Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Siatkarze LOGBARTRANS na czele i z kompletem punktów

21.10.2016, 15:33:24 Rozmiar tekstu: A A A

Wystarczyły zaledwie dwie kolejki były obrońcy mistrzowskiego tytułu pokazali swoją moc i pewnie usadowili się na fotelu lidera. Siatkarze zespołu LOGBARTRANS w obu meczach nie stracili nawet seta, dzięki czemu przewodzą stawce w Awangarda Volley Lidze.

To był bardzo pracowity tydzień dla siatkarzy LOGBARTRANSU. Obrońcy mistrzowskiego tytułu w Elbląskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Awangarda Volley Liga organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, rozegrali aż dwa mecze. We wtorek, w ramach drugiej kolejki zmierzyli się z Techtransem, natomiast dzień później rozegrali zaległe spotkanie z ZNP. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia ubiegłoroczni triumfatorzy okazali się zdecydowanie lepsi, nie tracąc w obu meczach nawet seta. W starciu z Techtransem im dłużej trwało spotkanie, tym przewaga LOGBARTRANSU była bardziej widoczna. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:14, drugi 25:10, natomiast w ostatniej partii Techtrans zdołał ugrać jedynie 9 punktów. Także zaległy mecz z ZNP okazał się dość łatwą przeprawą dla lidera. Rywale postawili się nieco tylko w drugim secie, wygranym przez LOGBARTRANS 25:20. Natomiast w trzecim secie ZNP zostało rozbite, przegrywając 8:25. Dzięki dwóm wysokim zwycięstwom LOGBARTRANS  kompletem punktów wskoczył na fotel lidera.

Natomiast siatkarze Merkurego, po raz drugi z w tym sezonie, pokazali się z bardzo dobrej strony. Ekipa, która jeszcze w poprzednim sezonie, okupowała w tabeli ostatnie miejsce, w dwóch pierwszych meczach zgromadziła trzy punkty. Po wygranej 2:1 z KAM, tym razem zdobyli punkt w meczu z KOLEX Hale Stalowe. Merkury ponownie doskonale rozpoczął spotkanie i bardzo szybko uzyskał kilkupunktową przewagę. I mimo, że w końcówce seta nieco spuścili z tonu, to wygrali 25:17. Zupełnie inaczej wyglądała druga partia. Tu walka toczyła się niemal punkt za punkt. W końcówce lepiej nad nerwami panowali rywale i to oni zwyciężyli 25:23. Podobnie jak w pierwszym meczu, Merkury najsłabiej zaprezentował się w partii ostatniej. Trzeci set to już zdecydowana przewaga siatkarzy KOLEX-u, którzy zwyciężyli 25:15, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce w tabeli. Natomiast Merkury po dwóch meczach ma już na swoim koncie trzy punkty, co jak do tej pory, jest największą niespodzianką nowego sezonu.

Po wpadce w pierwszej kolejce, tym razem siatkarze ekipy KAM nie pozwolili sobie na stratę punktów. W starciu z zespołem Major i Przyjaciele koncentracja i gra na odpowiednim poziomie towarzyszyła im od pierwszej do ostatniej piłki. Wprawdzie pierwsze fragmenty meczu były wyrównane, ale z biegiem czasu to KAM uzyskał bezpieczną przewagę, której nie oddał już do końca seta, wygrywając 25:21. Jeszcze łatwiej przyszła wygrana w drugim secie, zakończonym wynikiem 25:11. Jak się okazało najbardziej wyrównana była partia trzecia, ale także i tym razem KAM wyszedł z tej konfrontacji zwycięsko, pokonując rywali 25:23. Z pierwszej wygranej w sezonie cieszyli się także zawodnicy ZNP. Po porażce 0:3 z LOGBARTRANSEM, w drugim meczu stanęli naprzeciw ekipy Sisley Volley Team. Początek meczu wcale jednak nie zapowiadał, że tym razem będzie lepiej. Po wyrównanej i zaciętej walce set padł łupem rywali, którzy wygrali 27:25. ZNP szybko jednak poprawiło grę, co przełożyło się na wyniki. Druga partia została wygrana 25:16, natomiast w ostatnim secie ZNP wygrało 25:21 i cały mecz 2:1.

Podobnie jak w poprzednim meczu także i tym razem z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia Awangarda Volley Ligi, do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz LOTOSU Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 2. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Patryk Reszka z zespołu LOGBARTRANS. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 2. kolejki:

Techtrans Elbląg - LOGBARTRANS 0:3 (14:25, 10:25, 9:25)

Major i Przyjaciele - KAM 0:3 (21:25, 11:25, 23:25)

ZNP - Sisley Volley Team 2:1 (25:27, 25:16, 25:21)

Merkury Elbląg - KOLEX Hale Stalowe 1:2 (25:17, 23:25, 15:25)

Mecz zaległy: LOGBARTRANS - ZNP 3:0 (25:18, 25:20, 25:8)

Pauza: AKS Solidarność Elbląg.

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta ma już za sobą trzy mecze w nowym sezonie PlusLigi. LOTOS Trefl Gdańsk na inaugurację rozgrywek pokonał we własnej hali Effector Kielce 3:1. Zdecydowanie trudniej o punkty było w drugiej kolejce w wyjazdowym meczu z MKS Będzin. Po zaciętym pojedynku ostatecznie lepsi okazali się gdańszczanie, zwyciężając 3:2. Natomiast w minioną niedzielę LOTOS Trefl Gdańsk ponownie zagrał przed własną publicznością. Mimo ambitnej gry i dobrej postawy gdańszczanie przegrali 1:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Kolejny ligowy mecz zespół z Trójmiasta rozegra w piątek (21.10) i na wyjeździe zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Natomiast w ERGO Arenie LOTOS Trefl zobaczymy ponownie w środę 26 października w meczu z ESPADONEM Szczecin. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.