Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zaprasza wszystkich miłośników tańca na Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Pomosty”, który odbędzie się w sobotę, 23 czerwca.
Ogólnopolski Turniej Tańca „Pomosty” to ostatni turniej w bieżącym sezonie. Jest to impreza adresowana do młodych ludzi, którzy z pasją, chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne. Co roku na imprezę przyjeżdżają tancerze z całej Polski i z zagranicy. Podczas zawodów na parkiecie goszczą zawodnicy, będący na różnym poziomie technicznym i w różnych kategoriach wiekowych. Tańczyć będą najmłodsi uczestnicy, w wieku 8-9 lat, oraz młodzież, a dodatkowo również seniorzy. Wszyscy będą walczyli o puchary, medale, nagrody i punkty kwalifikacji sportowej.
- Turniej ma nie tylko wyłonić najlepsze pary w sportowym tańcu towarzyskim, ale też integrować dzieci i młodzież, których łączy wspólna pasja. Udział w zawodach to dla każdego tancerza możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, ale także radość, jaką czerpie z występów przed publicznością – mówi Joanna Karpiuk z CT „Promyk”. – Poza tym organizacja turniejów jest sposobem na popularyzowanie tańca towarzyskiego jako ciekawej formy wychowania i aktywności.
Miejsce: sala widowiskowo - sportowa CSE "Światowid".
Program Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „Pomosty”:
BLOK I – Tancerze z klasą taneczną E
11:00 – 13:30 ELIMINACJE I FINAŁY
BLOK II - Tancerze z klasą taneczną D
14:00 – 16:30 ELIMINACJE I FINAŁY
BLOK III - Tancerze z klasą taneczną C, B, Senior Hobby Plus Open
17:00 – 19:30 ELIMINACJE I FINAŁY
Ogólnopolski Turniej Tańca „Pomosty” został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Elblągu.
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid