- Ośrodek Kultury Teatralnej działający w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu już dwunasty sezon popularyzuje kulturę teatralną wśród dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że zauważyli Państwo o wiele większe „otwarcie” Teatru na potrzeby młodego widza oraz naszą troskę w kształtowaniu artystycznych i społecznych postaw najmłodszych elblążan. – mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka.
Jak informuje Tomasz Walczak, wiele z działań edukacyjnych elbląskiego Teatru zostało zaakceptowanych przez placówki oświatowe i weszło na stałe do oferty programowej. Podobnie jak w ubiegłym sezonie Teatr proponuje udział grup przedszkolnych i szkolnych w całorocznym cyklu warsztatów teatralnych.
Zajęcia warsztatowe mają na celu pobudzenie wyobraźni, integrację dzieci i młodzieży w grupie, rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką, zwłaszcza sztuką Teatru, pomoc w rozwiązywaniu sporów i konfliktów w klasie, aktywizację uczniów w działaniach grupowych, a wszystko to dzięki wypróbowanym od lat metodom pracy twórczej i dramy.
- Pragniemy poprzez zabawę pokazać dzieciom i młodzieży całe spektrum możliwości warsztatowych Teatru, animację ciała, język ciała, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, budowę etiud scenicznych, animację przedmiotu i wiele innych, które można wykorzystać jako techniki pracy twórczej w nauczaniu - informuje Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka.
Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu w wymiarze godziny lekcyjnej na terenie Teatru (do dyspozycji Duża i Mała Scena oraz foyer – obowiązuje obuwie sportowe). Grupa do 25 uczniów klasie, wnosi opłatę ryczałtową w wysokości 100 złotych, natomiast klasy, gdzie ilość uczniów przekracza 25 osób – opłatę w wysokości 120 złotych (wystawiamy faktury VAT). Istnieje także możliwość realizacji zajęć na terenie placówek oświatowych w obszarze Elbląga. Warsztaty prowadzone będą przez aktorów i pedagogów Teatru: Krzysztofa Grabowskiego, Beatę Przewłocką, Teresę Suchodolską-Wojciechowską, Hannę Świętnicką-Grabowską i Tomasza Walczaka. Pedagodzy zainteresowani propozycją Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu proszeni są o kontakt telefoniczny (641-97-00 wew. 284 prosić: Beatę Przewłocką lub Tomasza Walczaka) w celu ustalenia szczegółów.
Wykorzystane zdjęcie to efekt pracy Ireny Adamiak na zajęciach z charakteryzacji. Ireny Adamiak, której po dziesięciu latach pracy w edukacji teatralnej zabroniono wykonywać pracę edukatora. W nagrodę za sympatię ze strony dzieci i akceptację ze strony nauczycieli.
zdjęcie pochodzi ze strony teatru, z zakładki poświęconej edukacji, a zrobione zostało na zajęciach kursu doskonalącego dla nauczycieli pn. "Mój warsztat teatralny", którego nie wymysliła i nie realizowała p. Irena. Wiem, bo byłam uczestniczką... A jesli chodzi o zajęcia prowadzone z dziećmi przedszkolnymi i szolnymi, to moje pociechy i ich opiekunki (1 dziecko w przedszolu - 2 w szkole podstawoowej) były bardzo niezadowolone z tych zajęć!!!
Pozdrawiam wszystkich miłośników Teatru.Z Panią Ireną Adamiak wspólpracowałam wiele lat.Pracowałyśmy z dziećmi w wieku przedszkolnym.To wspaniały człowiek i cudowny instruktor teatralny.Pani Irenka wkładała wiele entuzjazmu,zapału i profesjonalizmu w pracę z dziećmi.Zajęcia prowadzone przez Panią Irenkę były zawsze przemyślane i bardzo wartościowe.Dzieci z radością uczestniczyły w tych zajęciach,cały czas prosząc o więcej.To dzięki Pani Irence udało się wystawić i zaprezentować rodzicom spektakl "Cyrk".Bardzo mi przykro,że tak wspaniała osoba została odsunięta .Za swoją pasję,oddanie?Pani Irenko!Dzieci i nauczyciele z Malborka bardzo Pani dziękują i liczą na to,że wróci Pani do pracy edukatora.Szkoda,że nas nauczycieli,rodziców władze Teatru nie zapytały o zdanie.Krzywdzi się osobę kompetentną,pracowitą,pełną pasji.Pani Irenko.Proszę się trzymać!(spór się toczy o jedno zdjęcie.Mam ich wiele.To dokumentacja wspaniałej pracy Pani Irenki-są na nich"mali aktorzy" i ich uśmiechy.Tych twarzy jest ponad 30.)