Piątek, 19.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Dziewiąta porażka Mebli Wójcik w Superlidze. Meblarze nie sprostali Piotrkowianinowi

26.10.2016, 21:00:56 Rozmiar tekstu: A A A

W środowym meczu 9 kolejki PGNiG Superligi mężczyzn, piłkarze ręczni Meble Wójcik Elbląg przegrali na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 23:28. Elbląski zespół tylko na początku pierwszej połowy był w stanie przeciwstawić się gospodarzom. Z upływem czasu zaczęła uwidaczniać się przewaga Piotrkowianina, który dowiózł bezpieczną, kilkubramkową przewagę do końca spotkania.

Wielu kibiców liczyło, że mecz z Piotrkowianinem będzie dla Meblarzy przełomowym, w którym uda się odnieść pierwszą wygraną. Rywal w 8 rozegranych wcześniej meczach tylko raz zdołał zwyciężyć i zanotował siedem porażek. Znajdował się więc w podobnej sytuacji co elblążanie.

Środowy mecz w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się optymistycznie dla elbląskiego zespołu. Drużyna Meble Wójcik po trafieniu Bartosza Janiszewskiego otworzyła wynik spotkania. Rywale szybko wyrównali, a następnie objęli prowadzenie 2:1. Po bramce Marcina Szopy w 6 minucie znów jednak wygrywali elblążanie (3:2). Niestety, jak się później okazało, było to ostanie prowadzenie w tym meczu przyjezdnych.  Jeszcze w 14 minucie na tablicy wyników widniał remis 5:5. Z każdą kolejną minutą gospodarze rozkręcali się i ich przewaga rosła. Na przerwę schodzili wygrywając z Meblarzami 14:12. W drugie połowie ich wygrana nie była zagrożona i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 28:23.

Meblarze nadal pozostają czerwoną latarnią w lidze. Elbląski zespół jako jedyna drużyna nie zdobył jeszcze żadnego punktu, notując same porażki. Najbliższą okazją do sięgnięcia po punkty będzie mecz z Pogonią Szczecin, który odbędzie się 12 listopada w Elblągu.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - KS Meble Wójcik Elbląg 28:23 (14:12)

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor – Malczewski, Dorsz 2, Paweł Adamczak, Janiszewski 1, Szopa 3, Nowakowski, Piotr Adamczak 7, Kupiec 4, Żółtak 1, Moryń 5, Tórz.