Zgodnie z dewizą patrona elbląskiego teatru- Aleksandra Sewruka, marcowy repertuar jest "eklektyczno-sałatkowy", czyli taki, w którym każdy znajdzie "coś" interesującego dla siebie. Jako, że elbląski Teatr jest jedyny w regionie stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i gustom bardzo szerokiego kręgu odbiorców, stąd tak zróżnicowana oferta spektaklowa.
- Szczególnie teraz kiedy dni coraz dłuższe, a powietrzu czuć już zbliżającą się wiosnę, aż chce się wyjść na dłuższy weekendowy spacer... Po męczącej przechadzce zapraszamy na chwile wytchnienia do Teatru – mówi Tomasz Walczak rzecznik Teatru im. Aleksandra Sewruka.
Pomimo, że tematyka "Świętoszka" jest bardzo poważna, to nie brakuje w nim komizmu i humoru. Zdarzają się sytuacje komiczne, np. Tartuffe (Tomasz Czajka) zasłaniający pierś Doryny (Teresa Suchodolska-Wojciechowska), której widok mógł spowodować u niego powstanie grzesznych myśli; siedzący pod stołem Orgon (Jacek Gudejko) przekonujący się na własne uszy o zamiarach Świętoszka. Wartka akcja, wyśmienite dialogi, spirala intryg... Przepiękne kostiumy, bardzo umowna, ale jakże sugestywna i bogata scenografia i cała gama aktorskich kreacji.
Świętoszek - 14 marca - godz. 19:00
"Bajki samograjki" w niezwykłej adaptacji mistrza poezji dziecięcej Jana Brzechwy. Znane wszystkim bajki opowiedziane tak, jak dzieci lubią najbardziej: znajdziecie w nich Państwo zabawne wierszyki, piosenki, rymowanki, które łatwo wpadają w ucho i długo pozostają w pamięci! Spektakl dla dużych i małych, a więc jest okazja na familijną wyprawę do Teatru. Fantastycznie wyczarowywana przestrzeń i czas poprzez proste zabiegi scenograficzne. Brawurowo wyśpiewane piosenki, barwne kostiumy i fantastyczne zagrane role aktorów: Anny Suchowieckiej, Jolanty Tadli, Leszka Czerwińskiego, Lesława Ostaszkiewicza i Marcina Tomasika. Zapraszamy do Teatru w weekendy i każdego dnia.
Bajki samograjki - 21 marca - godz. 16:00
W marcu kolejna premiera Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, tym razem adaptacja jednej z najpopularniejszych powieści dla młodzieży autorstwa Kornela Makuszyńskiego – „Szatan z siódmej klasy”. Jest to historia młodego chłopaka Adama Cisowskiego (Tomasz Muszyński), który podczas wakacji przeżywa przygodę swojego życia. Bohater udawania, że potrafi rozwiązać nawet najtrudniejsze zagadki. Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tego przedstawienia ważne wydarzenie sceniczne. Gwarantem pysznej realizacji są dwa nazwiska realizatorów: Czesław Sieńko – reżyser, znany u nas z „Opowieści wigilijnej” oraz scenograf, elbląski artysta plastyk, przez wiele lat zawodowo związany z naszym Teatrem – Zygmunt Prończyk, ostatnio pracował przy „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował”.
A już 28 marca o godz. 18:00 odbędzie się Premiera sztuki „Szatan z siódmej klasy”.
Polecam najnowszą sztukę Mein Kampf