Dwie kolejne soboty marca w Młodzieżowym Domu Kultury należeć będą do młodych recytatorów. 8 marca w MDK rozpocznie się XXIV Mały Konkurs Recytatorski.
Jako pierwsi, w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w konkursie zaprezentują się uczniowie z klas I-III szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Każda szkoła może wytypować dwóch uczniów, którzy wyrecytują dowolnie wybrane wiersze. W następną sobotę (15 marca) recytatorzy z klas IV-VI przedstawią wiersz bądź fragment prozy.
Profesjonalne jury powołane przez Gabinet Edukacji Teatralnej MDK będzie oceniać uczestników według kryteriów takich jak: dobór repertuaru, interpretacja, kultura żywego słowa, ogólny wyraz artystyczny.
- Dni recytatorskie to zawsze czas radości, zabawy. Wielu małych recytatorów łapie bakcyla recytacji, czego dowodem są nasi wychowankowie – mówi Marta Makowska z MDK.
Organizatorzy zapraszają na XXIV Mały Konkurs Recytatorski wszystkich miłośników żywego słowa, rodziny uczestników, kolegów i nauczycieli. Wstęp na obie części konkursu jest wolny.