3) i pediatrycznego dzieci starszych (nr 4). W piątek (28 października) odbyło się otwarcie ofert.
Cztery firmy złożyły swoje propozycje dotyczące remontu oddziałów. Nie znalazł się chętny na dokończenie rozbudowy. Złożone oferty zostaną w tej chwili sprawdzone. Co dalej z budową bloku operacyjnego?
Powtórzymy procedury w tej części. Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowań do kolejnego przetargu
- mówi Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego w Elblągu.
Inwestor całe przedsięwzięcie planuje zrealizować do końca 2023 roku. Rzeczniczka szpitala dodaje jednak, że rozbudowa znajduje się na zaawansowanym etapie.
Inwestycja w dużej części już jest zrealizowana. Blok operacyjny jest w stanie surowym, jest elewacja. Teraz chodzi o dokończenie prac wewnątrz. Musimy mieć kogoś, kto to wykona. Cały projekt realizujemy do końca 2023 roku. Mamy nadzieję, że uda nam się do tego czasu ukończyć rozbudowę i modernizację oddziałów
- dodaje Małgorzata Adamowicz.
Przypomnijmy. Całe przedsięwzięcie, jak planowano, ma kosztować ok. 52 mln zł (z tego dofinansowanie z UE to 36 mln zł). O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również fimrę Kamaro. Na odpowiedź czekamy. Do tematu wrócimy.
Podpowiem - należało się porozumieć z Kamaro. Teraz koszt "dokończenia" przekroczy wielokrotnie żądania Kamaro. Jest trzecia możliwość - nikt tego nie dokończy i kasa z UE przepadnie. I gdzie wtedy będzie składany znany w mieście obojczyk ? Może Piekarczyk pomoże a jak nie to "radna" urządzi w nowym bloku tężnię z chrustu.
Co dzieje się w Elblągu......? Czy leci z nami Pilot ?
Musi być jakaś przyczyna tego zdarzenia przecież była umowa w związku z tym nałożyć wielkie kary że odechce się tej niesłownej firmie dotrzymywanie umów ,a jak wina kogoś z Elbląga również srogo rozliczyć obojętnie z której partii jest
1/ Może warto czym prędzej zapytac Elzbietę Gelert o firmę ,która wybudowała Blok Operacyjny w Szpitalu Wojewódzkim . 2/ Może warto zastanowić się nad sprzedażą pozostałych gruntów należących do szpitala przy Komeńskiego . Mozna tam postawić przyjemne osiedle . Bo miała tam być nowa siedziba Sanepidu , ale by nie trwało to tak długo ,jak budowa cukierni na Placu Konstytucji . Generalnie nie rozumiem działania Prezydentów Elbląga , którzy na każdym kroku podkreslają - Miasto nie ma pieniędzy na załatanie dziur w jezdni ,a sprzedaż wolnych gruntów i obiektów miejskich idzie gorzej niż bardzo wolno ,jakbysmy mieli żyć 200 lat i nikomu w Urzędzie się nie spiesz .
Ta informacja już była. Nikt nie zrobi wam, żadne nowe firmy, poniżej a nawet za kwotę żądaną przez dotychczasowego wykonawcę przy takiej inflacji. Szukanie firm "pro bono" , to reklama waszego oddziału psychiatrycznego.
Nic się nie dzieje, firmy schodzą z budów ze względu na ceny materiałów i nie opłaca im się kontynuować, podobnie było z kinem, będzie przetarg na resztę i dokończy inna firma.
No jak to kto dojonczy budowę. Toz ti takie proste, Kierownikiem budowy będzie Witek-" nie mam pieniedzy" a z taczkę będzie zaiwania Niwak-" znam aue na wszystkim",a reszta bezradnych będzie gotować strawę dka pracujących w pocie czoła
Nawet jak zszedł, to nie mogą dzieci przejąć interesu, jacyś prawnicy?