Dziś o godz. 18 odbędzie się pierwszy powakacyjny Salon Polityki. Gościem prowadzącego panel pt. „Cóż po poecie w czasie marnym?” będzie aktor Krzysztof Majchrzak. Przedmiotem rozmowy, która będzie miała miejsce w sali Biblioteki Elbląskiej, będzie kondycja dzisiejszej kultury w nawiązaniu do postawionego przez Friedricha Hölderlina w elegii „Chleb i wino” pytania - Cóż po poecie w czasie marnym? Wstęp na Salon jest wolny.
Krzysztof Majchrzak, jeden z najciekawszych polskich aktorów. W filmowym środowisku ma opinię świetnego i wrażliwego aktora. Niewiele brakowało a byłby zawodowym muzykiem. Studiował na wydziale wokalnym, a potem pedagogicznym łódzkiej Akademii Muzycznej. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi.
Na swoim koncie ma liczne role filmowe; grał m.in. w takich filmach jak "Koniec babiego lata", "Aria dla atlety", "Golem", "Konopielka", "O-Bi, O-Ba. Koniec cywilizacji", "Yesterday", "Ga. Ga. Chwała bohaterom", "Siekierezada" (1985; reż. Witold Leszczyński), "Kuchnia Polska", "VIP", "Cudowne miejsce", "Historia kina w Popielawach".
Jest laureatem wielu nagród; m.in. Srebrnych Lwów Gdańskich w 1975 roku za rolę w filmie "Koniec babiego lata". W 1980 roku został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Hyeres za najlepszą rolę męską w filmie "Aria dla atlety". W tym roku otrzymał także nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. W 1983 roku na III Międzynarodowym Festiwalu Filmów Komediowych w Vevey w Szwajcarii za najlepszą rolę męską uznano jego rolę w "Konopielce".
W 1994 roku na XIX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku nagrodzona go za rolę drugoplanową w "Cudownym miejscu" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Znany jest także z ról telewizyjnych m.in. "Małego biesa", "Nieboskiego stworzenia", "Małego Księcia", "Diabła przewrotnego", "Dziadów". W swoim dorobku ma także role teatralne; był aktorem Teatru Narodowego (1974-1975) i Powszechnego (1975-1991) w Warszawie. Od 1991 roku gra w Teatrze Studio w Warszawie.